Skocz do zawartości

Pierwsze BMW M2


Duffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć wszystkim,

 

Zacząłem przygodę z autami 2 lata temu od mk 7 GTI i jako, że jestem z Poznania bywam na track day's na Torze Poznań. Byłem tam kilka razy w GTI i raz Caymanem S 981. Ponieważ na razie mogę mieć tylko jedno auto to szukam czegoś na DD ale i na tor. M2 jest idealnym wyborem (SS linie hamulcowe + Pagidy i można jechać na tor).

Tym bardziej, że zrobiłem ostatnio jazdę testową M2 w Poznaniu (po prawie roku czekania) i jestem oczarowany - teraz rozumiem, co znaczy M Power :D. Chciałbym zamówić sztukę w LBB dla siebie (auto jest przecudne i na torze będzie petarda :)), mój aktualny leasing kończy się w Czerwcu i chciałbym odebrać ją Lipiec - Sierpień (albo poczekać na FL do końca roku jak cos się okaże w Q1).

 

I tak z pierwszych rzeczy chciałbym rozeznać się jakie są opcje nie płacenia haraczu dla US.

Możecie mi pomóc w temacie rejestracji w Czechach/Słowacji, albo dać kontakt do kogoś, kto by mi pomógł to ogarnąć (nawet bez rejestrowania tam firmy, bo gdzieś tu czytałem, że jest taka opcja?). Orientujecie się, czy leasing za granicą też wchodzi w grę, czy trzeba całość płacić z góry?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Piotrek z Poznania - nowy entuzjasta BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
FL M2 będzie od lipca 2017. Dowiadywałeś się jaki jest czas oczekiwania na M2? Jakiś czas temu był prawie rok. Wg proponowanych stawek akcyzy, które mogą wejść jak je sejm przegłosuje to akcyza wyjdzie 14 tys zł, a teraz ponad 30 tys. Ciekawe czy to możliwe co napisałeś o rejestracji w Czechach bez posiadania firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w innym temacie kolega krzychuRR1 pisze:

Jak chcesz Sławku to Ci mogę załatwić na Słowacji BMW, znajomy już parę aut tak zrobił i bardzo fajnie wychodzi i wcale nie trzeba firmy sk/cz a auto i tak na słowackich tablicach :cool2:

Ja po nowym roku coś będę działał w temacie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FL M2 będzie od lipca 2017. Dowiadywałeś się jaki jest czas oczekiwania na M2? Jakiś czas temu był prawie rok. Wg proponowanych stawek akcyzy, które mogą wejść jak je sejm przegłosuje to akcyza wyjdzie 14 tys zł, a teraz ponad 30 tys. Ciekawe czy to możliwe co napisałeś o rejestracji w Czechach bez posiadania firmy.

 

Wstępnie mówili, że 6 miesięcy, ale może tak jak Sławomir pisał - mówią wszystko byle byś wpłatę zrobił.

 

Jest możliwe, Select Automotive oferuje taką opcję tutaj link do opisu: http://www.select-automotive.pl/Finansowanie

Ja akurat mam sp. komandytową gdzie komplementariuszem jest sp. w UK i chcę sprzedać jej udziały spółce w CZ i na tą firmę wziąć auto. Szukam tylko kogoś kto mi pomoże w ogarnięciu tematu.

 

Co do akcyzy to według najnowszego projektu zapłacimy 3025 PLN za auto miedzy 2500-2999 cm3 [źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/akcyza-na-samochod-jakie-stawki-w-2017-roku.html]

W przypadku M2 to oszczędność rzędu 36.5k PLN, gdyby jeszcze pozwalali chociaż połowę VATu odliczać to bym został w PL.

Dla informacji obecnie M2 za 310k PLN:

Akcyza - 39.5k PLN

VAT - 58k PLN

cena netto 212.5k PLN

 

Także oszczędność prawie 100k PLN dzieki rejestracji w CZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te stawki akcyzy nie są najnowsze, jest temat nawet na forum. Ma być 14 tys zł akcycy. Cena netto jet na pewno niższa, bo to cena za jaką kupuje BMW PL z fabryki i od tego płaci akcycę. W cenie brutto jest marża, koszty salonu itp. Myślę, że przy brutto 310 tys będzie max 180 tys netto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W powyższym przypadku zakładając tak jak podałem cenę netto 180 tys za M2, akcyza wychodzi dzisiaj 33 tys, po nowemu 14 tys, zysk 19 tys zł. Ktoś pisał, że BMW przymierza się do obniżki ok 7 %. Od 310 tys brutto to 21,5 tys zł więc moje wyliczenia są chyba dobre. Póki co to Sejm nic nie głosuje, zobaczymy kiedy zajmą się tak "mało istotnym" tematem jak obniżka akcyzy dla "bogaczy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi w salonie mówili odnośnie aut za około 300k czyli nowa 5er z silnikami 3 litry np, ale całe dodatkowe wyposażenie powinno już spaść więcej. Jest jeszcze problem Euro w tym roku BMW Polska na cały rok zakładało Euro po nieco ponad 4zł a jaki jest kurs wszyscy wiemy i może ..... nie być praktycznie obniżki (jeśli np przyjmą 4,35).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Członkowie klubu
Sławomir, można prosić o kilka zdań odnośnie zmiany/wrażeń z auta? Jakieś zdjęcia itp?

Najbardziej ciekawi mnie porównanie do m135i bo sam się zastanawiam nad przesiadką.

viewtopic.php?f=137&t=312709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

M2 nie jest żadnym limitowanym modelem. Mamy już LCI zaraz wchodzi CS z silnikiem s55. Jedyna limitowana wersja to GTS.

 

January 2018: M2 CS ordering process starts

March 2018: M2 CS goes into production | S55 engine | 410 hp | no limited edition

March 2019: M2 GTS goes into production | S55 engine | 450 hp | limited edition/production (the '999' figure has been heard, but could change)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.