Skocz do zawartości

X1 (20d) stęskniło się za serwisem (zgasło na czerwonym)


wojtekf

Rekomendowane odpowiedzi

Moje X1 (20d) dzisiaj stwierdziło, że nie będzie czekać 4700 km do wizyty w serwisie (wymiana tylnych klocków).

Na czerwonym zgasło i stwierdziło, że to by było na tyle. Próba ponownego uruchomienia kończyło się kręceniem silnikiem bez żadnych efektów oraz feerią komunikatów (chyba wszystkie po kolei pokazało).


Było na tyle uprzejme, że zrobiło to 4 kilometry od serwisu w jeszcze cywilizowanych godzinach, a nie 300 kilometrów od domu w zeszły weekend...


Zobaczymy co jutro zdiagnozują, mam nadzieję że jakaś pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gwarancja?

Bo jak nie ma to będzie ciekawa faktura jak wymieniają ECU :?

 

Jest jest. Dlatego niespecjalnie się przejmuję. Tylko ten brak informacji jest irytujący, a serwis działa w trybie „dopóki nie znamy konkretnego terminu oddania naprawionego pojazdu, to nie dzwonimy”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To tyle trwa, bo ECU jest zamawiane w centrali w Munich pod VIN pojazdu (kwestia zabezpieczeń kradzieżowych).

Przerabiałem ten temat w F11, też wymieniali mi ECU. Ale ostatecznie okazało się, że źródłem wszystkich problemów u mnie był delikatnie przytarty przewód sterujący do jednego z wtryskiwaczy. Tego przetarcia praktycznie nie było w ogóle widać, dlatego ASO nie mogło namierzyć przyczyny, gdyż problem ciężko było zreplikować (teraz już wiem dlaczego, bo problemy pojawiały się głównie przy dużej wilgotności, np. po deszczu - wtedy pojawiało się jakieś przebicie do masy i sterownik zaczynał sypać błędami).


P.S.

Dali Ci auto zastępcze? Przysługuje Ci w ramach gwarancji mobilności BMW.

U mnie naprawa trwała prawie 3 tygodnie (!) tzn. głównie czekanie na procedury związane z „wyprodukowaniem” nowego personalizowanego ECU. Ale przynajmniej potestowałem sobie przez ten czas różne fajne BMW (zastępcze) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle trwa, bo ECU jest zamawiane w centrali w Munich pod VIN pojazdu (kwestia zabezpieczeń kradzieżowych).

Przerabiałem ten temat w F11, też wymieniali mi ECU. Ale ostatecznie okazało się, że źródłem wszystkich problemów u mnie był delikatnie przytarty przewód sterujący do jednego z wtryskiwaczy. Tego przetarcia praktycznie nie było w ogóle widać, dlatego ASO nie mogło namierzyć przyczyny, gdyż problem ciężko było zreplikować (teraz już wiem dlaczego, bo problemy pojawiały się głównie przy dużej wilgotności, np. po deszczu - wtedy pojawiało się jakieś przebicie do masy i sterownik zaczynał sypać błędami).


P.S.

Dali Ci auto zastępcze? Przysługuje Ci w ramach gwarancji mobilności BMW.

U mnie naprawa trwała prawie 3 tygodnie (!) tzn. głównie czekanie na procedury związane z „wyprodukowaniem” nowego personalizowanego ECU. Ale przynajmniej potestowałem sobie przez ten czas różne fajne BMW (zastępcze) :wink:

 

Hmm, auto padło w dzień z dużą wilgotnością właśnie, więc może podobna historia.


Gwarancja mobilności powiadasz...

Na razie miałem samochód zastępczy na trzy dni robocze (BMW Mobile Care). Mówisz, że mają obowiązek coś zaoferować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No, chyba że się coś zmieniło, jeśli chodzi o okres użytkowania auta zastępczego. Bo ja miałem tą awarię dobre 5 lat temu...

W każdym razie w moim wypadku (Inchcape Waw) sami zaoferowali auto aż do momentu naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma ciśnienia, ja potrzebuję auta na weekendy, w tygodniu głównie stoi :)

Na razie w ramach eksperymentu zgarnąłem na weekend Traficara (niestety, zapowiadana krakowska wypożyczalnia z i3 jeszcze nie działa). Jak się termin naprawy będzie przeciągał, to będę cisnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa auta na czas naprawy z BMW? 3 dni czy jednak więcej?

Jak Twoje auto? Naprawia się?

 

Auto z BMW Assistance (Mobile Care) to maksymalnie 3 dni robocze.

Czy się naprawia, to spróbuję się jutro dowiedzieć. A także zapytać o jakiś pojazd na czas naprawy, bo za chwilę naprawdę będę potrzebował pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.