Skocz do zawartości

Czesciauto24.pl - proszę o opinie na temat tego sklepu.


Krzysieksz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli się nie mylę, to jest to samo, co autoczescionline24.pl, gdzie zrobiłem już jakieś zakupy pod koniec 2015 i na początku 2016 roku. Ogólnie jest ok. i zdecydowanie polecam (choć wtedy ceny mieli wyraźnie lepsze, niż teraz ;-) ).

Jedyna kłopotliwa sprawa, która wystąpiła, miała miejsce przy przesyłce z pompą paliwa, która była połamana w paczce. Z jednej strony to oczywiście wina cholernych kurierów, ale z drugiej, sklep nie zabezpieczył tak drogiego i delikatnego elementu niczym, poza włożeniem jednego pudła w drugie. Na szczęście akcja reklamacji i wymiany przebiegła najlepiej, jak sobie można było wyobrażać, bo po wysłaniu im dokładnych zdjęć uszkodzeń (pompy i pudeł), dostałem do wydruku formularz na paczkę zwrotną, która z poczty darmowo do nich poszła, a po chyba kilkunastu dniach przyszła kolejna nowa, tym razem nieuszkodzona pompa. W międzyczasie chyba dwa razy rozmawiałem z jakimś komunikatywnym Polakiem, żeby wiedzieć, kiedy się spodziewać nowej przesyłki. Pamiętam, że wysłałem im też rysunkową instrukcję, jak mają mi zabezpieczyć tą pompę, żeby ustrzec się kolejnego chamstwa kurierów – trzeba przyznać, próbowali skorzystać z pomysłu, ale tylko połowicznie, bo całą amortyzację dali tylko z trzech stron, zamiast w całości owinąć nią opakowanie pompy.

 

Tak więc, ogólnie sklep bardzo ok., ale do pakowania i zabezpieczania przesyłek mają tam kogoś bez wyobraźni. W przypadku rzeczy podatnych na uszkodzenia podczas transportu na pewno warto wyraźnie żądać jak najlepszego zabezpieczenia przesyłki (zresztą, to warto robić w przypadku każdego sklepu).

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, po złożeniu zamówienia i opłacie, będę spał spokojniej :wink: . Sklep wydaje się profesjonalny, mają konsultanta online, który udziela natychmiast odpowiedzi i spory asortyment, mają części trudno dostępne w Polsce. Ta ,,łamana polszczyzna'' obniża im trochę wiarygodność, jak trafiłem na ich stronę to zapytałem konsultanta o tłumaczenie strony (właśnie ta ,,łamana polszczyzna jak z translatora), odpowiedział ,,my z Berlina'', czy ''my w Berlinie'' :mrgreen: , dalej jakoś się zrehabilitował i 5 % zniżki dorzucił na produkt, który był przeceniony 25% na 424 zł, 400 zł z dodatkową zniżką 5% i darmowa wysyłka, w Polsce 600 zł, więc się opłaca. Ceny innych części się pokrywają z polskimi, więc to raczej nie podróbki, konsultant zapewniał w dodatku, że to nie ''made in china''.

 

Ten sklep to spolszczona wersja angielskiego buycarparts.co.uk, jakby ktoś znał może, pewnie podobna obsługa, ale nie znam obu w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, okienko konsultanta ma klimat. ;-) Pod polskim telefonem na szczęście w razie czego jest prawdziwy Polak. ;-)

Co do części, to zdecydowanie są ok. Badawczo zacząłem zamówienia u nich od jednego czujnika i jak się okazało, że wszystko jest ok. zrobiłem zamówienia na więcej rzeczy. Rok temu z większością cen byli bezkonkurencyjni, ale np. miesiąc temu wkłady reflektorów (soczewki z odbłyśnikami) Hella kupiłem najkorzystniej w Inter Cars'ie (bo przez telefon cena wyszła lepsza, niż w katalogu i gdzie indziej). Innym razem najlepszy okazuje się np. X-tech (chyba zresztą najczęściej), a z olejami jeszcze coś innego, i tak dalej. Trzeba kontrolować na bieżąco kilka sprawdzonych miejsc dzisiaj. :-)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przesyłka dotarła, transport z Berlina trwał 3 dni, filtr Made in U.S.A, paczka dobrze zapakowana, w stanie nienaruszonym, w zestawie miałem również zestaw czyszczący K&N i przewód ssący SWAG, również wszystko bez zarzutu. Sklep mogę polecić z czystym sumieniem :cool2:. Zamontowane, wszystko pasowało idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To prawda. Od jakiegoś czasu wykonują tam dziwne ruchy, w dodatku bawią się w jakiś reklamowy bełkot o promocji. Pewnie dorwał się tam do cen jakiś szalony marketingowiec. Porównuję to czasem z niektórymi moimi poprzednimi zakupami u nich i niedawno coś potrafiło kosztować prawie dwukrotnie więcej (np. pompa sprzęgła), niż kilkanaście miesięcy wcześniej.

Jednocześnie w drodze wyjątku potrafi też coś być nawet ciut tańsze niż wcześniej (tu akurat dzisiejszy przykład ceny mojej pompy wody). Ale ogólnie fakt, prawie wszystko droższe, a czasem nawet dużo droższe. Trzeba porównywać ceny w przynajmniej kilku sklepach.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Od jakiegoś czasu wykonują tam dziwne ruchy, w dodatku bawią się w jakiś reklamowy bełkot o promocji. Pewnie dorwał się tam do cen jakiś szalony marketingowiec. Porównuję to czasem z niektórymi moimi poprzednimi zakupami u nich i niedawno coś potrafiło kosztować prawie dwukrotnie więcej (np. pompa sprzęgła), niż kilkanaście miesięcy wcześniej.

Jednocześnie w drodze wyjątku potrafi też coś być nawet ciut tańsze niż wcześniej (tu akurat dzisiejszy przykład ceny mojej pompy wody). Ale ogólnie fakt, prawie wszystko droższe, a czasem nawet dużo droższe. Trzeba porównywać ceny w przynajmniej kilku sklepach.

 

Świeca zapłonowa BERU Ultra Z14 w https://www.czesciauto24.pl/ po zniżce 12% kosztuje 29 zł, w https://czescidobmw.pl/ ta sama za 17 zł bez zniżki :nienie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.