Skocz do zawartości

F48 X-Drive B47 Auto samo skręca?


pz_szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

Niestety kolejny problem. Moje X1 kupiłem puknięte. Musiałem wymienić cały lewy przedni McPerson. Po złożeniu kierownica była lekko w lewo, ale auto nie ściągało. Ale chciałem zrobić zbieżność. Po zbieżności kierowca jest prosto, ale...

Tu się zaczęło dziać coś dziwnego. Jadąc spokojnie co jakiś czas (trzymając nogę na gazie)auto na sekundę ucieka w lewo, ale od razu sama kierownica się kontruje w prawo a przy przyhamowaniu na odwrót. Przy dodaniu ostro gazu lub hamowaniu ostrym auto jedzie prosto...

Zanim pojadę do tego punktu gdzie robili zbieżność chciałbym poznać wasze zdanie. Auto to X-Drive. Dodam, że jedna opona z przodu jest Bridgeatone pozostałe to Pirelli jeśli to ma znaczenie.

Jakieś pomysły?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodam, że jedna opona z przodu jest Bridgeatone pozostałe to Pirelli jeśli to ma znaczenie.

:shock:

Niech to wystarczy za mój komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Zanim pojadę do tego punktu gdzie robili zbieżność chciałbym poznać wasze zdanie. Auto to X-Drive. Dodam, że jedna opona z przodu jest Bridgeatone pozostałe to Pirelli jeśli to ma znaczenie.

 

poniżej zalecenia producenta ( BMW ) : Zasada jest taka ,że przed przystąpieniem do prac .....


1. Opony ( rozmiar i producent ) muszą być takie same.

2. Rożnica wysokości bieżnika nie możne być większa niż 2mm , ciśnienie we wszystkich oponach wg zaleceń producenta.

3. Felgi muszą być proste - rozmiar tylko taki jaki zaleca producent.

4. Zawieszenie O.K. ?

5. 2 x 68 kg na przednich siedzeniach (siedzenia w środkowej pozycji) 1 x 14 kg w bagażniku (na środku) i zbiornik paliwa - całkowicie napełniony.

..... itd. :cool2: :cool2:

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.