Skocz do zawartości

2.5i skrzypiące plastiki ?


XmatikosX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Tak z ciekawości - auto ma jakaś przeszłość wypadkową?

Albo miało wymienianą całą deskę w ASO? (była na początku produkcji jakaś akcja serwisowa na wymianę deski)


Pytam, bo u mnie w F48 brak jakichkolwiek odgłosów i zastanawiam się skąd tego typu objawy. Chyba, że to kwestia większego przebiegu, bo żona w X1 póki co wyjeździła niespełna 50.000 km.


Ale ostatnio sprzedawałem swoje 5-letnie F11 525xd z przebiegiem ok. 120.000 km i też nie miało najmniejszych nawet odgłosów z deski czy innych plastików... zaś w dziale F10/F11 sporo ludzi narzeka na skrzypienia. Moim zdaniem w większości przypadków to jednak kwestia wypadkowości lub składania/rozkładania plastików z innych powodów (choćby nie do końca profesjonalnego wyciszania)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można powiedzieć że miało przeszłość wypadkową

Jak była tylko przerysowana

Sam ściągnąłem ją ze stanów

I wiem co w niej było

A poza tym kolega ma taką samą Europę

Z 2017 roku kupił w leasing za 240tysi

I ma to samo

Więc nie wiem o co chodzi


Przebiegu mam 40tysi

Więc to też nie od przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój też jest z 2017, ale tego nie ma. Przynajmniej póki co :wink:

Skoro kolega kupił w PL, to niech pojedzie na gwarancji do serwisu, to spokojnie można reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to nieźle

Nie ma jakiegoś sposobu na to ?

Bo jak słucham muzy to spoko ale jak z kimś jadę i gadam to mnie czasem chuj... chce strzelić przez te plastiki

A jeszcze gadałem z paroma gośćmi i

Najczęściej skrzypią plastiki w kolorze black piano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To co Wam właściwie skrzypi?

Plastiki - w rozumieniu paneli plastikowych boczków drzwi i deski rozdzielczej, czy plastikowe listwy ozdobne i inne elementy wykończeniowe (czyli elementy stylistyczne pakietu np. Piano Black)...?


Jeśli skrzypienie dotyczy elementów ozdobnych, to może tłumaczyć czemu u mnie skrzypienie nie występuje - bo w M-pakiecie listwy są aluminiowe, więc zbudowane z innego zestawu materiałów...

Inna sprawa, że w tej klasie takie objawy nie powinny mieć miejsca nawet w podstawowej wersji wykończenia, czyli z listwami plastikowymi malowanymi na srebrno... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzywienie występuje tylko

Na elementach deski rozdzielczej które są pomalowane na black piano

Jak na nie naciskam to skrzypią

Na drzwiach też mam black piano ale nic nie skrzypi

Tylko chodzi o te listwe wzdłuż deski rozdzielczej

Dokładnie tak jak na filmiku tuż pod nawigacją listwa skrzypi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Więc rozwiązanie najskuteczniejsze - wymienić listwy na aluminiowe :8)


A na serio - spróbuj może zdjąć tą listwę (one są na zatrzaskach) i przesmarować zatrzaski silikonem w sprayu.

Pytanie co skrzypi - listwa „sama w sobie” czy mocowanie listwy do deski (zatrzaski). W sumie można spróbować przesmarować całą powierzchnię tej listwy od spodu (czyli cały „punkt styku” listwy z deską).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może udałoby się podkleić z tyłu po długości te listwy cienką taśmą silikonową (tylko, żeby nie odstawały i mocno trzymały na zatrzaskach), aby się bezpośrednio nie stykały z tapicerką???
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.