Skocz do zawartości

ASO - sprawdzenie historii serwisowej.


Pakito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy któryś z Szanownych Forumowiczów ma możliwość sprawdzenia historii serwisowej auta?? Chodzi mi generalnie o ostatnią wizytę w ASO - data oraz przeieg, więcej info mi do szczęścia nie potrzeba.

Próbowałem takie info uzyskać w ASO, ale nikt mi nie chciał tego podać - życzyli sobie 100,00pln. A jeszcze nie dawno udawało mi się taki info uzyskać... :(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Serwis nie ma prawa podawac takiego info na telefon niewiadomo komu tylko z dowodem rej. osobiscie

 

a jednak większość podaje... znam dwa w których da się na telefon i jeden w którym da się osobiście (dają wydruk z systemu z historią serwisową auta) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Wszystko kwestia na jakiego człowieka trafisz. W jednym ASO Ci powiedzą, w drugim trafisz na oszołoma co będzie robił przeszkody. ASO utrudniając uzyskanie informacji tak naprawdę pogłębia patologię w rynku samochodowym bo pomaga oszustom cofającym przebiegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie ma prawa podawac takiego info na telefon niewiadomo komu tylko z dowodem rej. osobiscie

a jakie prawo tego zabrania?

 

A szczerze to musze pomyslec jaki art jakiego kodeksu :mrgreen:

Moze pod dane osobowe da sie podciagnac wkoncu przy przegladze jest nazwisko :D

Przewertuje kodeksy to napewno pod cos podciagne :norty:

 

No ja bym wolal zeby nikt nie mial dostepu do danych mojego auta a jak sprzedaje auto to chetny moze zemna podjechac do ASO :D

 

Edit:

i mam ustawa o prawie handlowym i tzw Tajemnica handlowa :D

zawierasz transakcje o serwisowanie/naprawe auta wiec jest to informacja handlowa a kazda jest chroniona :cool2:

Edytowane przez M-Technic

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Serwis nie ma prawa podawac takiego info na telefon niewiadomo komu tylko z dowodem rej. osobiscie

a jakie prawo tego zabrania?

 

A szczerze to musze pomyslec jaki art jakiego kodeksu :mrgreen:

Moze pod dane osobowe da sie podciagnac wkoncu przy przegladze jest nazwisko :D

Przewertuje kodeksy to napewno pod cos podciagne :norty:

 

Co ma wydruk z historii serwisowej do danych osobowych? Przecież nazwiska na wydruku nie ma ... . Wyłącznie historia napraw/wymian/przeglądów.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz edytowalem pod tajemnice handlowa można podciągnac :twisted:

Dane powinny byc ujawniane tylko za zgoda wlasciciela pojazdu

 

A chcialbys zeby twoja ekipa remontowa udostepniala informacje jakie masz fanty w chacie i zabezpieczenia ?? :wink:

bo dla mnie to tak samo czy info o samochodzie czy o mieszkaniu, nie zawsze sluza w dobrym celu :D

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, przed chwila to byly jeszcze dane osobowe a teraz juz tajemnica handlowa

 

mowisz, ze tajemnica handlowa, tyle ze do poznania historii auta nie sa potrzebni wszyscy poprzedni wlasciciele ktorzy zawierali owe transakcje handlowe, lecz jedynie ten obecny. poza tym transakcje handlowe sa miedzy ludzmi i firmami, a nie miedzy vin'ami a firmami. vin nie stanowi tez zadnej tajemnicy, tak samo jak numer rejestracyjny, a wyposazenie po vinie mozesz poznac nie wychodzac z domu.

 

ja powaznie pytam (bo z tego co wiem to w polsce niektore aso nie chca) i chodzi mi o interpretacje prawna, a nie jakies domysly, tym bardziej, ze niektorzy dostaja te dane bez problemu a inny slysza dyrdymaly ze nie wolno.

 

bo dla mnie to tak samo czy info o samochodzie czy o mieszkaniu, nie zawsze sluza w dobrym celu :D

och, ludzie maja rozpompowane mniemanie o tym, ze wszystko jest tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew tylko pod tajemnice handlowa moznato podciagnac, Choc moze jest gdzies jakis haczyk jak to w polski prawie :mrgreen:

 

Natomiast kierownictwo wielkich firm wprowadza zakaz dawania takich info Mam znajomycj pracujacych w salonie VW/Audi i w HONDZIE, w obydwu odgorny zakaz podawania info chyba ze wlascicielowi

 

I tak dla mnie wszystko powinno byc tajemnica :D to co dotyczy mnie i moich rzeczy to moja sprawa i wolalbym, zeby tak zostalo :wink:

Pozatym ASO i ich informacja o historii nie daje zadnej informacji o aucie pomocnej przy zakupie lepiej zaplacic rzeczoznawcy :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinny być udostępniane informacje o przeszłości serwisowej auta w końcu kupując auto chcemy być pewni że nie kupujemy kota w worku i kompletną bzdurą jest ukrywanie takich danych :duh:

Nie masz co zrobic kasą ??........


Zostań klientem stacji ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinny być udostępniane informacje o przeszłości serwisowej auta w końcu kupując auto chcemy być pewni że nie kupujemy kota w worku i kompletną bzdurą jest ukrywanie takich danych :duh:

 

i nie jest to nic dziwnego ani niemoralnego. w krajach skandynawskich można sobie obejrzeć zeznanie podatkowe każdego obywatela i jakoś nikt nie protestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kupując 330Ci dzwoniłem do ASO do Szwajcarii, gdzie auto było serwisowane. Bez żadnego problemu powiedzieli co było u nich robione i kiedy.

 

Nasze ASO się zbiesiło, pewnie nic nie robili, tylko odbierali telefony z prośba o weryfikacje VIN ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew tylko pod tajemnice handlowa moznato podciagnac, Choc moze jest gdzies jakis haczyk jak to w polski prawie :mrgreen:

 

Natomiast kierownictwo wielkich firm wprowadza zakaz dawania takich info Mam znajomycj pracujacych w salonie VW/Audi i w HONDZIE, w obydwu odgorny zakaz podawania info chyba ze wlascicielowi

 

I tak dla mnie wszystko powinno byc tajemnica :D to co dotyczy mnie i moich rzeczy to moja sprawa i wolalbym, zeby tak zostalo :wink:

Pozatym ASO i ich informacja o historii nie daje zadnej informacji o aucie pomocnej przy zakupie lepiej zaplacic rzeczoznawcy :cool2:

ja nie chce zebys 'podciagal' ani zgrywal prawnika amatora, liczylem na tekst konkretnej interpretacji. bo rownie dobrze moze byc to prawo polskie co wewnetrzne zasady koncernu i to chcialbym wiedziec.

 

a co do tajemnic, to odkad weszlismy do unii niektorym obywatelom cos sie poprzewracalo i mysla ze wszystko co ma cyfre jest jakas informacja o wyzszym stopniu tajnosci, a czesto te oczekiwania sie rozmijaja ze stanem rzeczywistym.

 

Moim zdaniem powinny być udostępniane informacje o przeszłości serwisowej auta w końcu kupując auto chcemy być pewni że nie kupujemy kota w worku i kompletną bzdurą jest ukrywanie takich danych :duh:

 

i nie jest to nic dziwnego ani niemoralnego. w krajach skandynawskich można sobie obejrzeć zeznanie podatkowe każdego obywatela i jakoś nikt nie protestuje.

sa przyzwyczajeni do takiego stanu rzeczy i maja wiekszy szacunek dla obowiazujacego ladu. a w polsce co by nie bylo, zawsze ktos jest pokrzywdzony, ze mu sie zabiera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczylem na tekst konkretnej interpretacji. bo rownie dobrze moze byc to prawo polskie co wewnetrzne zasady koncernu i to chcialbym wiedziec.

 

a co do tajemnic, to odkad weszlismy do unii niektorym obywatelom cos sie poprzewracalo i mysla ze wszystko co ma cyfre jest jakas informacja o wyzszym stopniu tajnosci, a czesto te oczekiwania sie rozmijaja ze stanem rzeczywistym.

 

Raczej takowego w tym temacie nie ma konkretnie zaden przepis z ustaw o danych personalnyh , informacji niejawnych, ani zadnej innej nie pasuje choc szukalem 2 dni w kodeksach to nic niema dokladnego Jednakze nie znalazlem tez zadnego orzeczenia w tej kwestii wiec sprawa otwarta :D

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej. Wiem, że odświeżam temat sprzed 4 lat, lepiej chyba zrobić to niż zakładać nowy.

 

Dzwoniłe, dzisiaj do bawaria motors w Gdyni. Sympatyczny pan odpowiedział, że muszę mieć pisemną zgodę poprzedniego właściela w celu uzyskania historii serwisowej.

Od dawna stosowane są takie praktyki czy jest to jakis farmazon?

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że wcale się im nie dziwię. Mają swoją bazę danych, którą trzeba było stworzyć, trzeba utrzymywać, a w PL każdy chce wszystko za darmo :roll:

 

Johnny, no bez przesady. Nie stworzyli tej bazy w celu świadczenia dodatkowych odpłatnych usług, tylko na swoje wewnętrzne potrzeby, więc tak czy siak musi istnieć. Jeśli mają pomysł, jak obniżyć koszty jej prowadzenia - np. poprzez opłaty za wydruk historii - świetnie, biznes jest biznes. Ale zgoda poprzedniego właściciela? Głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę namieszałem.

Przyjechałem osobiście do tego samego salonu do którego wczoraj dzwoniłem, chwilę porozmawiałem dałem dokumenty, dwa kluczyki i Pan wszystko sprawdził. Potwierdził przebieg, powiedział co i kiedy było wymieniane. Usługa była darmowa, flaszki też nie musiałem dawać.

 

Wniosek. Chyba Panowie w ASO są już znudzeni codziennymi telefonami od kupujących czy handlarzy, więc pewnie stąd ta gadka o zgodzie poprzedniego właściciela. :)

strzałeczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dzisiaj zadzwoniłem do Częstochowy i Pani uprzejmie, w drodze wyjątku, podała mi ostatnie termin pojawienia się w serwisie i przebieg auta, o które pytałem. To pozwoliło mi wstępnie zweryfikować prawdomówność właściciela. Wg mnie takie info powinno być dostępne a jak kogoś auto zainteresuje bardziej wtedy z właścicielem powinien udać się osobiście i dostanie całą historię.

We Wrocławiu nie uzyskałem żadnego info przez tel. po mimo prośby tytko o ostatni przebieg. Zapraszają z właścicielem i usługo kosztuje 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu byłem w ASO Audi sprawdzić historię niedawno nabytej ałdiczki- z dowodem rejestracyjnym oczywiście- jako właściciel dowiedziałem się tylko 3 ostatnie wpisy,jeśli chcę więcej,muszę zgłosić się do nich na przegląd techniczny auta :duh: :duh: :mad2: :mad2: . Coraz lepiej,szkoda że nie muszę podpisać dożywotniej umowy na serwisowanie auta w aso :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.