Skocz do zawartości

Stuk z przodu


Janszej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem (mam nadzieję) szczęśliwym posiadaczem ślicznej x1. Jeździ pięknie tylko ... No właśnie. Przy pokonywaniu progów zwalniających z przodu dochodzi taki metaliczny stuk (jeden). Jak jadę bardzo powoli to cisza. Poza tym na innych nierównościach naszych pięknych ulic nic się nie dzieje. Auto z 2017, bez żadnych przygód (sprawdzone dogłębnie). Jakieś sugestie, porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na podnośnik i na początek sprawdzić luzy na końcówkach drążków, wahaczach, etc. ...

Każdy mechanik bez dwóch lewych rąk Ci to oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żony też sie tak tłucze, szczególnie na letnich RFT 18 to jakby jechał na drewnianych kołach, to p....cie metaliczne jest mi znane, byłem z tym w serwisie , sprawdzenie amortyzatorów, zawieszenie - trzepaki i breszką :duh: , tak ma niestety być - mam lepiej na zimowych 17 rft, ciszej i nie tłuką tak, nastepne gumy to zwykłe i dojazdówka. Niestety to zawieszenie tak ma. Pzdr.A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mojej żony tego nie ma, mimo że jeździ na RunFlat.

Jest twardo, ale cicho. Ale też z uwagi na twardość zawieszenia nie przelatuje po tych progach zbyt szybko :wink:


To się wam dzieje tylko na progach zwalniających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poddałem auto próbom i pojeździło na dołkach i nierównościach - cisza. A na poprzeć nich progach - stuknięcie. Coś podejrzewam, że albo wydech stuka o podwozie albo coś innego. W poniedziałek jadę na akcję serwisową do aso i poproszę żeby sprawdzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W X1 mojej żony raz na jakiś czas coś stuknęło, zarypiało, wydawało się podejrzane prawe koło. Obejrzeliśmy dokładnie zawieszenie i nic nie znaleźliśmy. Odkręciliśmy osłonę silnika od spodu i okazało się że jest zerwana guma w łapie silnika. Wg katalogu nazywa się to łącznik stabilizatora nr 6885788.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.