Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu?


tu1

Rekomendowane odpowiedzi

witam


mam od jakiegoś czasu problem. Słysze jakieś dzwięki chyba jakieś luzy w silniku( mam juz przejechane okolo 67000 km). Wymiana oleju była teraz w maju przechane okolo 4000km, ale podczas jazdy nic nie czuć żeby brakowało mocy i inne oznaki zupełnie nic. W Salonie bmw mówią ze nic takiego, a że skończyła mi się gwaracja pojechałem z autem do znanego mechanika posłuchał prace silnika powiedział, że prawdopodobnie rozrząd mówi tez że to koszt około 3000 (za częsci) + 3000 robota + jeszcze wymiana oleju z moich wyliczeń wychodzi 10000. Natomiast niedawno byłem u jeszcze jednego mechanika ktory naprawia tylko BMW w Raszynie po słuchaniu i sprawdzeniu na komputerze powiedział ze to wtrysk. Nadal można jechać normalnie, nie ma żadnego problemu, ale zaleca wymiane badz naprawe koszt okolo 2000. A chciałem pojechać teraz na wakacje nad morzem (jakies 500 km) powiedział tez ze mogę jechać kiedy wroce to mogę się tym zająć. Nie wiem co mam teraz zrobić ? Czy rozrządy tak szybko się złużywają? Czy może coś poważniejszego? proszę o pomoc. :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O jakim aucie mowa?

Zakładam że F48 (skoro wątek pojawił się w tym dziale), ale jaki masz tam silnik?


Generalnie jeśli 67.000km jest prawdziwym przebiegiem, to nawet silniki N47 (mowa o 2.0d) z "najgorszych lat" robiły większe przebiegi zanim zaczął się odzywać rozrząd, a w F48 jest już B47, który generalnie problemów z rozrządem nie sprawia (a przynajmniej nie na taką skalę jak N47 i nie przy tak małych przebiegach).

Zresztą jeśli byłeś u mechanika, który naprawia tylko BMW i on wyeliminował podejrzenie rozrządu - to chyba można mu wierzyć (zakładam że nasłuchał się w życiu naprawdę wielu głośnych rozrządów w N47 i wie o czym mówi).


Swoją drogą, jak Ty to wyliczyłeś?

"koszt około 3000 (za częsci) + 3000 robota + jeszcze wymiana oleju z moich wyliczeń wychodzi 10000"

Wymiana oleju 4000 zł? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.