Skocz do zawartości

BMW f22 228i wycie na zimnym silniku


Fuchsik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przychodze do was z problemem, podczas gdy silnik jest zimny dochodzi z jego okolic, czasem pojawia się ono dopiero po dodaniu gazu, podczas okresowej wymiany oleju, będąc pod samochodem określiłem że wycie wydobywa się z okolicy miski olejowej, podczas wymiany widziałem ze olej ma złoty kolor i pływa w nim mnóstwo opiłków a w filtrze oleju znalazłem pojedyncze metalowe płatki wielkości około 1mm, chciał bym się dowiedzieć czy jest już po pompie, czy jest to raczej kwestia samego jej napędu.


Samochód to BMW f22 228i Silnik N20B20. Samochód po VINie został wyprodukowany w lutym 2015, ma 65 tysięcy przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przechodziłem ten temat, w tych samochodach problemem są chińskie pompy oleju, mój samochód miał taki sam przebieg gdy zdecydowałem się na wymianę pompy, była to dobra decyzja bo w oleju podczas wymiany pojawiał się brokat. Przy okazji polecam sprawdzenie panewek, w moim przypadku dokonaliśmy wymiany, ponieważ zdarta została wierzchnia warstwa, a dzięki temu mogę spać spokojnie. Po takiej wymianie opiłki z oleju zniknęły.

Same pompy niestety przycierają się, nie są dostępne zamienniki, jest jedynie chiński oryginał. 
Jako pocieszenie mogę powiedzieć ze mój mechanik dokonał tej naprawy wraz z panewkami w zakresie 2500 zł, dodatkowo w tej kwocie zmieścił rozrząd. (Wole mieć wykonaną robotę tak żeby już nie wracać do tematu)

Dodaję też poglądowo zdjęcia mojej pompy, jak widać na pokrywie widać ślady zatarcia.

IMG_20220305_135206_Original.jpeg

IMG_20220305_135209_Original.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.