Skocz do zawartości

ConnectedDrve - sterowanie z telefonu


manek35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Od dwóch miesięcy posiadam BMW X1 18d z opcją connectedDrive. Ostatnio uaktualniłem możliwość sterowania podstawowymi funkcjami (otwieranie, zamykanie.. lokalizacja) z telefonu. Niestety nie działa to zbytnio dobrze bo okazało się że moj telefon jest niekompatybilny z daną wersją samochodu :/ . Mam obecnie HUAWEI P9 i z tego co się dowiedziałem to wspierane są tylko niektóre funkcje na tym telefonie, dopiero P10 ma pełną kontrolę. Czy może ktoś z forumowiczów próbował to jakoś "obejść" (np. jakaś nakładka w telefonie, nowy soft...) najbardziej zależy mi na lokalizacji auta za pomocą aplikacji z telefonu.

- Czy ktoś może wie jaki jest koszt dostawienia wyświetlacza - Head-Up w X1 F48 i kamery cofania?

Z góry wielkie dzięki za info. Pozdrawiam - Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poczekaj z tą wymianą telefonu :wink:


O której usłudze piszesz? Remote Services?

Jeśli tak, to „kompatybilność” telefon-samochód nie ma tu nic do rzeczy, gdyż ta usługa działa na zasadzie klient-serwer.

Tzn. na telefon ściągasz aplikację BMW Connected, w której wydajesz polecenie zdalne (czyli klikasz np. na otwarcie drzwi). Aplikacja z telefonu łączy się poprzez sieć Twojego operatora komórkowego (lub poprzez WiFi, jeśli akurat telefon jest z nią połączony) z serwerem BMW w Munich, który z kolei wysyła odpowiednie polecenie do auta (a konkretnie do karty SIM wbudowanej w auto) także poprzez sieć komórkową (BTW, o ile się nie mylę SIMy BMW obecnie logują się w T-Mobile).

Więc wymiana telefonu raczej nie pomoże, no chyba że masz jakieś problemy z samym działaniem aplikacji na telefonie. Ale tu raczej jest to kwestia wersji Androida i jego zgodności z aplikacją, a nie telefonu...


Natomiast jeśli masz na myśli kompatybilność pomiędzy samochodem a aplikacjami na telefonie takimi jak np. Spotify (gdzie komunikacja odbywa się przez Bluetooth lub kabel), czy chociażby ilość opcji wspieranych przez zestaw głośnomówiący samochodu (przesyłanie SMS, czy transfer zdjeć z kontaktów w telefonie na ekran auta) - to w tym wypadku model telefonu jak najbardziej ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź. :)

Problem jest dokładnie taki: Na telefonie H_P9 mam zainstalowaną aplikację BMW CONNECTED (oczywiście jestem tam zalogowany i mam wykupioną opcję CONNECTED PACKAGE). Kiedy z telefonu próbuję np. otworzyć drzwi - to mam potwierdzenie że usługa zdalna jest wysyłana (niestety działa to zbyt długo lub jest potwierdzenie w historii że nie wykonano :/. Sama lokalizacja samochodu nie działa, a na mapie jest pokazywana tylko lokalizacja telefonu (aplikacja podpowiada by włączyć funkcję pozycjonowania GPS w samochodzie - a jest to zrobione :/ ). Nie działa także opcja INFORMACJE zczytane z auta po podłączeniu przez kabel USB (średnia prędkość/zużycie). Po konsultacji z Panią z infolinii BMW connected stwierdziła że to winna telefonu. H-P9 nie jest w pełni wspierane dopiero wersja P-10 ma pełną kompatybilność. Dziwne to trochę, dlatego pisze ten post bo nie chcę tak od razu zmieniać telefonu. Między H-P9 a H-P10 mała różnica to lepiej na coś nowszego H-P20 ale to też nie jest w wykazie telefonów na stronie BMW. Czy ktoś się z takim problemem spotkał jeszcze? Pozdrawiam i dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To co opisujesz nie powinno mieć związku z kompatybilnością telefonu, bo jak wspomniałem wcześniej, Remote Services działają poprzez serwer a nie w bezpośrednim połączeniu telefon-samochód.

Status auta (nie tylko paliwo i zasięg, ale także informacja o zamknietych drzwiach, oknach, poziomie paliwa czy ciśnieniu w kołach) powinien aktualizować sie w aplikacji bez konieczności połączenia kablem.


Zanim wymienisz telefon najlepiej sprawdź na innym czy coś się zmieni w działaniu, bo może problem jest po stronie komunikacji auta z serwerem BMW poprzez wbudowany w auto SIM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A tak przy okazji, czy to prawda że ta lokalizacja samochodu dział tylko do 1,5km od telefonu?

Tak, kiedyś ograniczenia nie było. Obecnie faktycznie jest to 1.5km - tzn. telefon, z którego jest wysyłane polecenie lokalizacji nie może być w większej odległości od samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To zostało wprowadzone z uwagi na prywatność... Żebyś nie mógł przykładowo swojej żony śledzić :wink:

I nie była to inicjatywa BMW, tylko jakieś przepisy z okolic RODO, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem aktualnie po wizycie w serwisie BMW (wymiana klocków hamulcowych - przód) przy okazji spytałem o opisanym problemie z conecteddrie. Pan w serwisie stwierdził że mój telefon H P9 powinien bez problemu obsługiwać aplikację. Sprawdził aktualizację oprogramowania w samochodzie (była ok). Powiedział że skontaktuje się serwisem aplikacji i da znać. Okazało się że po 2 dniach opcja lokalizacji samochodu została aktywowana. Więc nie trzeba było od razu zmieniać telefonu jak babka z infolinii sugerowała. Co do samej aplikacji nie jest wszystko jeszcze ok :/ nie działa jeszcze ściąganie informacji średniego zużycia i średniej prędkości. Osobiście odradzam wydawania kasy na ten bajer. Jak na BMW to powinna śmigać bez zastrzeżeń.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mnie zdarzyło się kilkukrotnie korzystać z Remote Service do otwierania/zamykania auta.

Raz ta funkcja uratowała nas przed koniecznością jechania po drugi kluczyk, bo żona zatrzasnęła sobie kluczyk w torebce w bagażniku. Teoretycznie to niemożliwe przy dostępie komfortowym - ale sytuacja miała miejsce na Okęciu, a tam z uwagi na zakłócenia takie sytuacje nie są podobno rzadkością.

Innym razem umówiłem się z żona, ze zabiorę ja z miasta do domu, miała zaczekać koło mojego samochodu. Przychodzę do auta, a ona czeka sobie w środku. „Zimno było, to sobie telefonem otworzyłam” :wink:

Czasem tez otwieram sobie bagażnik w garażu, żeby coś wyjąć, jak nie chce mi się iść po kluczyk... :mrgreen:


Ale fakt, większość tych funkcji to bajer.

Chociaż pamietam, jak kiedyś miałem Mitsu Outlandera, to na forum ktoś miał problem z szyberdachem. Poleciał na wakacje, auto zostawił na parkingu pod lotniskiem. I zamiast odpoczywać na wakacjach zastanawiał się czy zamknął okno dachowe i mu deszcz nie napada (pisał o tym na forum). W końcu jakiś znajomy podjechał mu to sprawdzić... :mrgreen:

A gdyby miał aplikację, to mógłby sam sobie sprawdzić status zamknięcia drzwi, okien... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.