Skocz do zawartości

M240ix po 8 miesiącach


Primator

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że w dziale niewielki ruch, więc chociaż trochę go może ożywię wrażeniami z 8 miesięcy eksploatacji M240i xdrive.

Takie autko zafundowałem sobie wiosną ubiegłego roku. Myślałem początkowo o M2, które nie było specjalnie droższe, ale potrzebowałem wozu dojazdy na co dzień i w końcu napędu na 4 koła.Tak więc stanęło na M240ix. Dołożyłem do dobrze wyposażonego auta jeszcze tłumik Performance.

Przez ten czas zrobiłem 25.000 km. mniej więcej po połowie trasa-miasto. Spalanie przeciętnie 10,3 l/100 km. Auto do dziś bezusterkowe.

Generalnie wrażenia są bardzo pozytywne, można określić to auto jako funcar na co dzień. Znakomite prowadzenie zwłaszcza w trybie sportowym, mocy i osiągów też w żadnym wypadku nie było zbyt mało. Napęd xdrive na tyle dobry, że chyba jeszcze nigdy nie musiała interweniować elektronika.


Wadą jest jak dla mnie zbyt mały zbiornik paliwa. Praktyczna niemożność przejechania 500 km na jednym tankowaniu jest dla mnie uciążliwa, jedyną metodą byłoby przejście na ecodriving w 2/3 trasy :)

Z dodatków świetne przednie reflektory adaptacyjne LED z automatycznym przełącznikiem świateł drogowych, dobry system ostrzegania o korkach w nawigacji, bardzo przyzwoity tempomat z funkcją hamowania.

Oczywiście wóz jest w praktyce dwuosobowy, ale trudno to traktować jako wadę nadwozia coupe. Za to bagażnik w sumie zadowalający; jest też możliwość użycia dachowych systemów transportu.

Auto jest przy tym dość oryginalne i nie tak łatwo spotkać inne na drodze.


To chyba tyle najważniejszych rzeczy. Dla kierowcy, który już nie ma kogo wozić z tyłu to bardzo dobry wybór :)

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Zaskakująco małe spalanie.


Porównuje do M235i z RWD, biednie wyposażonym i praktycznie tylko miasto.

Ja po mieście 14L, na trasie żona raz zrobiła 8L. Średnio można przyjąć 13L.

U mnie kontrola trakcji ma dużo do roboty.

Póki co standard ale dziś wrzucam downpipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaki model, skrzynia i napęd?


Bardzo ładne macie te wyniki albo ja ciężką nogę.


DP rozważcie montaż w zależności od potrzeb można być bardzo usatysfakcjonowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco małe spalanie.

 

Dość sporo mam przelotów rzędu 500 km po autostradach i ekspresówkach. Poza tym nie uprawiam sprintów od świateł do świateł:)


Po resecie komputera w ostatnim czasie zużycie wzrosło do 10,5 , ale więcej się teraz kręcę po mieście.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mój M140i ostatnim pandemicznym okresem, głównie po mieście to niestety średnio 15 l/100 .


Ale ja o innym.

Miałem problem z aktualizacją nawigacji. I BMW Polska zaleciła aktualizację oprogramowani, bo miałem z 2016 roku, teraz mam z grudnia 2020 ( 4 godziny ślęczenia w serwisie).

Ważne, że za free........


I co zauważyłem jakoś płynniej jedzie oraz jak zawsze był problem przy niskich obrotach tak 1 tys do 1,6 tys około. Tak ciężko wchodził, że było słychać takie basowe buczenie na wydechu to teraz jest super, bez tych artefaktów.


Tak więc polecam aktualizację.

Wcześniej serwis chciał za dużo oraz stwierdzał, że nie ma takiej potrzeby


A teraz trasa Ostrołęka-Katowice w najgorsze śnieżyce, poniedziałek, korki średnio 8.2 l/100. Niebywałe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.