Skocz do zawartości

1,8D Sdrive 2016 - przepustnica powietrza


manek35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś się orientuje czy przy wymianie przepustnicy powietrza trzeba ją zaktualizować w systemie?

Jakie środki ostrożności trzeba zachować przy wymianie (np. odłączyć lub nie akumulator)?

Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat (zdjęcia, schematy, info) to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do tematu

Przepustnica została wymieniona na używkę za 90zł oryginał, (nowa 2300zł + wymiana). Nie było konieczności ponownego kodowania części ani wypinania akumulatora (wyłączony zapłon wystarczył).

Prace nie wymagały specjalnych zdolności, nawet ja sobie z tym poradziłem ;), czas wymiany około 1,5h.

Po rozkręceniu starej przepustnicy okazało się że uszkodzeniu uległa zębatka do zmiany położenia przepustnicy (sprzęgająca silniczek i ramię przepustnicy).

Dodatkowo zauważyłem dziwne objawy a mianowicie olej w środku przepustnicy (nie dużo ale był) oraz podwiniętą uszczelkę w samej przepustnicy.

Efektem uszkodzonej zębatki było głośne przeskakiwanie sprężyny przepustnicy po każdorazowym wyłączeniu sinika.

Załączam link do zdjęć uszkodzonej części.

https://drive.google.com/open?id=13ZRu0gwoiurCKEzcsstNvolqJjfaNZW2

Jak ktoś ma jakieś pytania co do sprawy to proszę pisać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.