Skocz do zawartości

Jakie paliwo do M2 Competition?


code

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem M2 Competition

Czy jest sens lania do niej Shell V-Power 100+?

 

a co, okazuje się, że dużo pali i co za tym idzie finans marnie zaczął wyglądać?

 

Pali mi tyle samo ile F36 428i i F33 430i czyli w trasie 10L a w mieście 16L - nikt ci jeszcze nie powiedział, że każde auto pali tyle samo a spalanie jest uzależnione od stylu jazdy?

Tak samo E91 320d paliła mi tyle samo ile teraz pali F36 435d... 8,5L

Pytam o to czy paliwo 100+ ma jakikolwiek pozytywny wpływ na żywotność, kulturę pracy czy osiągi... a może wręcz przeciwnie, jeśli silnik jest dostrojony na 98 to więcej oktanów może np. źle na niego wpływa?

Nie znam się więc szukam kogoś kto jest ode mnie mądrzejszy.

 

W instrukcji obsługi masz linijkę o paliwie.

Ja mam tak, cytując: „silnik w Państwa aucie przystosowany jest do benzyny bezołowiowej 98 i ona zapewni bla bla bla".

 

Niestety instrukcja i/lub serwis twierdzą że w 428i, 430i i 435d mam wymieniać olej co 30tys km a w M2 co 25tys oraz, że w skrzyni biegów oleju nie powinno się nigdy wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem M2 Competition

Czy jest sens lania do niej Shell V-Power 100+?

 

a co, okazuje się, że dużo pali i co za tym idzie finans marnie zaczął wyglądać?

 

Pali mi tyle samo ile F36 428i i F33 430i czyli w trasie 10L a w mieście 16L - nikt ci jeszcze nie powiedział, że każde auto pali tyle samo a spalanie jest uzależnione od stylu jazdy?

Tak samo E91 320d paliła mi tyle samo ile teraz pali F36 435d... 8,5L

Pytam o to czy paliwo 100+ ma jakikolwiek pozytywny wpływ na żywotność, kulturę pracy czy osiągi... a może wręcz przeciwnie, jeśli silnik jest dostrojony na 98 to więcej oktanów może np. źle na niego wpływa?

Nie znam się więc szukam kogoś kto jest ode mnie mądrzejszy.

 

W instrukcji obsługi masz linijkę o paliwie.

Ja mam tak, cytując: „silnik w Państwa aucie przystosowany jest do benzyny bezołowiowej 98 i ona zapewni bla bla bla".

 

Niestety instrukcja i/lub serwis twierdzą że w 428i, 430i i 435d mam wymieniać olej co 30tys km a w M2 co 25tys oraz, że w skrzyni biegów oleju nie powinno się nigdy wymieniać.

 

To co twierdzą w instrukcji czy w serwisie to sobie można albo instrukcją ognisko rozpalić a tym co mówią splunąć i buzię podetrzeć.. mówią tak bo mają w tym interes. PB98 wystarczy, jak robisz mody, może je zarówno wystroić na 98 jak i Shell 100, wiadomo, im wiecęj tym pare koni i nm bedzie wiecej, ja jestem zdania, że od przybytku głowa nie boli ;) ale jesli jeździsz samą seria i tak o chcesz lac 100 oktan shell, to nie zaszkodzi, ani nie pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.