Skocz do zawartości

Dostępy update na bmw.com/update


mg85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Dziś przypadkiem sprawdziłem sobie, czy dla mojego VIN nie ma jakiegoś update'u iDrive'a. Wszedłem na bmw.com/update i wpisałem swój VIN. Ku memu zdziwieniu, ściągnął mi się plik UPD07041.bin, który ma w sobie XMLa, w którym widnieje data update'u:

 

<spcData>
       <description>Software Update 10/2018</description>
       <creationdate>2018-10-11</creationdate>
       <expirationdate>2048-10-11</expirationdate>
       <releasestatus>released</releasestatus>
       <targetECU>99</targetECU>
       <vinallow>
           <vin>*</vin>
       </vinallow>

 

Mój model jest z lutego 2017 i do tej pory dla mojego VIN ściągał mi się jakiś bardzo stary plik, który nawet nie chciał się instalować, bo w samochodzie miałem fabrycznie nowszy soft. W sumie wszystko mi w miarę działa i nie narzekam na iDrive'a, ale kusi mnie, żeby sobie ten update zainstalować. Czy ktoś z Was już to robił albo przynajmniej wie co się dokładnie zmieniło? Cenna będzie zwłaszcza informacja (jak to przy upgrade'ach) o tym co działać przestało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tamtej nie znam ale można tu sprawdzić https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/mobile-devices/aktualizacja-oprogramowania.html


ciekawe że na jednej stronie .com ściąga mi UPD07041 z listopada tego roku a .pl UPD03002 z roku 2012... Ze strony niemieckiej też 7041... fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś na USB ten UPD07041.bin, ale samochód twierdzi, że "oprogramowanie jest dla innego modelu".


Do pliku można ściągnąć PDFa z opisem, w którym jest napisane, że update instaluje soft w wersji:

MV 110.005.011 & TV 110.005.030 & HV 130.017.032
. To ciekawe, bo u mnie fabrycznie jest:

Media: MV-130.009.004

Telefon: TV-130.009.004

Czyżby to jednak był jakiś b.stary update, czy też 110 > 130? ;)


Lista zmian w tym UPD07041 jest wg dokumentu symboliczna, bo zawiera jedynie:

Phone

▷ Error transferring call lists for iOS 11 devices has been fixed. The call lists are displayed on the Control Display.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Coś mi się wydaje, że w BMW mieli jakąś awarię i przez przypadek wypuścili te dwa pliki. Wcześniej obie strony (bmw.com i .pl) mówiły mi, że nie mogą znaleźć mojego VINu (!!!?). Parę dni później pokazał się ten soft - jeden z nich pobrałem z bmw.com, drugi z bmw.pl i oczywiście auto mi powiedziało, że to nie jest soft do mojego modelu. Teraz jak sprawdzam, to obie strony znowu mówią mi, ze nie mogą znaleźć mojego VINu.

Generalnie wygląda mi na to, ze mają tam niezły burdel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Coś mi się wydaje, że w BMW mieli jakąś awarię

Może i mieli, ale mniej więcej... w 2012 roku... :mrgreen:

Bo już wtedy były dokładnie takie same problemy.

We wszystkich autach, które miałem, jest to samo... F11, F20, F48...

Z tych wszystkich najwięcej razy „udało” mi się zaktualizować w F11. W przypadku F48 żaden soft jak do tej pory nie wszedł.


Od jakiegoś czasu mam inną strategię - przy każdej wizycie w serwisie proszę o aktualizację sortu (w tym softu do BT/audio). Jeśli jest jakikolwiek nowy soft w bazie BMW przeznaczony do danego auta, wgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.