Skocz do zawartości

Łańcuchy śniegowe Maggi Catene The one


Jmahorow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem na popularnym serwisie z oponami łańcuchy śniegowe Maggi Catene. Wyglądają fajnie, mają tzw. funkcję. ochrony felgi i co dla mnie najważniejsze są tanie. Będę pewnie ich używać raz do roku więc nie chcę wydawać kwoty bliskiej 1k. Łańcuchy w modelu The one występują w dwóch wersjach. Pierwsza do osobówki druga do SUV'a. Oczywiście wersja Suv jest prawie 2x droższa i kosztuje 467 zł (wersja do osobówki 279 zł). Czytałem, że w xDrivie nakłada się łańcuchy na oś napedową, czyli w przypadku F48 będzie to oś przednia. Czy ktoś używał łańcuchów ww. firmy i może coś o nich powiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

pewag to marka łańcuchów do BMW

Łańcuchy zakłada się na oś napędowa co nie znaczy ze nie można kupić 2 kompletów jeśli ktoś mieszka w górach.

Większa cześć życia jednak łańcuchy spędzają w garażu lub bagażniku auta.

Zanim kupisz łańcuchy kup porządne opony zimowe.

Łańcuchy jak buty zimowe kupuje się latem wtedy cena jest bardzo przystępna.

Do łańcuchów kupujesz tez rękawiczki tzw wampirki by moc je założyć gdy mróz i snieg wpływa niekorzystnie na dłonie.

Tyle teorii wstępnej co do tego tematu.

Sam wożę zawsze łańcuchy ale raczej ich nie zakładam czekając aż pług odśnieży drogi dojazdowe.

Zazwyczaj raz na kilka lat są takie opady ze trzeba je założyć.

Podróżowanie za granice na terytorium Austrii i jej drogach górskich wymaga tego typu wyposażenia.

Lepiej jednak śledzić prognozę pogody windy.com i wybrać dogodny termin dojazdu niż próbować udawać kierowcę z Alaski.

BMW w wersji 4x4 nie jest to pojazd przystosowany do jazdy w mrozie i śniegu a tym bardziej mokrym i kopnym wiec

raczej trzeba zakończyć podróż przy możliwie najbliższym zajeździe z ciepła herbata i posiłkami.

Kilkakrotnie w życiu widziałem pojedynek BMW serii x w kopnym śniegu który zakończył się porzuceniem auta i telefonem po traktor który je wyciągał z zaspy śnieżnej.

Ilu z was zna jez.niemiecki by zorganizować pomoc tubylców wieczorem lub w nocy?

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.