Skocz do zawartości

ConnectedDrive - niedostępne


adam_sss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem BMW X1 F48 18d xDrive z 2015 roku.


Od samego początku mam problem z ConnectedDrive. Mianowicie, gdy wchodzą do tej sekcji na ekranie widnieje informacja "Usługi ConnectedDrive nie są już dostępne dla tego pojazdu" i link do sklepu ConnectedDrive. Gdy loguję się na swoje konto widzę, że część usług mam już wykupione (kupiłem auto w programie aut używanych), tj. Teleservices, Intelligent Emergency Call, USB Map Update czy ConnectedDrive Services. Dzisiaj wykupiłem usługę RTTI na jeden miesiąc.


1) Czy potrzebuję wykupić jeszcze jakąś dodatkową usługę, żeby ConnectedDrive stało się dostępne z poziomu komputera pokładowego? Próbowałem robić aktualizację usług itd. Nie pomaga. Wciąż widnieje ten sam komunikat. Ikonka RTTI pojawiła się w nawigacji, więc rozumiem, że działają poprawnie. Z racji tego, że część usług już "mam" mogę kupić jedynie pakiet "Connected Package". Polecacie ten pakiet?


2) Dziwi mnie fakt, że strona internetowa BMW ConnectedDrive prezentuje stan faktyczny moich dostępnych/zakupionych usług, a aplikacja na telefon MyBMW wita mnie informacją "Brak ważnego abonamentu". Rozmawiałem dzisiaj z Panem na infolinii i stwierdził, że aplikacja przechodzi gruntowne zmiany i "za jakiś czas" powinno wszystko wrócić do normy.


3) Macie jakiś pomysł na korzystanie ze Spotify / Google Maps z poziomu komputera pokładowego? Wiem, że Anroid Auto i Apple Car Play nie jest i nie będzie dostępny dla mojej wersji BMW IDrive (informacja na infolinii). Czy da się uzyskać bardziej zaawansowaną dostępność do Spotify niż streaming audio po Bluetoothie? Macie jakiś patent na Google Maps? Widziałem na filmikach na YT, że posiadacze IDrive w tej samej wersji "mają zaawansowany" dostęp do części aplikacji smartfona po kablu. Ja po podłączeniu Huawei P30 Pro / Iphone 11 nie widzę dodatkowych opcji poza odtwarzaniem plików zapisanych na telefonie. Mogę coś z tym zrobić?


Wyposażenie dodatkowe, które może mieć na to wpływ to:

6AC Inteligentne Połączenie Alarmowe

6AE Teleservices

6AK Usługi ConnectedDrive

6NS Pełna bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB

6UN System nawigacji


Z góry dziękuje za odpowiedź!


Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Większość aut z programu Premium Selection pochodzi z rynku niemieckiego, gdzie usługi były wykupywane.

Aby działały w Polsce trzeba „przepisać” auto z DE do PL w systemie BMW. Robi się to przez polską infolinię Connected Drive.

Piszesz, że kontaktowałeś się z infolinią - nie proponowali tego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A weryfikowałeś z polską infolinią Connected Drive czy mimo wszystko po ich stronie usługi są dobrze podpięte? (w sensie pod rynek PL)

Inna sprawa, że jak kupowałeś auto z programu PS - to zakup miał miejsce pewnie w ASO, więc myślę że w ramach gwarancji/rekojmi można z tym tematem wrócić do dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam mały postęp w sprawie:

1) Udało mi się połączyć kablem z Iphone 11 Pro. Komputer pokładowy poprosił o zainstalowanie aplikacji. Zainstalowałem aplikację MyBMW i mogę skorzystać z dodatkowych aplikacji np. Spotify (bez streamowania dźwięku przez Bluetooth).

2) Chciałem powtórzyć ten proces z Huawei P30 Pro. Komputer poprosił o zainstalowanie aplikacji... BMW ConnectedDrive (ostatnio otrzymałem informację na infolinii, że aplikacja przestała istnieć). Macie doświadczenie w połączeniem smartfona na androidzie z Waszymi X1'kami? Chciałbym uzyskać co najmniej podobny efekt jak po połączeniu z Iphone 11 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.