Skocz do zawartości

System iDrive


Kwidzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Ma ktoś może informacje czy będzie aktualizacja systemu iD6 na iD7? Wiem, że inne modele miały aktualizacje. Ja mam X1 z końcówki 2021 roku i mam iD6. Nie jest źle ale widać już ząb czasu w porównaniu do iD7. Aplikacja myBMW też działała by juz z większą ilością funkcji.


Dodatkowe pytanie - czy w iD6 jest możliwość aby były zdjęcia okładek wykonawców w Spotify itd? Albo chociaż stacje radiowe miały loga tak jak to jest np. w Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli będziesz korzystał ze Spotify nie poprzez zwykły streaming Bluetooth, tylko sparujesz smartfon z systemem iDrive - to okładki będą się pokazywać (nawet jak będzie to sparowane przez Bluetooth a nie przez kabel). A jak będziesz puszczał dźwięk ze smartfona po prostu przez Bluetooth (czy to ze Spotify czy z YouTube czy czegokolwiek) to auto uruchomi taki zwykły, prostu odtwarzacz muzyki… (bez okładek, itd.)

Mam nadzieję, że nie zamieszałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, ale jak go sparować aby działało tak jak piszesz? Mam sparowany telefon i wszystko co mogłem zrobić z połączeniem to zrobiłem. Odpalam Spotify na telefonie i przez bluetooth leci lista. Bez okładek. W jaki inny sposób połączyć bezprzewodowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz zainstalowaną aplikację BMW na smartfonie, to powinna aktywować się obsługa Spotify.

Wtedy w wyborze źródła dźwięku w iDrive pojawia się dodatkowo ikona Spotify i masz poszerzoną funkcjonalność, w tym okładki (czy to przez kabel czy przez Bluetooth).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj przez podłączony przewód do USB

 

Podpiąłem przez USB i pokazała się ipcja odtwarzania dźwięku ale odtwarza tylko to co mam na telefonie (filmiki itp) - Spotify nie odpalą pomimo, że w telefonie muzyka leci ale bez dźwięku. Przez bluetooth Spotify działa ale bez okładek albumu. Jest włączona funkcja aby odtwarzac przez aplikację jako opcja dzieku ale nie daje to żadnego efekty. Moze w apce Spotify jest jakaś funkcja? Sprawdzalem, włączałem ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź może jeszcze czy masz najnowszy soft wgrany do iDrive

https://www.bmw.com/en/footer/software-updates.html


I spróbuj jeszcze tak:

- manualnie uruchom aplikacje BMW na telefonie (z tego co pamietam niektórym to pomagało, żeby iDrive „załapał” komunikację ze smartfonem)

- potem podłącz kabelek


A z jakiego telefonu korzystasz?

Bo generalnie iDrive najlepiej współpracuje z iOS, posiadacze telefonów z Android częściej sygnalizują problemy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odpal ją po prostu, żeby działa w tle i potem podłącz kabel po czym uruchom Spotify.

Innych pomysłów nie mam - poza tym, że masz nieaktywną usługę ConnectedDrive. Może właśnie to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na początek rozkoduj wyposażenie z VIN i sprawdź czy masz opcję 6NR - BMW APPS, jeśli nie to wspomniana appka spotify nie uruchomi się w navi



ID6 i ID7 to fizycznie inne sprzęty. Żadne auto nie dostało aktualizacji oprogramowania z ID6 na ID7. Od pewnego roku nastąpiła zmiana sprzętu na taki obsługujący ID7.

Jednostka obsługująca ID6 to NBT EVO, a ta obsługująca ID7 nazywa się MGU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No tak, tylko że u mnie też nie ma 6NR jako opcji "solo" a powyższe działa :)

Prawdę powiedziawszy nigdy żaden dekoder nie wyrzucił mi tej opcji w żadnym z aut, które miałem...

Zresztą tak samo miałem w F11 (przerabialiśmy ten temat kilka lat temu w dziale 5er).


Ja bym jednak spróbował ogarnać ConnectedDrive - piszemy o aplikacjach BMW z zakresu ConnectedDrive, więc może ta usługa po prostu musi być aktywna.


Poniżej opcje "multimedialne" (czyli S6xx) jakie są u mojej żony w X1:

S610 Head-up display

S674 Hi-Fi system Harman Kardon

S698 Area-Code 2 for DVD

S6AC Intelligent emergency call

S6AE Teleservices

S6AK Connected Drive Services

S6AM Real-Time Traffic Information

S6AN Concierge Services

S6AP Remote Services

S6NW Telephony with wireless charging

S6UP Navigation Plus

S6WD WLAN Hotspot


Zerknij sobie jeszcze tu:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=188&t=387661&p=2797163&hilit=idrive+6#p2797163


P.S.

Z ciekawostek, a było to raptem 4 lata temu z hakiem :wink:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=188&t=320375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Nie będę zakładał nowego wątku, choć może powinienem, bo mam starszą jednostkę iDrive (F34 z 2014, czyli id4?).


Nigdy nie miałem okładek ze Spotify, bo leci przez BT, ale ostatnio sparowałem iphona i wpadła mi na jednym utworze okładka, następny utwór już bez.

Poczytałem teraz i poleciałem do auta sparowałem po kablu (nie jest to gładkie łączenie, coś mu ciągle przeszkadzało), pojawiła się opcja Spotify w źródłach muzyki, okładki są itp., fajnie ;)


Ale czytam, że po takim parowaniu nawet bez kabla powinno działać - jak odłączę, to znika z opcji Spotify.

To dlatego, że mam starszą jednostkę? Będzie działać tylko jak połączę iphona kablem?

Dlaczego w takim razie raz czy dwa wpadła okładka sama?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.