Skocz do zawartości

Wyciszenie wnętrza i zmiana audio na Focal / upgrde HiFi


MattKRK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


Jestem nowym użytkownikiem X1 F48, po 1,5 mc mam już swoje pierwsze opinie na temat samochodu i jego wad :D

Mam do Was kilka pytań z prośbą o poradę i podzielenie się Waszymi doświadczeniami:


1. Wygłuszenie pojazdu

Auto, nie ma co ukrywać, jest głośne - czy Ktoś z Was dokonywał wygłuszenia swojej X1 F48?

Jeśli tak to które elementy warto szczególnie wygłuszyć i czy polecacie jakiś zakład?

Internet w południowej Polsce podpowiada i poleca zakład "Ciche-Auto" z Wrocławia, a opinie na Google przeważająco się pozytywne z drobnymi odstępstwami.


2. Zestaw audio "HiFi" i jego upgrade przez Focal

Audio gra dość kiepsko, częściowo pewnie winę ponosi kiepskie wygłuszenie pojazdu.

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z zestawem plug & play Focal do BMW + dodatkowe twittery na słupki?

Jak BMW podejdzie do tematu gwarancji? Ewentualnie czy polecacie inne dedykowane zestawy, słyszałem także o niemieckim Eton oraz Alpine z dedykowanymi zestawami P&P.


Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Hej, widzę że niestety nikt nie pomógł a minęło trochę czasu. Mam identyczne plany/potrzeby :) robiłeś może coś z tego? Ktoś inny może się podzielić uwagami? Sprawedzaliście już może koszty tych P&P?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,


Wygłuszenia samochodu (wszystko co się dało) dokonałem :) - sprawdź proszę wątek na forum dedykowany temu tematowi (https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=188&t=357352) - wszystko dokładnie opisałem z pomiarami przed i po wygłuszeniu, koszty, wrażenia oraz rzecz jasna firmę, w której to robiłem - POLECAM :8)


Co do audio, to fabryczny zestaw HiFi dzięki zabiegowi wygłuszenia zaczął grać o wiele lepiej. Podczas rozmowy z zakładem, który wygłuszał mi auto (ciche-auto), a wcześniej przez wiele lat święcił różne triumfy na polskiej i zagranicznej arenie car-audio stwierdzili, że po pierwsze Focala nie instalowali nigdy, stąd nie mogą wydać opinii. Natomiast główny minus konstrukcji BMW to umiejscowienie subwooferów pod siedzeniami przednimi, a te potrafią tłumić dźwięk. Więc nadal się zastanawiam, muszę zweryfikować jaki to będzie miał wpływ na gwarancję w BMW (mam jeszcze prawie 5 lat ;/), a niestety oni potrafią się do każdej modyfikacji przyczepić i anulować gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.