Skocz do zawartości

435i F33 - Aktywny wydech BAQ exhaust - czy warto?


yorgol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nabyłem ostatnio bmw f33 435i, świetne auto ale jak dla mnie zbyt ciche. Chciałbym założyć jakiś aktywny wydech sterowany z pilota, aby hałas za bardzo nie męczył w trasie, ale żeby dało się przełączyć wydech w głośny tryb.


1. Znalazłem rozwiązanie polskiej firmy baq exhaust: https://baq-garage.pl/shop/uklad-wydechowy-335-340-435-440-f30-f31-f32-f33-2-koncowki/

Cena 4200zł jest bardzo atrakcyjna, czy znacie jakieś opinie o wydechach Tej firmy?

2. Czy są jakieś inne aktywne wydechy, które polecacie do tego auta?

3. Czy oprócz wydechu warto zmienić downpipe? Wiem, że pogłębi brzmienie ale obawiam się czy brak katalizatorów nie będzie powodował jakichś problemów z błędami silnika lub problemów podczas przeglądu.


Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wydech od nich i jest bez porównania lepszy niż te MG (miałem w f30)

Nie buczy basem "nie pierdzi"jak te z MG

Ma świetny metaliczny-gardłowy dźwięk

Jak M performance tyle że głośniej ,strzela przy zmianie biegów, zero drona w trasie

Jak chcesz seryjny to zamykasz klapki i tyle

Powiem tak, Kumpel ma 435i i moje 420ix z tym wydechem dolotem i mapie brzmi lepiej i to on powiedział !

Jeździ podobnie :) do czasu jak zrobi mapę... :cry:

Oczywiście Janek z TC-Performance pisał mi mapę i ustawiał popcorn

Downpipe odrazu zmieniaj! Tylko o średnicy 3,5 cala!

Jak weźmiesz bez sportowego kata to będzie smrodek i sondy lambda trzeba wy kodować bo będzie błąd na desce ale w niczym nie przeszkadza

Albo weź z euro4 tylko cena ...

Po wymianie katalizatora przy okazji otworzysz sobie drogę do chip-tuningu :)


To jest mój

https://baq-garage.pl/bmw-f32-420ix-baq-exhaust/


Brzmi podobnie do tego

https://baq-garage.pl/bmw-f30-328i-baq-exhaust-2/


Oczywiście twoje 6 garów będzie o wiele lepiej brzmiało

Fajna ekipa warto jechać !

G20 też u nich zrobie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz bez sportowego kata to będzie smrodek.

Rozwiniesz myśl? W sensie będzie kopcił?

Czy to może wyjść gdzieś na stacji diagnostycznej podczas standardowego przeglądu?

Czy mając sportowy katalizator będzie brzmiał gorzej niż na przelotowym downpipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz bez sportowego kata to będzie smrodek.

Rozwiniesz myśl? W sensie będzie kopcił?

Czy to może wyjść gdzieś na stacji diagnostycznej podczas standardowego przeglądu?

Czy mając sportowy katalizator będzie brzmiał gorzej niż na przelotowym downpipe?

 

Downpipe do wycięcie katalizatora i zastąpienie go zwykłą rurą

Dzięki temu spaliny lepiej sie wydostają , jest przyrost mocy i potencjał-podstawa! do dalszego tuningu

Nic nie kopci tylko spaliny nie sa oczyszczane i śmierdzi za samochodem

W kabinie czasami jak stoisz i masz uchylone okna

Jak weźmiesz sportowy katalizator 3,5 cala euro 4 przepustowości 200 lub 400 nic nie będzie śmierdziało i na przeglądzie zero problemów

Brzmiał będzie tak samo jak jak bez sportowego kata...

Aha jeszcze jedno żeby działał popcorn musisz zakodować sportową skrzynię biegów jeśli takiej nie masz

No chyba ze manual :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak celujesz w tym aucie w moce z cyfrą „4” z przodu to jak najbardziej potrzebujesz dp i luźny wydech. Potrzebujesz też IC i oczywiście soft. Ale jak chcesz jeździć serią z głośniejszym wydechem, ew po lekkim remapie - odpuść dp.

A co do samego wydechu jak ma być głośno: Meisterschaft, Armytrix. Jak ma być umiarkowanie to MPerformance wydech załóż w wersji głośniejszej, bo są dwa do wyboru. Kup sobie w obd wpinane nawet Carly i bd sterował klapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rób tego wiesniackiego popcornu leciutki ok ale ostatnio to co się dzieje to wiocha wraca jak ledy ognie NFS. Jedzie wieśniak 30km/h odpuszcza a strzela jakby przed chwilą wychamowal z 200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.