Skocz do zawartości

Błąd 801228 i max. obroty wentylatora na starcie


Tomaszwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zauważyłem że w upały gdy włączam silnik wentylator startuje na wysokich obrotach, po chwili sie to uspokaja, ale tylko przy włączonym panelu nawiewów, dodatkowo w historii mam błąd code 801228 "Power menagment: reduction from fan power . Klima działa, choć mam wrażenie że czasami ma słabsze działanie.Gdzieś czytałem że może być niskie ciśnienie w ukł. klimy. Możliwe ze przy wjeździe do EU środek jest ossysany, gdyż nie można yf1234 importować do EU. Edytowane przez Tomaszwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kody usterek BMW


Informacje o usterkach


Opis kodu błędu

Wpis ten nie opisuje usterki w obiegu czynnika chłodniczego, ale dokumentuje ograniczenie wydajności dmuchawy z powodu niedostatecznie naładowanej 12 V instalacji elektrycznej pojazdu.

Gdy tylko instalacja elektryczna pojazdu 12 V zostanie ponownie wystarczająco naładowana, ograniczenie jest automatycznie anulowane.

Warunki kodów usterek

Ogólne warunki Napięcie zasilania: 9 V - 16,5 V

Stan terminala Terminal 15

włączony

Warunki jazdy

Stan czasu usterki F

Wpisu dokonuje się tylko wtedy, gdy ograniczenie jest odczuwalne dla klienta. Oznacza to, że wpis jest dokonywany tylko wtedy, gdy moc dmuchawy dozwolona przez zarządzanie energią jest mniejsza niż bieżące ustawienie mocy dmuchawy.

Plan serwisowy

Uruchom moduł testowy w celu zmniejszenia zużycia energii przez urządzenia elektryczne.

Wpływ błędu

Zmniejszona ilość powietrza i słyszalne wahania pracy dmuchawy.

Ostrzeżenia

Światła ostrzegawcze

Wiadomości Centrum sterowania Control

Uwagi serwisowe

Ograniczenie przez układ zarządzania mocą przy niedostatecznym naładowaniu 12 V instalacji elektrycznej pojazdu zapewnia niezawodne ponowne uruchomienie silnika spalinowego po jego wyłączeniu.

© 2021 - BMWFaultCodes



LUB



Kody usterek BMW


Informacje o usterkach


Opis kodu błędu

Błąd jest wprowadzany, jeśli wykryto usterkę elektryczną w skrzynce sterującej klimatyzacji.



Warunki kodów usterek

Ogólne warunki Napięcie zasilania od 9,0 V do 16,0 V

Stan terminala Status PRD: Prowadzenie pojazdu


Stan terminala Status PRD: badanie-analiza-diagnoza


Stan terminala Status PRD: Parking


Stan terminala Status PRD: Żyjący


Warunki jazdy

Stan czasu usterki F

Ta usterka zostaje wpisana do pamięci usterek, jeśli jest stale obecna przez co najmniej 10 s.

Plan serwisowy

Sprawdź, czy połączenie wtykowe między elementami sterującymi klimatyzacji a panelem sterowania audio jest prawidłowo włożone.


Jeśli złącze jest włożone prawidłowo, należy wymienić skrzynkę kontrolną. Jeśli złącze nie jest prawidłowo włożone, należy je podłączyć i sprawdzić, czy nie występują aktualnie usterki. Jeśli usterka nie występuje, nie ma potrzeby podejmowania żadnych działań. Jeśli usterka jest aktualnie obecna, skrzynka sterownicza musi zostać odnowiona.


Wpływ błędu


Ostrzeżenia

Światła ostrzegawcze Lampka ostrzegawcza: brak

Wiadomość CC: brak

Wiadomości Centrum sterowania Control

Uwagi serwisowe

© 2021 - BMWFaultCodes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szukając rozwiązania trafiłem na podobny problem jak u mnie, tzn. przy starcie mój wentylator chłodnicy włącza się na najwyższy bieg, aportem zwalnia do normalnej pracy. Z tego co czytałem jest to problem z elektryczną pompą wody. Sprawdziłem BimmerLink parametry pompy elektrycznej i u mnie wszystko prawie jest 0, a temperatura w pompie jest -50stopni C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.