Skocz do zawartości

Szarpanie 428xi


Shogun88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam problem z moja 4. Pojawia się szarpanie głównie podczas gwałtownego przyspieszania, najmocniej odczuwalne jest przy prędkościach 80-120 km/h, czasami podczas wychodzenia z zakrętu oraz gdy zwalniam i nagle zaczynam przyspieszać. Mam u siebie całkiem niezły nieautoryzowany serwis BMW ale mam wrazenie, że poczuli krew i najchętniej wymienili by mi pół auta zanim postawią ostateczna diagnozę :| wstępnie powiedzieli, że xdrive. Wiec kupiłem oryginalne 18” i opony pirelli z* (auto kupiłem na 19” wieś tuning) plus powymieniamy mi jakieś pierdolki w zawieszeniu oraz olej w xdrive. Ogólnie jest lepiej ale szarpanie nie ustało, jest to takie uczucie przeskakiwania z koła na koło, jakby złe przekładał napęd, podczas postoju na jałowym biegu mogę kręcić kierownica lewo prawo i nie slychac żadnych stuków ani „przeskakiwania”. Widziałem pare podobnych tematów a rozwiązania były różne. Jeśli ktos ma jakieś sugestie to chetnie posłucham bo chciałbym jak najszybciej rozwiązać problem tylko nie wiem czy zabierać się za xdrive czy szukać gdzieś indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz uczucie ze auto ma kilkanascie biegow - podczas przyspieszania, to odpowiedzialne za to beda tarcze sprzegla w przekladni VTG (xdrive) jest to obiaw sklejania sie tarczek. Dosc czesta przypadlosc ATC35L.

Do wymiany sa sprzegla. Mozesz tez sprobowac wymienic olej ze 3 razy w 1 miesiecznych odstepach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, pokombinuje w tym kierunku i rzeczywiście jest to tak jakby zmieniał kilka biegów, w krótkim odstępie czasowym. Zauważyłem, że to szarpanie zaczyna się dopiero jak trochę pomęczę auto, przy spokojnej jeździe jest ok. Jutro lece jeszcze raz na zmianę oleju w rozdzielaczu bo mechanik wymienił jak się okazało olej…nie w tym miejscu(wymienili w moście przednim? Nie wiem czy dobrze kojarze bo jestem kiepski w mechanike :wink: ) :duh: . Zobacze jak będzie się zachowywał po wymianie i poinformuje czy pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.