Skocz do zawartości

Klimatyzacja odgrzybianie/serwis


wet1407

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak u Was wygląda serwis klimatyzacji? Mam na myśli czy faktycznie robicie go co roku, czy w ASO, czy w niezależnym serwisie od klimatyzacji, czy odgrzybiacie jakoś?

Użytkuje autko od niedawna, zmieniałem olej w ASO, gdzie wymienili filtr p/pyłkowy ale na temat klimy nic się nie zająkneli. Klima działa bez problemu, nic nie śmierdzi, ale temat mnie nurtuje. W komputerze nie znalazłem nic na temat AC więc pewnie żadne interwały serwisu nie będą się wyświetlały. W poprzednim autku raz do roku (lub co 2) jeździłem do "Gienka", który miał sprzęt do AC, przepłukał, uzupełnił czynnik i już. Odgrzybiałem sam pianką i było cacy ;) Tutaj trochę się boję, bo pewnie sam kompresor klimatyzacji wart jest tyle co moje poprzednie autko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w serwisie AC, sprawdzono stan czynnika chłodzącego (ciśnienie i wydajność klimatyzacji). Okazało się, że od 2018 roku nie ubyło absolutnie nic ;) Wychodzi na to, że w BMW nie trzeba się tym zbytnio przejmować :) W poprzednim autku co roku było trochę do uzupełnienia. Wykonano tylko ozonowanie i to jest chyba jedyna rzecz, którą warto co roku zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma kompreosor klimy do odgrzybiania?

Odgrzybianie klimatyzacji, jak sama nazwa wskazuje polega na usunieciu ognisk plesni, grzybow i bakterii, ktore gromadza sie w kanalach wentylacyjnych, lecz najbardziej na parowniku. Zeby skutecznie oczyscic uklad trzeba zastoswac chemie do tego przeznaczona.

Krok pierwszy to umycie parownika - uzywamy lancy, preparat pod duzym cisnieniem wymywa nagromadzone ogniska w lamelach parownika.

Krok drugi to czas na dzialanie chemii, pozostawia sie auto z naniesiona piana na okolo 20-30 min.

Krok trzeci to wentylacja, pozostawia sie auto z wlaczonym ukladem wentylacji na okolo 10 min.

Krok czwarty to ozonowanie wnetrza ktore ma na celu, zabicie reszty drobnoustrojow, wirusow i przede wszystkim pozbycie sie brzydkiego zapachu, czas pracy ozonatora to okolo 20-30 min.

Krok piaty to juz fanaberia, ale czesto stosowana na prosbe klientow, czyli umiesczenie tak zwanego granata z nuta zapachowa, wentylacja wlaczona, urochomiony obieg zamkniety, auto szczelnie zamkniete, granat odpalony, czas to okolo 3-5min. Potem otwieramy wszystki drzwi, przewietrzamy i gotowe.


Ja taki proces u siebie przeprowadzam dwa razy w roku.


Tak wyglada filtr po zaniedbaniu

20210609-133700.jpg 20210609-133711.jpg


Na taka plesn i grzyby, sam ozon nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje stary temat,


Czy ktos korzysta z oferty Seriwsu klimatyzacji w Aso Bmw ?


-DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI - 299 ZŁ BRUTTO.

-OZONOWANIE UKŁADU KLIMATYZACJI - 199 ZŁ BRUTTO.


Widzialem ta oferte w aso za 299zł - ponoc czyszcza parownik i brzmialo zachecajaco, ale na stronie Aso okazuje sie, ze w cenie niema ozonowania ( ozonowanie to kolejna usluga za 199zł ) . Czy wystarczy sama dezynfekcja ?( bo ozonowanie to mozna za 60zł zrobic w niezaleznym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.