Skocz do zawartości

[18d sDrive '16 AUT] Brak mocy i dziwne "turkotanie"


esh0

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam następujący problem z moim BMW X1. Otóż od pewnego czasu zauważyłem wyraźny spadek mocy i opóźnioną reakcję na gaz. Na tyle, że jazda w trybie ECO jest bardzo nieprzyjemna (samochód toczy się jak żółw), w trybie comfort jest znośnie. Wcześniej (przy przebiegu około 40tys) miałem podobny problem i wtedy uszkodzony okazał się EGR - wymieniono na nowy. Teraz (90tys) pomyślałem, że to to samo, a że za 2tys mam przegląd, to stwierdziłem, że poczekam z tym aż do wizyty w ASO. Jednak po krótkim czasie doszedł inny niepokojący objaw - otóż przy obciążeniu (jazda pod większą górkę) i obrotach około 2200RPM zaczęło coś "turkotać". Nieszczęśliwie musiałem przebyć dłuższą trasę (około 700km), więc starałem się jeździć spokojnie. Do 2tys obrotów nie słychać niczego niepokojącego. Co ciekawe - po tej trasie turkotanie przesunęło się w granice 3200-3500RPM. Mam również wrażenie, że częstość tego problemu zależna jest od temperatury silnika - im niższa, tym rzadziej występuje ten niepokojący efekt. Do tego zauważyłem różnicę w sposobie pracy skrzyni biegów - czasami jak zaczyna "turkotać" to gwałtownie zmienia bieg na niższy.


Tak czy tak czeka mnie wizyty w serwisie, ale jestem ciekaw czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli kogoś interesuje - przeciekał zawór na listwie, paliwo lało się na wiązkę przewodów i nastawnik turbiny, który przestał działać. Zawór i nastawnik wymieniony, przewody oczyszczone i działa. Na szczęście nic więcej nie zostało uszkodzone. Auto jeszcze nie zdążyło przejechać nawet 100kkm, marka premium :lol:


Resized-20200221-005514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.