Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej


mateuszino

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej zalecany przez producenta, ori olej (ASO lub jeśli skrzynia zf to zf) wymiana co 80-100 tyś, różnica w robociźnie nie powinna być duża więc oddał bym do kogoś kto to robi, a nie będzie się uczył na twoim aucie.
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Serwis BMW zmienił zdanie w sprawie wymiany oleju w skrzyni automatycznej. Byłem w serwisie na przeglądzie okresowym i serwisant dodatkowo zachęcił mnie do wymiany oleju w skrzyni. Według zaleceń producenta olej w skrzyni AISIN wymieniamy co 60 tys. km. ASO robi to dynamicznie. Koszt wymiany z materiałami ( olej, środki myjące ) i robocizną to bo rabacie 2500 PLN. Przy wymianie oleju po 60 tys. nie wymieniają filtra. Filtr wymieniają po 120 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie obejmuje :( Zapłaciłem dodatkowo :(

1.Preparat oczyszczający tarczki,zawory 1 litr

2.Preparat zachowujący czystość w skrzyni 1litr

3.Olej do skrzyni 13 litrów

4.Dynamiczne wymiana oleju


Razem 2517,01 do zapłaty po rabacie


Takie punkty mam wyszczególnione na fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie obejmuje :( Zapłaciłem dodatkowo :(

1.Preparat oczyszczający tarczki,zawory 1 litr

2.Preparat zachowujący czystość w skrzyni 1litr

3.Olej do skrzyni 13 litrów

4.Dynamiczne wymiana oleju


Razem 2517,01 do zapłaty po rabacie


Takie punkty mam wyszczególnione na fakturze.

Czytając to cieszę się, że wybrałem manual.. w poprzednim audi w ASO w toruniu zapłaciłem 400 zł (olej+ robocizna) w manualnej skrzyni na 300 tys km (po 4 latach). Planuję tak samo w bmw, ale nie pytałem jeszcze ile kosztuje to w manualu bo dopiero zrobiłem 75 tys w rok, ale jeśli ktoś wie to jakie są koszty w manualnej skrzyni to chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to abym się czepiał ale jakby Ci ktoś w manualu używał magicznych płynów do czyszczenia wnętrza, utrzymywania czystości i płukał skrzynię z wykorzystaniem 200% potrzebnego oleju to też by tyle wyszło.

No ale jak się uwierzyło w magię automatu to płać i płacz :-) bo przecież normalnie się oleju wymienić tam nie da…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No ale jak się uwierzyło w magię automatu to płać i płacz :-)

Noo… to tak samo jak ci co uwierzyli we wspomaganie kierownicy… o tych co uwierzyli w szyby sterowane elektrycznie zamiast korbek już nie wspominając… :wink:

 

Wymieniał ktoś olej w automacie poza ASO i może polecić śmiało nieautoryzowany warsztat?

Spróbuj poszukać w dziale F11, pamiętam że tam polecano jakiś warsztat z WAW, chyba nawet kilka. Z wymiana dynamiczną i filtrem można było się zmieścić w 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w przypadku wspomagania kierownicy i elektrycznych szyb narosło tak wiele mitów jak w przypadku ASB? :-)


Ja nie kwestionuje skrzyń automatycznych bo to fajny wynalazek i większość zagorzałych wyznawców skrzyń manualnych pewnie automatem niewiele jeździła (albo nawet wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Oznaczenie przez BMW skrzyni biegów GA8G45AW. Czy jest to ta sama skrzynia co AWF8F45 i TG-81SC?

Spójrz tutaj:


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=188&t=383121&p=2765109p2765109#p2765109


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. Chciałbym sam wymienić olej w skrzyni. Czy wlewanie oleju odbywa się przez korek spustowy czy jakoś od góry?Z tego co czytałem na stronie Ravenola to potrzebuję droższego oleju ATF 7 (T-ULV) bo auto 2020r. a nie tego tańszego TWS-Lifetime dla aut sprzed 2019r?ILE litrów kupić? Inną skrzynię wcześniej montowali że zalecają inny olej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki. O rodzaju oleju ktoś podpowie?

Z tego co czytałem na stronie Ravenola to potrzebuję droższego oleju ATF 7 (T-ULV) bo auto 2020r. a nie tego tańszego TWS-Lifetime dla aut sprzed 2019r?ILE litrów kupić? Inną skrzynię wcześniej montowali że zalecają inny olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja wymieniałem dynamicznie pod Warszawą - Autoservice Grabowiecki. Polecam. Pan ma dużą wiedzę i doświadczenie.

W sumie dużej różnicy nie ma bo, przed wymianą skrzynia chodziła całkiem ok. Mam wrażenie, że teraz płynniej zmienia z 2na3 i 3na4 przy powolnej jeździe. 

Przebieg ok 106kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy ktoś poleci dobry warsztat do wymiany w skrzyni w okolicach Wrocławia?

Drugie pytanie , nie mogę się dogrzebać jaki mam rodzaj skrzyni- czy ktoś mógłby mi pomóc?

Vin to WBA31AA0X05R51174

 

Bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.