Skocz do zawartości

Wymiana oleju po 30tys.


kszum

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze czy ktoś z was wie co obejmuje pierwsza oficjalna wymiana oleju w ASO po przejechaniu 30tys km? Mam na myśli czy jest to tylko wymiana oleju i filtra czy może rodzaj małego przeglądu, i jaki jest przybliżony koszt oraz ile czasu to może potrwać. Bo nie wiem czy muszę zorganizować sobie transport czy mogę poczekać w serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda.


Wymiana oleju po 30 tys. w ASO obejmuje:


Przegląd zakres podstawowy - 108,24 PLN

Serwis olejowy silnika - 162,36 PLN

Przegląd, wymiana mikrofiltra - 108,24 PLN

+ dodatkowo zleciłem dezynfekcję klimatyzacji - 240 PLN

Filtr oleju - 121,72 PLN

Mikrofiltr z węglem - 309,70 PLN

Olej BMW 0W-30 - 470,48 PLN


Razem - 1520,74 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda.


Wymiana oleju po 30 tys. w ASO obejmuje:


Przegląd zakres podstawowy - 108,24 PLN

Serwis olejowy silnika - 162,36 PLN

Przegląd, wymiana mikrofiltra - 108,24 PLN

+ dodatkowo zleciłem dezynfekcję klimatyzacji - 240 PLN

Filtr oleju - 121,72 PLN

Mikrofiltr z węglem - 309,70 PLN

Olej BMW 0W-30 - 470,48 PLN


Razem - 1520,74 PLN

 


Czy to Twoja pierwsza wymiana oleju?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była pierwsza zgodnie z harmonogramem wizyta w ASO od zakupu (Po 2 latach lub 30tys. km). Olej wymieniałem też wcześniej (po 15tys) ale ta wymiana nie wynikała z harmonogramu tylko z troski o silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To była pierwsza zgodnie z harmonogramem wizyta w ASO od zakupu (Po 2 latach lub 30tys. km). Olej wymieniałem też wcześniej (po 15tys) ale ta wymiana nie wynikała z harmonogramu tylko z troski o silnik.

 

Hej, dwa pytania - czy koszt wymiany oleju (z troski, nie harmonogramu) jest taki jak powyżej? To zawsze komplet? ASO ma jakieś pytania/wątpliwości lub jakikolwiek problem żeby przeprowadzić taką wymianę przed upłynięciem 2 lat lub 30kkm?

Drugie pytanie - w przypadku posiadania pakietu serwisowego pełny koszt tej wymiany (jak wyżej ~1,5kpln) jest w całości w ramach pakietu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ad.2

Tak, ale bez dezynfekcji klimatyzacji. To usługa dodatkowo płatna, nie objęta BSI.

Pozostałe czynności obejmuje pakiet BSI - oczywiście jeśli wynika to z harmonogramu przeglądu.


Jeśli w połowie przebiegu chcesz zrobić dodatkową wymianę oleju, można podarować sobie wymianę mikrofiltra (chyba że ktoś mieszka/porusza się w faktycznie zapylonym środowisku - wtedy filtr zużywa się szybciej; lub gdy są jakieś objawy wskazujące na zabrudzenie filtra, np. parujące szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę oleju z troski o silnik zrobiłem poza autoryzowanym serwisem w zaprzyjaźnionym warsztacie, dlatego nie znam kosztu tej usługi w serwisie. Po 15tys. wymieniłem tez samodzielnie filtr powietrza i kabinowy. Koszty, które poniosłem z tytułu wymiany oleju w serwisie po 30tys. są bez pakietu serwisowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.