Skocz do zawartości

1,8D Sdrive Błąd 255B00


manek35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio podczas jazdy wyskakuje mi ostrzeżenie o zredukowanej mocy silnika i zezwoleniu dalszej jazdy. Usterka występuje jak zauważyłem w jednakowym czasie lecz nie zawsze od uruchomienia silnika (przejechaniu podobnej odległości km).

Samochód delikatnie szarpie i czuć nie równą jazdę. Błąd znika po ponownym odpaleniu samochodu. Podpięcie do komputera wykazało następujące błędy:

255B00 - System recyrkulacji spalin Zawór zamknięty zablokowany

255C00 - System recyrkulacji spalin Zawór ciągle otwarty

272F00 - Zawór recyrkulacji spalin - błąd mechaniczny

272E00 - Zawór recyrkulacji spalin - błąd mechaniczny

240400 - Recyrkulacja spalin obwód regulacji ilość powietrza za mała

2E0600 - Usterka nieznana

Wszystko kręci się koło zaworu EGR. Czy ktoś miał podobny problem? Gdzieś poczytałem że jest to bolączka BMW i auta potrafią nawet się zapalić od uszkodzonych EGR :/. Była jakaś akcja serwisowa z tym związana, ale mnie nikt nie informował.

Jak z tym sobie najlepiej poradzić :/ - koniecznie serwis czy jakaś inna opcja ?

Gwarancja skończyła się w lutym tego roku. -

Sdrive 1,8d 150KM, automatyczna skrzynia biegów, przebie 45000km - do następnego przeglądu serwisowego 4000km.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Edytowane przez manek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego napisz poproś tutaj o sprawdzenie czy twoje auto podlega akcji serwisowej.....

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=316808

Następnie poczytaj sobie tematy o zacinających się zaworach EGR, źle działających układach odpowiedzialnych za działanie BAY PASSa ( klapka , która znajduje się w środku chłodniczki spalin.

Przeanalizuj sobie dobrze ten temat....

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=348645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że nie ma dla mojego auta aktualnie akcji serwisowej :/.

Pani zaoferowała diagnostykę u nich w warsztacie za 470zł i po konsultacji z Panem z działu serwisu ma przesłać ofertę na wymianę część.

Po rozmowie było wyczuć że to znany temat i aktualny w BMW. Ciekawe czy zaoferują wymianę tylko zaworu EGR czy także chłodniczkę. Z tego co poszukałem to nowy zawór około 1000zł i chłodniczka 3000zł :/.

Pani proponowała także by po wymianie przez ASO pisać do BMW o refundację kosztów np.50/50 i że to działa :).

Po zaglądnięciu pod maskę pod zaworem zauważyłem niewielki wyciek (postaram się dodać później fotkę).

Używany komplet zawór + chłodniczka 300zł - może warto by było zakupić i samemu zregenerować. Czy gra nie warta świeczki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisz do BMW (możesz za pośrednictwem ASO) prośbę o naprawę w ramach goodwill.

Jest duża szansa, że BMW weźmie na siebie koszt części, a Ty zapłacisz za robociznę - gdyż auto jest tuż po gwarancji, a do tego problem rzekomo znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Problem usunięty.

Po wizycie w ASO stwierdzono uszkodzenie chłodniczki i zaworu EGR. Niestety tego dnia nie wydano mi auta w takim stanie :/. ASO konsultowało się z BMW i ustalono 100% udziału w kosztach przy naprawie przez BMW :).

Naprawione auto odebrałem po 2 dniach, koszty jakie poniosłem to tylko koszt diagnostyki (470zł). Niestety nie dostałem żadnych dokumentów potwierdzających wykonanie danych napraw, tylko fakturę za diagnostykę.

Pani z serwisu potwierdziła tylko że wymienione części sa już bezpieczne i podlegają gwarancji 24 miesięcy.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to super, że się udało.

Dokumenty nt. wymienionych części w wersji drukowanej nie są potrzebne - wszystko jest w systemie, w tym potwierdzenie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.