Skocz do zawartości

Felgi


Ksardasok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Oponę szerszy tył możesz dać tylko wtedy, gdy masz szerszą felgę na tyle.

20" polecają przedmówcy, ale to będzie naleśnik nie opona.

225/35 + 255/30 to jest zero amortyzacji tylko walenie jak w taczce. Zobacz na jakich profilach wyjeżdżają wozy M, wcale nie ma tam naleśników, bo drogę też trzeba czuć. Opona musi pracować w tym całym zawieszeniu.

Chyba, że włożysz felgi o innych szerokościach i na to jakieś 235/245 + 235/275, to będzie tego profilu więcej zawsze.

Masz xDrive, więc to raczej odpada, bo musisz mieć homologowane opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A jakie wtedy opony (szerokość + profil) ?

I czy warto brać szerszy tył?

 

Jak kolega wyżej nadmienił, przy XDrive nie możesz kombinować z rozmiarami ponieważ XDrive bardzo nie lubi innych rozmiarów niż homologowane.

Dużo pisało się o tym, że system wariuje i po prostu się psuje przy zmianie parametrów kół i opon.

Więc ręce masz raczej związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla mnie najlepsza opcja to oryginalne felgi M Performance. Są to 20" o różnych szerokościach.

Do tego homologowane opony o rozmiarze takim , jaki podaje producent dla takich felg.

Ale to tylko moje zdanie i mój gust.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza opcja to oryginalne felgi M Performance. Są to 20" o różnych szerokościach.

Do tego homologowane opony o rozmiarze takim , jaki podaje producent dla takich felg.

Ale to tylko moje zdanie i mój gust.

 

Ok, ale felgi oryginalne z oryginalnymi oponami mają nie zależnie od wielkości cali ten sam obwód /prawie/. Jeśli natomiast chcesz bardziej wypełnić nadkola musisz dać inny rozmiar. Np zamiast 225/35r20 dajemy 235/35r20 co daje 7mm większy obwód /to wcale nie jest mało/ więcej gumy i już to inaczej wygląda. Pomijając fakt ze 225/35r20 to naleśnik który niewiele amortyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.