Skocz do zawartości

Akcja serwisowa F48


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Kilka dni temu dzwonili do mnie z ASO w sprawie akcji serwisowej na którą łapie się moje X1.

 

Powiedziano mi jedynie, że chodzi o programowanie jakiś sterowników. Ma to trwać 4-5h.

 

Czy ktoś z posiadaczy miał również telefon z ASO ? a może ktoś już jest po akcji naprawczej i mógłby coś więcej powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie dzwonił, zapytam przy okazji wymiany kół na letnie (pod koniec marca i tak nie będzie mnie w kraju, muszę to jakoś przed wyjazdem ogarnąć).

Gdzieś mi mignęło, że w USA narzekali na brak reakcji na pedał gazu przy ruszaniu i pojawiło się jakieś nowe oprogramowanie sterownika skrzyni, które rozwiązywało ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest jeszcze z końcówki 2015 - pierwsze sztuki :wink:

 

Więc może dotyczy to tylko jakiejś części aut z początku produkcji.

A z tą reakcja na pedał gazu to wydaje mi się że i u mnie jest coś na rzeczy. Mianowicie nie rusza tak płynnie jak starsza skrzynia 8biegowa ZF np w F10. Tutaj jest czesto bardzo gwałtownie przy ruszaniu. Puszczam hamulec lekko gaz a on momentalnie wyrywa. W F10 miałem wrażenie po wcisnieciu gazu z miejsca skrzynia ruszyła lagodniej- co nie znaczy słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie sterowników DSC. Tyle dzisiaj usłyszałem, mój pojazd się łapie, ale akcja będzie musiała poczekać na pierwszy tydzień kwietnia...

Akcja jest typu „przy okazji wizyty w serwisie”, więc nie oczekiwałbym telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

3-4 godziny trwa programowanie wszystkich sterowników w aucie.

ASO mają taką procedurę - że nawet jak potrzebują przeprogramować jeden sterownik, to aktualizują całe auto.

Ma to tę zaletę, że przy okazji będziecie mieć wszędzie najnowszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto z niewiadomych dla mnie na razie przyczyn aktualizuje się już 24h :)

 

Tak poważnie to wstawiłem auto rano, a po południu dzwonią do mnie, że niestety auta mi na razie nie wydadzą bo wyszło "coś jeszcze" i musi zostać do poniedziałku.

 

Pozostało mi jedynie testować f25 przez weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja u siebie (odebrałem auto w 03.2017) mam soft MV-130.009.004 i TV-130.009.004. Na bmw.com/update dla mojego VIN dostaję plik UPD07012.bin, a opis do niego mówi, że jak go wgram, to będę miał MV-110. Wygląda więc na to, że mam aktualny soft, a to co proponuje bmw na stronie to jakiś update sprzed kilku ładnych miesięcy.

 

Macie taką samą wersję softu? Jest coś nowszego? Ktoś coś wie na temat upgrade'u do iDrive5 w F48?

 

Dokumentacja do update'u: http://www.bmw.com/_common/shared/owners/bluetooth/pdf/Readme_UPD07012_ENG.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś otrzymałem listem zaproszenie z Bawaria Motors na kolejną akcję serwisową.. :duh:

" W Państwa BMW istnieje możliwość niepoprawnego wykonania frezowania poduszki powietrznej pasazera"

 

Znajomy serwisant w BMW powiedział mi, że będą sprawdzać endoskopem bez demontażu deski jak jest z tym frezem. Potem w razie konieczności wymiana dechy :mrgreen:

 

Konsekwencją nie naprawienia tej usterki może być zonk podczas wystrzalu poduszki pasazera.

 

Obawiam się, że wychodzą choroby wieku dziecięcego.. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze akcje serwisowe były odnośnie automatu który sam miał hamować hamulce w razie sytuacji zagrożenia. Stockowo były ustawione zbyt słabo. Zmieli to. Potem wezwania były dlatego że te ustawienia przy pierwszym wezwaniu psuły inne ustawienia wiec naprawiali to znów.

Tak mi powiedziano w Aso Mikołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam, wczoraj auto wróciło z Inchcape w Warszawie. Pan z serwisu twierdził, że wgrany był jedynie soft do modułu dsc. Nic na temat tej usterki nie wiedział, nie był w stanie odpowiedzieć na żadne moje pytanie. Powiedział tylko, że bmw w pierwszej kolejności wgrywa tylko oprogramowanie do danego moduły bez ruszania innych. W serwisie Best Auto w Lublinie powiedzieli mi zupełnie co innego, że wgrywają całość oprogramowania do auta, aby uniknąć kłopotów z innymi modułami. Po updejcie nie wiem dlaczego zmieniły się nazwy profili na kluczyku mojej żony. Mój profil zmienił nazwę na jakiś losowy text.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam Was czy macie problemy z trzaskami w klimatyzacji przy przełączaniu temperatury? U mnie przy zmianie temperatury np z 16 C na 26 C lub odwrotnie słychać taki cichy trzask jakby plastik się zginał lub wracał do swojego pierwotnego stanu. Ponoć naprawa tego wymaga zdjęcia deski rozdzielczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, wczoraj auto wróciło z Inchcape w Warszawie. Pan z serwisu twierdził, że wgrany był jedynie soft do modułu dsc.

U mnie Inchcape zawsze update'ował całość, nawet jak problem dotyczył tylko jednego modułu.

Tylko, że nigdy nie były to akcje serwisowe, lecz jakieś usterki zgłaszane przeze mnie w ramach gwarancji (mam na myśli pozostałe auta, bo z F48 jeszcze nie dotarłem do serwisu).

 

I podejrzewam, że w tym właśnie rzecz - tzn. w fakcie że ten update, o którym wspominasz, jest związany z akcją ogłoszoną przez importera.

Takie akcje zawsze mają z góry określone koszty, wynikające m.in. z roboczogodzin odgórnie nań przeznaczonych.

Najwidoczniej BMW Polska w ramach wspomnianej akcji przewidziało tylko update pojedynczego modułu (DSC) i płaci serwisom za ekwiwalent roboczogodzin potrzebnych do jego wykonania.

Update "całego auta" potrafi trwać parę ładnych godzin (np. w przypadku F11 ok. 4 godziny, w F48 pewnie krócej bo ma o połowę mniej modułów), zaś update pojedynczego modułu jest bez porównania krótszy - i pewnie dlatego serwisy update'ują tylko 1 moduł, zgodnie z wymaganiami akcji serwisowej za którą płaci BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozsądne co napisałeś, nie mniej jednak w innym serwisie powiedzieli mi, że update u nich polega zawsze na wgraniu całość oprogramowania. Zobacz ymy. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a skasowane profile użytkowników to efekt uboczny programowania tego sterownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.