Skocz do zawartości

Wymiana tylnej lampy LED a kodowanie


aiver3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Muszę wymienić tylną lampę High LED w klapie, przestał świecić LED. Wsteczny i przeciwmgielne są tam na żarówkach, LED to tylko pozycja. Wiem, że w przednich lampach konieczne jest kodowanie, jak to ma się do tylnych? Wyjmij - włóż czy trzeba szukać kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O proszę, mam ten sam problem - wysiadł LED w lewej lampie, tej w klapie. Widziałem, że do X3 można z łatwością kupić driver led i wymienić samemu (nie ma nic o kodowaniu), ale do X1 nie znalazłem jeszcze. Kupiłeś całą lampę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O proszę, mam ten sam problem - wysiadł LED w lewej lampie, tej w klapie. Widziałem, że do X3 można z łatwością kupić driver led i wymienić samemu (nie ma nic o kodowaniu), ale do X1 nie znalazłem jeszcze. Kupiłeś całą lampę?

 

Jeszcze tego nie zrobiłem. Znalazłem do kupienia wkład LED, 4 razy tańszy niż używana lampa w dobrym stanie i 20 razy niż nowa. Pytanie jak z wymianą? Konieczne jest klejenie?


MQMyHD3.png


On7unw4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Ktoś ogarniał temat wymiany lampy? Właśnie zauważyłem, ze u mnie ten sam problem, tył prawy się nie swieci... jaka jest pewność, ze wymiana na nową/ używana załatwi sprawę? Ewentualnie duży problem rozebrać i przełożyć led z jakiejs używanej? Wiąże się to z lutowaniem czegokolwiek czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wyżej pisałem, skończył się led w lampie. Znalazłem używkę z niedziałającym led, wysłałem do firmy, która zajmuje się regeneracja. 200 pare zł i lampa zrobiona, polecam:

http://regeneracja-led.pl/


Czasowo 2/3 dni i lampa u mnie. Montaż banalny, zaślepkę tylko trzeba zdjąć z klapy od środka i odkręcić jedna śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jak wyżej pisałem, skończył się led w lampie. Znalazłem używkę z niedziałającym led, wysłałem do firmy, która zajmuje się regeneracja. 200 pare zł i lampa zrobiona, polecam:

http://regeneracja-led.pl/

 

A jak z wyglądem po naprawie, czy jest jak oryginalna, czysą ślady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Tak informacyjnie dodam — BMW nie wykazało dobrej woli w temacie lamp wymienionych mniej więcej rok temu w ramach pakietu naprawczego. Wraz z wygaśnięciem pakietu po prostu zapominają o tym, że je wymieniali, więc zniżek będę miał tyle, ile sobie ugram u dealera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

Sprowadziłem z USA BMW X1 F48 LCI 2020r i tylne lampy ma żarówkowe, zastanawiam się nad ich zmiana na full LED, lub chociaż żeby światła pozycyjne/mijania była na pasku led.

Czy żeby wymienić na którąś z tych lampy, trzeba przerabiać instalacje, lub samą kostkę?

Przy wymienia na full LED wiem ze trzeba będzie kodować, a czy przy wymianie na lampę z żarówkami oraz paskiem led do świateł pozycyjnych/mijania też trzeba kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, poradziłem sobie.

Nigdzie nie ma informacji o tym jak zdjąć lampę w klapie, więc napiszę.

Do tego potrzeba klucza nasadowego nr 8, ale w wersji długiej/rurkowej. Jak zdejmie się czarna osłonę lampy, to należy odpiąć wtyczkę. Następnie trzeba zlokalizować jedna nakrętkę i ja odkręcić - ale nie do końca.

Gdy okręcie nakrętkę do końca, to jednocześnie jeden element mocujący stanie się luźny i może wpaść w wewnętrzne zakamarki klapy.

Mi się akurat to przydarzyło i musiałem demontować cała tapicerkę klapy by Element odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witajcie,

Muszę wymienić tylną lampę High LED w klapie, przestał świecić LED. Wsteczny i przeciwmgielne są tam na żarówkach, LED to tylko pozycja. Wiem, że w przednich lampach konieczne jest kodowanie, jak to ma się do tylnych? Wyjmij - włóż czy trzeba szukać kompa?

 

I jak wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, mam ten sam problem - wysiadł LED w lewej lampie, tej w klapie. Widziałem, że do X3 można z łatwością kupić driver led i wymienić samemu (nie ma nic o kodowaniu), ale do X1 nie znalazłem jeszcze. Kupiłeś całą lampę?

 

Jeszcze tego nie zrobiłem. Znalazłem do kupienia wkład LED, 4 razy tańszy niż używana lampa w dobrym stanie i 20 razy niż nowa. Pytanie jak z wymianą? Konieczne jest klejenie?

 

MQMyHD3.png

 

On7unw4.png

 

Wymienileś czy zregenerowałeś oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.