• Reklama

Bezwartościowe jak BMW

Zagadnienia inne niż te wyszczególnione w pozostałych działach. Wszelkie pytania techniczne oraz dotyczące konkretnych modeli proszę pisać w odpowiednich do tego działach!

Czyli wszystko o akcyzie, podatkach, ubezpieczeniach, prawie drogowym, informacje o kradzieżach, porównania modeli.

Moderator: BMK

Re: Bezwartościowe jak BMW

Postprzez słonik40 » 23 Cze 2021 22:09

U mojego mechanika, u którego serwisuje terenówkę stoi taki prosiak cayene z v8 pod maska. Stoi już tak ponad pól roku bo rozsypał mu się silnik a właściciel albo wciąż szuka nowego albo nie ma kasy na naprawę. Wszystkie auta się psują, nie ma co wierzyć w mity. Co do BMW jak i innych drogich aut wiadomo ze za auto można kupić mieszkanie, tyle ze najważniejszy jest zdrowy balans miedzy inwestycjami a konsumpcja. Co to za życie jak się każdy grosik dusi i inwestuje, z drugiej strony przejadanie całej kasy to tez głupota dlatego najważniejszy jest zdrowy balans.
słonik40

Dołączenie: 12 Mar 2018 11:12
Moje BMW: g30 530i xdrive

Postprzez luk_byd » 24 Cze 2021 13:21

Slawomir napisał:
luk_byd napisał:
Slawomir napisał:@luk_byd:
Weź sobie używaną Panamerę :D Nieziemsko te auta potaniały, a nawet marne 3.0 to jest szybkie w tym aucie.

Widziałem, ale ciężko byłoby mi żyć z VW :D

Szukam dzielnie G31 ale...nie wiadomo czy nie skończe z A6.

To ciężko Ci żyć w VW, ale A6, które jest po prostu Passatem w wersji Highline jest okej? :D
Panamera nie przypomina ani Passata ani A8, jest klasą samą w sobie. Tzn zależy co cenisz, bo infotaiment Porsche jest taki sobie, ale jakość prowadzenia to jest prawdziwe "Sheer driving pleasure", którego w BMW absolutnie nie uświadczysz.

A6 nie kosztuje tyle co Porsche ale masz mnie. Masz racje. Zagubiony jestem.

Skoro mówisz że Porsche to lepsza radość z jazdy - muszę spróbować. Nikt nie każe wiązać się na całe życie przecież.
Awatar użytkownika
luk_byd

Dołączenie: 26 Paź 2016 06:46
Miejscowość: Bydgoszcz
Moje BMW: F11 LCI 525d / F02 LCI 750Ld

Postprzez Slawomir » 24 Cze 2021 14:45

@luk_byd
Ja przeszedłem z BMW-only na "BMW + inne marki" i powiem, że przestałem traktować BMW jako auta sportowe, bo są marne w tej roli. Porsche ma dużo więcej sportu w swoich samochodach, ale nadal jest podobny do BMW poziom "nudnej marki". Toż nikt się nie jara, jak widzi Porsche na drodze, nawet 911 nie powoduje wcale jakoś szczególnie więcej "wow" niż nowe M. Natomiast warto wiedzieć, jak Porsche jeździ, jakie jest na trasie i czy to Ci pasuje czy nie ;) Nie jestem typem "Porsche ponad wszystko", raczej uważam, że marka ta, tak jak i BMW, ma swoje miejsce i pasuje do pewnych wymagań. Zauważyłem też, że jest wiele osób, które mają i Porsche i BMW, pewnie coś w tym jest.
Awatar użytkownika
Slawomir

Dołączenie: 18 Cze 2013 21:32
Miejscowość: śląskie
Moje BMW: najszybsze

Postprzez Ponta » 21 Lip 2021 12:35

U Douga e92 M3 z przebiegiem 3k mil za 70k USD.
Awatar użytkownika
Ponta

Dołączenie: 02 Gru 2017 04:06
Moje BMW: E85

Postprzez Zodiac » 21 Lip 2021 12:49

Ponta napisał:U Douga e92 M3 z przebiegiem 3k mil za 70k USD.

Pytanie jakie ja sobie zadaje to jaki sens trzymać auto z 3k mil? Nie jeździło wcale i będzie pewnie w gorszym stanie, niż takie z 30k mil.

Kupić za ~70k USD, trzymać w szopie żeby potem sprzedać za 70k to żaden interes IMO ;)
Awatar użytkownika
Zodiac

Dołączenie: 07 Maj 2006 01:15
Moje BMW: M5 E60, 750i G11

Postprzez Slawomir » 21 Lip 2021 14:21

Etam, gadanie. Jak masz 5, 10 czy 25 aut, to nie masz czasu tym jeździć i tak. Toż te auta kolekcjonujesz jak znaczki ;)
Auto nie jeżdżone może mieć swoje wady, ale jak było dbane, typu odpalane, ruszane, olej wymieniany czasem to może być w stanie fabrycznym bez problemu.
Mi jak się uda to kupię wkrótce działkę i będę stawiać halę na trzymanie samochodów, to pewnie też nimi jeździć będę od święta - już część moich pojazdów robi rocznie poniżej 1tys km ;)

Wszystko zależy od celu i punktu widzenia. Mi się też kiedyś wydawało, jak poznałem Kimbexa, jak można mieć Lexusa LFA i nim nie jeździć :D Dziś doskonale rozumiem.
Awatar użytkownika
Slawomir

Postprzez adamjttk » 31 Lip 2021 16:41

Slawomir napisał:Mi jak się uda to kupię wkrótce działkę i będę stawiać halę na trzymanie samochodów, to pewnie też nimi jeździć będę od święta - już część moich pojazdów robi rocznie poniżej 1tys km ;)
Wszystko zależy od celu i punktu widzenia. Mi się też kiedyś wydawało, jak poznałem Kimbexa, jak można mieć Lexusa LFA i nim nie jeździć :D Dziś doskonale rozumiem.

Doczytalem teraz o tym LFA.
Z tego co rozumiem to nie o to chodzi ze nie chce/nie ma czasu jezdzic tym LFA, a o prozaiczna rzecz, ze jezeli to auto ma byc sprzedane za 10 lat 2x drozej (czy wiecej) niz kupil to stan licznika ma byc po prostu sladowy - ot typowa inwestycja dlugoterminowa/garage queen :twisted:
"sheer driving pleasure"
adamjttk

Dołączenie: 20 Cze 2012 00:33
Moje BMW: bylo E90 320d, F20 116i, E90 318d, F30 330e, F10 530d
jest - Tesla model 3 Performance, model 3 SR+

Postprzez stuffman » 03 Sie 2021 18:59

Tak sobie myślę, jakby chciał jeździć tym LFA to raczej powinien mieć AC. Pytanie, czy ktoś zechce dać AC na tak stary i rzadki samochod i za ile.
Awatar użytkownika
stuffman
BMW Klub Polska
BMW Klub Polska

Dołączenie: 14 Lip 2010 23:49
Moje BMW: g20 330i 2019
e39 M5 2000
ex f20 118i+ 2012
ex e46 320td compact 2002

Postprzez Slawomir » 03 Sie 2021 20:25

adamjttk napisał:Doczytalem teraz o tym LFA.
Z tego co rozumiem to nie o to chodzi ze nie chce/nie ma czasu jezdzic tym LFA, a o prozaiczna rzecz, ze jezeli to auto ma byc sprzedane za 10 lat 2x drozej (czy wiecej) niz kupil to stan licznika ma byc po prostu sladowy - ot typowa inwestycja dlugoterminowa/garage queen :twisted:

No ale moment, jak masz jak Kimbex, nie wiem, 30 samochodów + 100 na komisie, to serio myślisz, że jesteś w stanie jeździć wszystkimi? Wielu "collectorów" tak właśnie ma. Poza tym logistycznie to super upierdliwe jeździć codziennie innym autem, a jeśli masz jakaś potrzebę (jechać w 3 osoby, przewieźć cokolwiek większego niż torba podręczna) to potem się okazuje, że nie możesz tymi samochodami jeździć i tak kiedy chcesz, a kiedy masz trasę bez wymagań.

@stuffman:
Co do AC, ja to liczyłem na włoszkę, to wyszło mi, że wydam 100tyś złotych na OC+AC w 3 lata. I te 100tys nie zwiększy mi wartości samochodu, więc odpuściłem i mam tylko antykradzieżowe. Jak rozwalę, moja wina. Na Tripple F Collection z tego co tak luźno pamiętam wydają na ubezpieczenia 2mln $ rocznie. Serio musisz się mocno nie liczyć z kasą, żeby sobie na to pozwolić.
Awatar użytkownika
Slawomir

Postprzez Zodiac » 03 Sie 2021 20:29

Kimbex ma faktycznie genialny i idealny biznes, bo jeśli połączony z hobby, to daje to niesamowitą synergię (i jakieś tam przyziemnie, materialne wartości pewnie też).

Co do ubezpieczenia "zabytków" to faktycznie tylko antykradzieżowe wchodzi w grę. Pełne AC nie ma sensu, przy założeniu że auto wyciąga się tylko "od święta" z garażu.
Awatar użytkownika
Zodiac

Postprzez adamjttk » 03 Sie 2021 21:18

Slawomir napisał:No ale moment, jak masz jak Kimbex, nie wiem, 30 samochodów + 100 na komisie, to serio myślisz, że jesteś w stanie jeździć wszystkimi? Wielu "collectorów" tak właśnie ma. Poza tym logistycznie to super upierdliwe jeździć codziennie innym autem, a jeśli masz jakaś potrzebę (jechać w 3 osoby, przewieźć cokolwiek większego niż torba podręczna) to potem się okazuje, że nie możesz tymi samochodami jeździć i tak kiedy chcesz, a kiedy masz trasę bez wymagań.

Imho posiadanie 30 samochodow to juz hobby jak zbieranie butow, kolekcjonowanie dla samego kolekcjonowania (albo dla handlu).
Cos ala ginekolog - widok ladnych cyckow juz go nie kreci bo jest przesyt, kleska urodzaju (a to zly stan ;P)
Rozsadek konczy sie pewnie na 5,6 czy 7 autach - do roznorakich zadan - rodzinne, pakowne, weekendowe, torowe, daily, terenowe, na pokaz itp.
Jak ktores sie nudzi - podmiana na kolejne.
I wtedy ma to jakos rece i nogi (wg mnie).
Trzymanie 30 aut dla siebie to raczej juz tylko zeby na nie patrzec w garazu (badz nimi handlowac) bo nie wierze ze nie ma jednego ulubionego ktorym jezdzi wiekszosc czasu :twisted:

(to wszystko to tylko moje przypuszczenia, nie mam tego problemu wiec moge rownie dobrze gadac glupoty :) )
"sheer driving pleasure"
adamjttk

Dołączenie: 20 Cze 2012 00:33
Moje BMW: bylo E90 320d, F20 116i, E90 318d, F30 330e, F10 530d
jest - Tesla model 3 Performance, model 3 SR+

Postprzez Slawomir » 04 Sie 2021 11:54

Ale to wszystko zależy od punktu widzenia. Przykładowo masz mieszkanie, jedno miejsce parkingowe, dwa auta na rodzinę to Twoja perspektywa jest zgoła celująca w praktyczność, a posiadanie 3-4 samochodów gdzie masz jedno cabrio a drugie sportowe na weekendy jest marzeniem i jeździłbyś nimi, kiedy tylko masz pogodę. Ale jeśli budujesz kolekcję samochodów, to cieszysz się nie z tego, że każdy weekend upalasz swoje wymarzone 911 czy M3, tylko z tego, że każdy weekend stoisz przed dylematem, czy dziś wsiadasz do 700 konnego Lambo czy McLarena. Tj inny rodzaj radości z posiadania i cieszenia się widokiem i możliwościami, które masz. Ja jak dołożyłem M2 do garażu, to faktycznie miałem auto weekendowe. Teraz mam weekendowych 5 czy ileś tam, a jak jest pogoda w weekend to i tak wsiadam na rower :D
Awatar użytkownika
Slawomir

Postprzez Slawomir » 09 Sie 2021 11:23

https://www.youtube.com/watch?v=4SHRhN76BIc

Zobaczyłem sobie krytykę projektu najnowszego BMW 2. W sumie auto mi się średnio podobało, czekałem na nowe M2, ale patrząc po tym co tutaj koleś podkreślił uważam, że dopóki BMW nie zmieni języka stylistycznego, dla mnie marka coraz bardziej skreślona jeśli chodzi o nowe modele.
Awatar użytkownika
Slawomir

Postprzez Zodiac » 09 Sie 2021 11:47

Slawomir napisał:https://www.youtube.com/watch?v=4SHRhN76BIc

Zobaczyłem sobie krytykę projektu najnowszego BMW 2. W sumie auto mi się średnio podobało, czekałem na nowe M2, ale patrząc po tym co tutaj koleś podkreślił uważam, że dopóki BMW nie zmieni języka stylistycznego, dla mnie marka coraz bardziej skreślona jeśli chodzi o nowe modele.

Oglądam gościa w kilku filmach gdzie mówił o BMW, jechał dość mocno po M3/M4 wcześniej.

Ma na pewno trochę racji i jako specjalista z doświadczeniem (był autorem designu pierwszego X5, nota bene IMO słabego, dopiero X6 dla mnie był killerem i do dzis pierwszy X6 jest dla mnie najlepszym design-wise), niemniej M2 ma mieć mocno zmieniony design przodu w stosunku do standardowej wersji i pozostaje miec nadzieje, że to zrobi robotę.

Mnie zarówno M3, jak i nowy design 2 pasuje. Na żywo wygląda bardzo fajnie, z BMW zawsze jest pewien okres "przyzwyczajenia" do zmian, które marka wprowadza. Pamiętam, jakie płacze były w erze Chrisa Bangle, a jego auta zestarzały sie bardzo dobrze.

Nowa 7 to będzie kot dopiero, bo ma nie tylko efekt momentalnego postarzenia aktualnej G11 LCI (jak teraz na swoją patrze, to już jest staroć po zobaczeniu G70), ale dodatkowo jeszcze: zupełnie nowy design language, większe grille (wiadomo, najważniejsze dziś) i wygląd jak z filmu sci-fi. Do tego futurystyczny środek. I wygląda jak dobry marketingowo produkt: badą ludzie, którzy będą ten produkt uwielbiać i będą tacy, co będą go nienawidzić.
Awatar użytkownika
Zodiac

Postprzez Slawomir » 09 Sie 2021 13:08

Oczywiście, że są tacy, którym będzie się design podobać. Ale ja te auta w odróżnieniu od komentatorów kupuję ;)
3-4er z dużym grillem wygląda znośnie, ale ładnym tego nazwać nie można. Żeby się tym zachwycać trzeba być niedowidzącym i ignorować wszystkie błędy stylistyczne + całkowite zerwanie z historią BMW. I pewnie jak się je postawi w garażu, to z czasem człowiek przywyknie i będzie chwalić, ale nigdy to nie będzie auto, na które będzie się patrzeć jak 6er choćby. A Bangle to zrobił dziwną serię 7 i do dziś jest dziwna i nic się z czasem nie zmieniło. 2GT/AT, 5GT są brzydkie od momentu premiery do dziś i czas tego nie zmienia - zły design to zły design. Dla mnie np. podwójne lampy to jest absolutny mus, ringi chociaż zaznaczone jakoś... A seria 2 nawet podwójnych lamp nie ma, to auto ze zmienionym grillem mogłoby być nową KIĄ.

I oczywiście - to wszystko kwestia gustu, ale historia pokaże, jak szybko te auta zapomnimy i przejdziemy do nowych lepszych, bo nie trudno będzie zrobić lepsze od tego co jest.
Awatar użytkownika
Slawomir

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne zagadnienia wokół BMW

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości