• Reklama

F48 na lawecie

B37 (16d), B47 (18d, 20d, 25d), B38 (18i, 25e), B48 (20i, 25i, 35i)

Moderatorzy: Kruk, trzastek

F48 na lawecie

Postprzez wojtekf » 16 Cze 2019 11:49

No i się narobiło. W trzecie urodziny F48 odwaliło numer i wylądowało na lawecie.
F48 2.0d Xdrive, przebieg lekko powyżej 50 tysięcy (z tego co pamiętam), dopiero co przeszło wymianę płynu hamulcowego i serwis olejowy.

Wczoraj na autostradzie podjechało mi na zderzak inne BMW (na niemieckich blachach, od jakiegoś czasu jechaliśmy w miarę równo jeden za drugim) i zaczęło intensywnie mrugać. Zrównaliśmy się, chłopak pokazał, żeby zjechać, bo mamy do pogadania. Zjechałem na Brzesko, zatrzymałem się na mini-parkingu dla ciężarówek, chłopak podjechał i mówi, że puszczam mokrą smugę spod silnika i żebym sprawdził, czy wszystko w porządku. Na komputerze zero komunikatów o błędach, temperatura płynu w normie. Wysiadam, a pod prawym przednim kołem poteżna kałuża i czuć paliwo (chociaż plama brudna w stylu olejowej). No baśniowo.

Zebrałem klamoty, odsunąłem się na bezpieczną odległość i zabrałem się za zgłoszenie na BMW Mobile Care.
Na szczęście na parkingu stała jakaś ciężarówka, to się schroniłem w cieniu, inaczej bym się chyba usmażył...

Laweta, auto odstawione do serwisu (zdążyłem jeszcze w godzinach pracy), w międzyczasie pojawiło się auto zastępcze (nie wiem, czym sobie zasłużyłem, ale dostałem BMW 5). Nie zdążyłem wyjechać z Krakowa, a już miałem telefon z serwisu od opiekuna serwisowego celem "złożenia zeznań". Ciąg dalszy w poniedziałek.

Podsumowując - pomagajmy sobie na drogach. Jestem niezmiernie wdzięczny przypadkowemu kierowcy BMW, który zasygnalizował mi problem i dzięki temu zjechałem z autostrady względnie szybko. Pewnie bym zauważył, że mam brudną tylną szybę, ale kto wie ile więcej kilometrów bym przejechał...
wojtekf

Dołączenie: 01 Wrz 2016 21:51
Moje BMW: X1 F48 xDrive20d 2016

Re: F48 na lawecie

Postprzez Pe.te » 16 Cze 2019 16:25

I to jest jedna z zalet diesla - jeśli to było paliwo, ryzyko zapłonu jest małe :) W odróżnieniu od benzyny.

Ja kiedyś miałem „wesoło” z F20 żony po akcji serwisowej wymiany pompy paliwa (tej podającej paliwo ze zbiornika). Odebrałem auto z serwisu, wstawiłem do garażu, przychodzę po godzinie a tam smród paliwa i wielka kałuża pod autem. Tylko, że to była benzyna, obok w garażu drugie auto no i... cały dom :roll:
Mechanik źle założył uszczelkę pod pompą, nie sprawdził tego ani on, ani doradca który wydawał auto... Wtedy zrobiłem w ASO największą awanturę w swoim życiu :mrgreen:

Co do Twojego przypadku - ciekawe co to będzie.
Daj znać, a póki co... korzystaj z serii 5 :)
Pe.te

Dołączenie: 20 Lip 2014 21:05
Miejscowość: W-wa
Moje BMW: ...
F48 20xi
ex: F11 25xd
ex: F20 116i

Postprzez wojtekf » 16 Cze 2019 21:07

Pe.te napisał:Daj znać, a póki co... korzystaj z serii 5 :)

Korzystam, korzystam. I przyznam szczerze, że w tej konfiguracji na jaką trafiłem prowadzi się bajecznie, seria 3 na przykład mnie nieco zawiodła. Wygląda na to, że kolejny model na liście „mogę wsiąść i odjechać” ;)
wojtekf

Postprzez wojtekf » 17 Cze 2019 22:03

Nieszczelność w okolicach podgrzewacza paliwa w pompie. O okoliczności zdarzenia będę dopytywał przy odbiorze samochodu...
wojtekf

Postprzez wojtekf » 19 Cze 2019 11:22

Auto odebrane, wymienione wszystko w okolicach rzeczonej nieszczelności.
Swoją drogą, inwigilacja wypożyczalni mnie mocno zaskoczyła. Zdążyłem zaparkować pod serwisem i ustawić się do opiekuna serwisowego, a już miałem telefon, czy przypadkiem nie odbieram naprawionego samochodu...
wojtekf

Powróć do X1 (F48)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość