Skocz do zawartości

Na Widok BMW Ludziom Przestawiają Się Klepki?


DamnWamn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,

 

Prawo jazdy mam już od kilkunastu lat, jeździłem wieloma autami, ale dopiero pół roku temu zakupiłem swoje pierwsze w życiu BMW (E61).

Lekko Kozackie, bo czarne, z fajnymi felgami, dachem panoramą itd. Ogólnie rzecz biorąc wygląda jak lśniący ku*** (w pozytywnym znaczeniu). ; )

 

Po kupnie auta wsiadłem do niego i w drodze do domu pierwszy raz od nastu lat ktoś pokazał mi nowojorskie pozdrowienie (środkowy palec).

Sytuacja jak każda, stoję na światłach, przede mną dwóch młodych zagadanych gości, światło zmienia się na zielone, oni stoją. Mija 5 sekund, oni stoją.

Nacisnąłem klakson (krótki sygnał), po chwili z auta wychyliła się ręka z "fuckiem" - wtedy zrozumiałem, że zostałem właścicielem BMW i poczułem jak to jest. :D

 

Pytanie - czy tak wygląda codzienne życie kierowcy BMW? : >

 

Kilka razy zauważyłem, że ludzie jakby żywiej reagowali na wszelkie poczynania właścicieli tej marki.

 

Prowokacje i próby ścigania się to chyba norma - wielokrotnie zdarzało mi się, że ludzim odbijało, gdy mnie widzieli. Nagle

zaczęli za mną gnać, albo gdy chciałem ich wyprzedzić, to dodawali gazu.

 

Odnoszę wrażenie, że ludziom przestawiają się klepki, gdy widzą auta tej marki.

 

Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić typowy Janusz on ma ja nie mam to trzeba coś mu na złość zrobić. Porządni kierowcy zachowują się normalnie nie ważne czy masz BMW czy Mercedesa.

 

''Pytanie - czy tak wygląda codzienne życie kierowcy BMW?''

 

Jak jesteś porządnym kierowcą i zachowujesz się na drodze jak normalny człowiek to nie widzę powodu by inni mieliby cię prowokować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że jednak ludzie inaczej traktują Twoją osobę, gdy siedzisz za kółkiem BMW.

 

Możliwe, że są to błędne wnioski.

 

Wydaje mnie się jednak, że wyraźnie częściej ludzie reagują agresywnie/prowokacyjnie w moim kierunku, niż gdy jeździłem/jeżdzę (mam jeszcze wóz innej marki) autami innej marki.

 

Oczywiście nie mówię, że wszyscy zachowują się głupio, ale wyraźnie wzrasta procent sytuacji odbiegających od normy.

 

A kierowcą jestem spokojnym, nie szaleję. Siedząc za kółkiem piątki jestem nawet bardziej uczynny (częściej wpuszczam ludzi), niż jadąc autem innej marki - ale to chyba z przeświadczenia, że inni patrzą na mnie jako na "KIEROWCĘ BMW" i mam jakiś odruch udowadniania, że za sterami BMW siedzi coś więcej, niż "łysa pała w dresie" (nie mam absolutnie nic do osób golących włosy i noszących dresy - chodzi tutaj tylko o stereotyp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest w sieci kierowcy BMW są przedstawieni w złym świetle tzw. sebixy z bejsbolem w bagażniku tak więc może stąd te prowokacje. Wiadomo że wśród kierowców BMW są czarne owce i tacy porządni jednak społeczeństwo wrzuca wszystkich do jednego worka.

 

''Siedząc za kółkiem piątki jestem nawet bardziej uczynny (częściej wpuszczam ludzi), niż jadąc autem innej marki - ale to chyba z przeświadczenia, że inni patrzą na mnie jako na "KIEROWCĘ BMW" i mam jakiś odruch udowadniania, że za sterami BMW siedzi coś więcej, niż "łysa pała w dresie" (nie mam absolutnie nic do osób golących włosy i noszących dresy - chodzi tutaj tylko o stereotyp).''

 

Hehe mam bardzo podobnie do ciebie :D odkąd dowiedziałem się ze kierowcy BMW nie używaj kierunkowskazów zakodowało mi się używanie kierunków w każdej sytuacji bo nie chce należeć do tych złych :8)

 

Osobiście nigdy nie doświadczyłem jakiś prowokacji w moją stronę czasami tylko ktoś chciał się poganiać ale to jak najbardziej normalne. Trzeba prowokatorów olewać i pokazywać że jest się porządnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dosyć trafne spostrzeżenie autora tematu. Sam jak kupiłem pierwszą E39 to jeździlem na zmianę z drugim Berlingo i powiem Ci, że z podporządkowanej nikt mnie nie chciał nigdy wpuścić :mrgreen: Zmiana pasa - podobnie. Berlingo bez problemu. Jest jakiś śmieszny rodzaj zawiści przy tej marce.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to ciekawe, i dotyczy tylko polski... bo w DE jest na odwrót... siedząc w BMW, audi czy mercedesie jest się postrzeganym trochę lepiej. Skrajne przypadki to BMW do c2...

Inna sprawa że i w Polsce poszczególne marki są różnie postrzegane, np insignia hatchback czy sedan - bo dużo cywilnych patroli nimi jeździ...

Wszystko to raczej lokalne stereotypy i uwarunkowania, + czynnik ludzki...

 

 

Send with handy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.