Skocz do zawartości

2.8i 231hp wymiana klocków?


XmatikosX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wyskoczył mi komunikat że mam wymienić klocki hamulcowe

Chciałbym się od was dowiedzieć jakie najlepiej klocki kupić.

I druga sprawa czy czujniki też mam wymienić odrazu jak będę zmieniał klocki czy tylko klocki wystarczy bo tego nie ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączę się do w/w tematu. Samochód taki sam.

Wyświetla się komunikat 4300 do wymiany klocków przód.

Jakie polecacie..klocki i ewentualnie tarcze ?

Czy mając w BMW bezpłatne przeglądy i bezpłatną wymianę części eksploatacyjnych jak filtry i oleje, nie robiąc wymiany klocków w ASO, jadąc na następny przegląd nie doczepią się, że robiłem wymianę klocków poza ASO ?


@XmatikosX ...z tego co wiem na każdej osi jest po jednym czujnik i należy przy wymianie klocków wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaa mi nie chodziło o zaoszczędzenie pieniędzy wręcz przeciwnie chce kupić najdroższe i najlepsze klocki

Aczkolwiek nie wiedziałem że oryginalne będą najlepsze bo to różne teraz klocki produkują i wgl

Jeżeli tak to po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Breras właśnie tutaj nie chodzi kasę na klocki, tylko jak poczytasz forum o zakładanych klockach do innych serii BMW, to możesz dużo wywnioskować.

Różnie to z tym jest..?! Jedni polecają taką firmę, a inni inną, dlatego pytamy, aby ktoś doradził w tym temacie do tej serii BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gwarantuję, że ASO będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

No to czekamy na specyfikację klocków montowanych przez ASO :)


Swoją drogą ja zanosiłem EBC do ASO (nie BMW) i nigdy nie było problemu z ich montażem :)

 

Czekajczekaj... a to są "problemy z montażem"? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co, adobe reader przestał Ci działać?


Filozofia pełną gębą.

 

Wstawiałeś linka do specyfikacji? Nie ja się nadąłem, że poza ASO świata nie ma... Nie będzie to pierwszy przypadek, że produkty montowane przez ASO będą poprawne i przeciętne, a na rynku będzie kilka o lepszej specyfikacji. I odróżnijmy same klocki od usługi montażu. Nie widziałeś nigdy zdziwionej miny obsługi w ASO na widok „obcych” elementów do montażu? W moim serwisie BMW tego nie testowałem, ale w innym ASO mocno krzywili się na wynalazki typu japoński olej silnikowy czy elektrozawory ściągane z USA...


Over and out. Szkoda czasu na taką dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam nie chce zakładać nowego tematu A mam pytanko związane z klockami hamulcowymi ale z tyłu samochodu ponieważ za tydzień wybieram się w dłuższą trasę A zastanawiam się kiedy mi sie w końcu zapali kontrolka związana z wymiana klocków hamulcowych z tyłu

Nie chciałbym żeby mi się gdzieś w drodze zapaliło

Przebiegu mam 66tysi i klocki od nowosci nie byly wymieniane wydają mi się te klocki już takie mocno słabe

Wymienić je już czy czekać zanim wyskoczy komunikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co pamiętam kontrolka czerwona klocków zapala się jak zostaje około 3 mm ciernej warstwy klocka. Trzeba zetem spojrzeć ile klocka zostało po stronie z czujnikiem zużycia klocka /z tyłu to chyba prawa strona/.

Zmieniałem osobiście klocki w kilku swoich beemkach, żadne nie były produkowane przez BMW ale przez Jurid albo textar. Ja nie polecam klocków tzw. ceramicznych ponieważ mają niższy od zwykłych współczynnik tarcia. Ich chyba jedyną zaletą jest niższe pylenie, ale nie skuteczność. Jak miałem E90 330d to bardzo dobrze w niej działał zestaw ATE z nawiercanymi tarczami i klockami ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.