Skocz do zawartości

Więzień prawa rynku- czyli sprzedaż auta po 2 latach ;)


Blaine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż przyszedł moment, w którym muszę podjąć pierwszą ważną decyzję z moim 125d.

Auto w marcu skończy 2 lata, będzie jeszcze rok na gwarancji, z przyzwoitą kwotę można ową gwarancję przedłużyć, po 3 latach będzie miało pierwszy przegląd, BMW obiecuje, że w razie jakichkolwiek wymiany związanych z pozytywnym przejściem przeglądu, BMW wymienia wszystko niezbędne częśći, także dodatkowy plus.

Więc z jednej strony czeka mnie jeszcze kilka lat bezproblemowej jazdy, ale auto, gdy będzie miało ok 2 lata, to najlepszy wiek, żeby go dobrze sprzedać, tracąc przy tym 25-30% wartości- wstępna wycena w BMW+ mówimy tu o tych 30% od katalogu, a mi się udało coś tam wynegcjować. Przynajmniej jeśli chodzi o angielski rynek, wszak chyba wszędzie jest podobnie.

Nazwałem temat tak a nie inaczej, bo wydaje mi się, że rynek zmusza nas więc (tych co liczą się z "pieniądzem" i nie są sentymentalni), byśmy zmieniali auta co te 2,3 lata na inne (też nowe) i tak w kółko. Z jednej strony jest to fajne, szczególnie jak lubimy motoryzacje, ale nigdy nie lubiłem jak ktoś mnie do czego zmuszał. A tu masz wybór, albo sprzedaj auto po 2 latach, albo po 10 ;) A ja akurat nie wytrzymałbym z żadnym autem 10 lat, za młody jestem.

Napewno wielu z Was było/jest/będzie w takiej sytuacji, ciężko nawet prosić o poradę, bo w sumie na 90% już podjąłem decyzję, ale może czegoś nie dostrzegam, zapraszam do dyskusji.

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.