Skocz do zawartości

430i dźwięk - gwizd. Turbina?


Flara71

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,


Posiadam BMW F36 430i z 2016r, silnik b48.

Po wymianie oleju w ASO jakieś 2 tygodnie temu zaczęła mi gwizdać. Poniżej filmiki:

Na zewnątrz:


Wewnątrz:



Przy wchodzeniu na obroty, tak mniej wiecej do 2k słychać gwizd, to samo przy schodzeniu z obrotów (wtedy bardziej słychać przez brak hałasu silnika). Brzmi jak jakaś syrena policyjna, dlatego nie jest ciekawie tak jeździć :)


Dziś byłem w ASO, powiedziano mi że tak powinno być i jest wszystko ok... :mad2:

Czy ktoś miał może podobną sytuację? Czy to mogą być np uszkodzone łopatki turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno okreslic te dzwieki bo nagrywasz na parkingowcu, gdzie wszystkie dzwieki sa potegowane.

Nie chce mi sie wierzyc ze po wymianie oleju nagle zaczelo swiszczec. Tym bardziej ze wymiana oleju w tym modelu ne wiaze sie z demontazem zadnych elementow.

Moze gdzies masz nieszczelnosc, moze jakas uszczelka sie poddala, a moze konczy sie turbo - trudno powiedziec.

Takie swiszczenie to w 90% jakas nieszczelnosc.

Moc jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Na zewnątrz przez wiatr ciężko było złapać kamerą ten dźwięk.

Dokładnie po wymianie, nie wracałem nim ale na drugi dzień od razu było słychać, odwracałem się co 2 minuty, bo myślałem, że jadą na bombach za mną :lol: . Moc jest ok i najgorsze to, że w ASO powiedzieli że to jest normalne - nie jestem w stanie tego zrozumieć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.