Skocz do zawartości

Blokada klapy i ustawienia lusterek


Iwona35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW X1 rocznik 2017. I niestety nie bardzo ogarniam pewne funkcje.Poprzednio miałam 5 combi z 2013r,piękną i bezproblemową.

Do rzeczy.

Nie wiem jak zablokować lub co i gdzie ustawić żeby klapa bagażnika nie zamykała sie samoistnie po dotknięciu gdzieś jakiegoś czujnika.Jeszcze nie odkryłam gdzie on jest :)

W poprzednim samochodzie jak klapa zaczynała się zamykać to wystarczyło podłożyć ręke i sie zatrzymywała. Natomiast ta dosłownie spada mi na głowe.

Wypakowywuje zakupy i nagle coś zapika i kalapa sie zamyka. I nie ma opcji zeby sie zatrzymała... doprowadza mnie to do szału.

Nie wiem gdzie są te cholerne czujniki.Zresztą to bez znaczenia bo nie rozumiem dlaczego ona sie zamyka i nie "wyczuwa" że jest jakas przeszkoda- np JA :)


Nie potrafie tez ustawić lusterek tak aby sie same składały. Przytrzymanie dłuzej guzika na kluczyku powoduje tylko dosunięcie szyb i zamknięcie szyberdachu.Tyle.


W związku z powyższym,czy mógłby nie ktoś z Was uświadomić jak poradzić sobie z tymi tematami?


Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zacznę od lusterek - masz opcję ich składania? (masz guzik do składania lusterek koło dżojsticka do ustawiania lusterek na drzwiach?)

Jeśli tak - to powinny się składać razem z zamknięciem szyb, bez żadnych dodatkowych ustawień. Ewentualnie poprzez kodowanie można skrócić czas przez jaki trzeba trzymać przycisk w pilocie (lub klamkę na drzwiach) aby funkcja zaczęła działać szybciej. Domyślnie jest to 1.5 sek.


Co do klapy...

No niestety to auto tak ma - też parę razy walnęło mnie klapą w głowę.

Zła wiadomość jest taka, że z poziomu menu auta tego nie da się zmienić.

Dobra jest taka, że można to zmienić kodowaniem - tzn. pozostawić otwieranie klapy gestem (machnięciem nogi), a wyłączyć zamykanie gestem (pozostawić zamykanie tylko z przycisku na klapie). Wtedy klapa przestaje walić w łeb przy przypadkowym machnięciu nogą podczas grzebania w bagażniku...

Bez tego jedynym sposobem zatrzymania złośliwie zamykającej się klapy jest naciśnięcie guzika zamykania na klapie - to stopuje jej ruch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie masz guzika na drzwiach do składania lusterek, to lusterka się nie składają.


W F11 też mam elektryczną klapę, ale tam ani raz mnie nie zaatakowała :wink:

A w X1 kilka razy, zresztą moją żonę też, więc jakoś dziwnie ten czujnik zbiera.

Kodowania w serwisie Ci nie zrobią, musisz podjechać do jakiejś firmy od retrofitu BMW, albo do kogoś z forum, kto używa E-Sys’a i bawi się w kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pe.te no niestety nie mam guzika.Jest tylko jeden do ustawiania lusterek....


Natomiast jeśli chodzi o to kodowanie to czy możesz mi podpowiedzieć w którym wątku szukać jakiegoś speca z Kielc ?


Wojtek - no własnie żebym chociaż tam coś pod tą klapą kombinowała... a tu nic. Ona poprostu czyha na moje życie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to się wyjaśniło - auto nie ma elektrycznie składanych lusterek.

Chodzi o przycisk nr 3.

http://www.bavarianmw.com/images/books/3584/1/page.h216.gif


Co do klapy - tak na szybko z Google:

http://www.marco.kielce.com/

Nic nie wiem nt. tej firmy, poza tym że na stronie piszą iż mają w ofercie kodowanie.


Jak wrócę do domu, to napiszę Ci dokładnie którą opcję trzeba zmienić, aby wyłączyć zamykanie klapy nogą (z głowy nie pamiętam).

Edytowane przez Pe.te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poniżej parametr do zmiany przez E-Sys - deaktywacja zamykania klapy gestem (otwieranie pozostaje bez zmian)


BDC_BODY -> VAM_ENABLE_SMART_CLOSE = nicht_aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie :)


Niestety nie udało mi się ogarnąć tematu zamykania klapy.

Po wpisaniu numeru vin wyskakuje informacja że moj samochód w ogole nie ma takiego systemu ... Nigdzie nie ma modułu który odpowiada za to cholerne

otwieranie /zamykanie klapy. Mechanik szukał,szukał i nie znalazł. Po czym podszedł do samochodu,machnął nogą i otworzył klape ! machnął drugi raz i zamknął...

I co teraz ?

Sam był w szoku bo teoretycznie samochód systemu nie ma, a jednak ma.

Oszaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moduł to BDC_Body, jest w każdej F48 - to jeden z głównych CPU.

Jesteś pewna, że pojechałaś do mechanika, który wie jak się zabrać do kodowania? :wink:

Podłączał się w ogóle E-Sys’em do auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , no podobno sie zna haha

Podpiął jakiegoś laptopa, coś sprawdził

gdzieś zadzwonił... chciał fizycznie zlokalizować ten moduł i go nie znalazł.Powinien podobno być po lewej stronie pod zderzakiem.

Nie wiem juz... chyba podjade do serwisu. Zgolą mnie jak za żboże ale pomyslow mi brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Auto mojej żony było niedawno na upgradzie softu w ASO.

Dzisiaj zauważyłem opcję jak poniżej :shock: jestem przekonany, że we wcześniejszej wersji softu jej nie było.

Zobacz, może ją masz i to rozwiąże Twój problem :)


Mój Pojazd -> Ustawienia pojazdu -> Drzwi/Klucz -> Pokrywa bagażnika


111115D3-_qsssspq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak mi się właśnie wydawało, że wcześniej tej opcji nie było.


Jeśli masz auto na gwarancji, to zrobią Ci upgrade softu za free (musisz zgłosić problem np. z odparowywaniem się Bluetooth). Jeśli po gwarancji, to za upgrade softu w ASO trzeba zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie że na gwarancji juz nie jest.

Ale zrobie tą aktualizacje bez względu na koszty . Moje życie jest ważniejsze - klapa atakuje mnie praktycznie za każdym razem :)

dzięki za pomoc.

Odezwe sie jak już to zrobie.

Chyba, że wcześniej klapa mnie zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może najpierw upewnij się w ASO, czy ta opcja jest tym o co Ci chodzi.

Ja u siebie deaktywowałem zamykanie klapy poprzez kodowanie, zanim ta opcja się pojawiła w menu, więc nie mam 100% pewności jak działa. Ale opis w menu jasno wskazuje, że to powinno być to.


P.S.

Plus jest taki, że przy okazji upgrade całego auta będziesz miała we wszystkich CPU najnowszy soft (optymalizacja pracy, poprawki błędów, kilka nowych opcji, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rzadko tym autem jeżdżę, ale chyba jeszcze doszło „Odblokuj po zakończeniu jazdy” (drzwi) i inaczej jest zrobiona grafika Spotify (w lewym oknie menu Sotify, w prawym zdjęcie okładki).

Aktualnie próbuję zaktywować Apple CarPlay (używam w swoim aucie i uważam, że to fajne rozwiązanie). Wiem już, że hardware’owo X1 mojej żony jest gotowe (choć sklep Connected Drive twierdzi inaczej), ale póki co jeszcze bez happy endu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.