Skocz do zawartości

Zakup X1 F48 - konfiguracje, ceny, podpowiedzi.


Vaas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

To mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że trafiłem pod dobrą kategorię :)

 

Przymierzam się do zakupu BMW F48 i mam kilka pytań:

- Wybierałem między 1.8i a 1.8d - na razie wybór padł na diesla. Jako laik przekonują mnie: lepsze parametry "na papierze", ekonomia. Czy dobry wybór? 1.8i wygląda na mocno wyżyłowany 1.5l benzyniak. Obawiałem się też, pomimo zapewnien dealera, że może być za mały na X1

- Czy czas oczekiwania na auto (zapewnienia dealera to 2-3 msc) jest realny?

- Znajdzie się jakiś szczęśliwiec na forum który zamówił i odebrał F48? Jakieś wrażenia? Widziałem topic o wrażeniach z użyczonego :)

- Jako, że jest to moje pierwsze BMW - znajomi zapewniają, żeby nie bać się awarii. Czy można polegać na gwarancji bmw/service inclusive?

 

 

Poniżej podzielę się prawdopodobnie ostateczną specyfikacją:

 

- BMW X1 sDrive 18d

7LC Model Advantage

300 Biel alpejska

KCFY Sensatec Canberrabeige - tutaj pytanko, jak wam się użytkuje ekoskórę? Daje radę jak na cenę?

 

Wyposażenie opcjonalne

255 Kierownica sportowa skórzana

2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów

302 System alarmowy

313 Pakiet do lusterek zewnętrznych

494 Ogrzewanie foteli przednich

610 Wyświetlacz Head-up

6UP System nawigacyjny plus

23E 17" Obręcze kół ze stopu lekkiego V Spoke 560

249 Kierownica wielofunkcyjna

508 Czujniki parkowania przód + tył (jako, że wziąłem czujniki przód+tył oraz będzie asystent parkowania, odpuściłem sobie kamerę - dobry wybór? Mogę dołożyć po zakupie mając nawigację plus?

534 Klimatyzacja automatyczna

544 Regulator prędkości z funkcją hamowania

5DP Asystent Parkowania

7NH Service Inclusive 5yrs/100k km

 

Co myślicie, warto coś dołożyć/odjąć? Dodatkowa smutna rzecz to, żeby mieć deskę rozdzielczą o rozszerzonym zakresie (opcja w innych bmw za około 600-800PLN) tutaj musiałem wziąć pakiet z Navi Pro+HUD+BlackPanelDisplay.

 

Z góry dzięki za opinie, mam nadzieję, że niczego nie skopałem.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

- Wybierałem między 1.8i a 1.8d - na razie wybór padł na diesla. Jako laik przekonują mnie: lepsze parametry "na papierze", ekonomia. Czy dobry wybór? 1.8i wygląda na mocno wyżyłowany 1.5l benzyniak. Obawiałem się też, pomimo zapewnien dealera, że może być za mały na X1

- Czy czas oczekiwania na auto (zapewnienia dealera to 2-3 msc) jest realny?

- Znajdzie się jakiś szczęśliwiec na forum który zamówił i odebrał F48? Jakieś wrażenia? Widziałem topic o wrażeniach z użyczonego :)

 

Wszystko kwestia tego gdzie i jak się jeździ. Przejechałem grubo ponad 1000 km 18d w mocno mieszanych warunkach i czasami odczuwałem niedosyt mocy.

W rozmowie z dealerem w kontekście „idealnej” konfiguracji (25i lub 25d) pojawiała się podobna perspektywa – dwa, trzy miesiące, ciężko mi zweryfikować na ile to jest realne, ale przynajmniej deklaracje dealerów są spójne. Koniec końców stanęło na egzemplarzu demonstracyjnym 20d, którego konfiguracja była bardzo mocno zbliżona do moich oczekiwań. Jeszcze czekam, bo z przyczyn formalnych jeszcze nie może do mnie trafić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Do X1 wolałbym diesla. Czas oczekiwania może być realny bo obecny model produkują nie w USA tak jak dotąd tylko w Niemczech. Asystent parkowania dla mnie bezużyteczny, jakoś długo to wszystko trwa, wolałbym kamerkę cofania. Awariami nie ma co się zbytnio przejmować, po 2 latach można przedłużać gwarancję co rok aż do 5 lat za rozsądne pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jeździe próbnej - 18d sDrive. Szczerze mówiąc jako "świeżak" w kręgach BMW jestem pod ogromnym wrażeniem, zwłaszcza po przełączeniu z eco pro na tryb sport. Mega żwawy jak na moje potrzeby, wygoda to samo - obszerna kabina, jakość wykończenia - po prostu cudo. Wybór pada więc na diesla. Zastanawiam się jeszcze nad wzięciem kamery bo dealer powiedział, że koszty dołożenia później mogą być nieopłacalne. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X1 IMHO tylko diesel, jeździłem zarówno 18d i 20d – ten drugi zdecydowanie lepszy. Asystenta parkowania bym zamienił na kamerkę cofania. Must have wg mnie są sportowe fotele w tym modelu, te standardowe są słabe i mają krótkie siedziska. Dodałbym też kierownicę M, bo ta standardowa też jest słaba, no i x-drive... po co kupować X1 tylko z napędem na przód?? HUD fajny ale zamiast niego wolałbym np. lepsze audio HK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X1 IMHO tylko diesel, jeździłem zarówno 18d i 20d – ten drugi zdecydowanie lepszy. Asystenta parkowania bym zamienił na kamerkę cofania. Must have wg mnie są sportowe fotele w tym modelu, te standardowe są słabe i mają krótkie siedziska. Dodałbym też kierownicę M, bo ta standardowa też jest słaba, no i x-drive... po co kupować X1 tylko z napędem na przód?? HUD fajny ale zamiast niego wolałbym np. lepsze audio HK.

 

Asystenta parkowania mam za darmo w ramach jakiegoś pakietu, to samo z HUDem. Co do kierownicy to może nie słaba, ale ta M wygrywa z każdą inną :) Kamerę pewnie dołoże a napęd na przód w moim mniemaniu daje rade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystenta parkowania mam za darmo w ramach jakiegoś pakietu, to samo z HUDem. Co do kierownicy to może nie słaba, ale ta M wygrywa z każdą inną :) Kamerę pewnie dołoże a napęd na przód w moim mniemaniu daje rade!

 

Asystent parkowania wchodzi automatycznie po wybraniu czujników przód + tył. HUD wskakuje automatycznie przy wyborze większej nawigacji. Kierownica – no cóż, M by była idealna, ale „sportowa, skórzana” też daje radę (do X1 testowo przesiadałem się po 3 tygodniach intensywnego jeżdżenia Impalą – tam kierownica była niemal jak w autobusie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w standardzie są światła ledowe do jazdy dziennej. Nie sa to obręcze tylko dwa małe ledy na dole reflektora. A mijania to zwykłe halogeny niestety :(

2. ja jeżdże już od pół roku sDrive 20i, jedyne co bym zmienił to jednak dodał napęd xDrive, czasami jak się chce szybko ruszyć to koła stoją w miejscu.

3. polecam również dodać dostęp komfortowy - ułatwia życie.

4. na jakim poziomie rabatowym jesteś ? Negocjujesz coś z dealerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w standardzie są światła ledowe do jazdy dziennej. Nie sa to obręcze tylko dwa małe ledy na dole reflektora. A mijania to zwykłe halogeny niestety :(

2. ja jeżdże już od pół roku sDrive 20i, jedyne co bym zmienił to jednak dodał napęd xDrive, czasami jak się chce szybko ruszyć to koła stoją w miejscu.

3. polecam również dodać dostęp komfortowy - ułatwia życie.

4. na jakim poziomie rabatowym jesteś ? Negocjujesz coś z dealerem ?

 

Mógłbyś podzielić się zdjęciem światel? Zapomniałem sprawdzić jak wyglądają jak byłem na jeździe próbnej (emocje wzięły górę :))

Jeżeli chodzi o rabaty, jestem na pułapie 18-20% zniżki. Pomyślę o dostępie komfortowym. Bardzo podoba mi się podświetlenie klamek (chyba tylko w pakiecie convenience). Tutaj pytanie - znajomy w swojej F10 ma guziczek na pilocie - do włączania świateł (pewnie coming home). W F48 jest coś takiego? Czy odpalają się dopiero przy otwarciu drzwi z kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pytanie - znajomy w swojej F10 ma guziczek na pilocie - do włączania świateł (pewnie coming home). W F48 jest coś takiego? Czy odpalają się dopiero przy otwarciu drzwi z kluczyka.

 

Nie przypominam sobie osobnego przycisku do świateł w F48. Podświetlenie klamek wchodzi w skład „Pakietu dodatkowego oświetlenia”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie teraz coś znaleźć, może jeszcze w internecie znajde. Ja byłem na to uczulony, więc się dopytałem. Na zwykłych światłach strasznie traci na wyglądzie. Podświetlenie klamek jest w pakiecie dodatkowego oświetlenia. Takiego przycisku nie ma w f48. Udało Ci się dobry rabat złapać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, jeżeli chodzi o zniżki to żadna tajemnica w sumie :)

Mój pracodawca ma wynegocjowane rabaty korporacyjne - istnieje też możliwość przyznania takiego samego rabatu pracownikowi firmy po weryfikacji. Jeżeli chodzi o rabaty tzw "Z ulicy" to u trójmiejskich dealerów osiągnałęm pułap 10-11%, kilka tysięcy gratis na wyposażenie oraz promocyjny leasing w BMW Financial Services - także też nie jest najgorzej :)

Teraz jesteśmy na etapie porównania ofert dealerskich i leasingów. Może ktoś z doświadczenia poleci "sprawdzonego" leasingodawce? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.