Skocz do zawartości

440i ogumienie


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,szukam ogumienia do 440i zdrive adaptacyjny zawias.Felgi 19 cali przod 225 tyl 255.Wiem,że temat był poruszany na forum alee po przejrzeniu forum mama mętlik w głowie.Czy warto przy mieszanym ogumieniu brać bez run flat a takie bym wolał czy run flat.Czytałem,że xdrive wariuje.Czy opony muszą być z homologacją bmw.Jak z twardością i komfortem przy run flat i tym zawiasie? itp.Z góry dzięki za rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Xdrive dopuszcza 1% roznicyw obwodzie - to tyle teorii.

W rzeczywistosci jest roznie. Ja w swoim nie mam homologowanych opon (bez gwiazdki) i wszystko jest ok bo opony mam pomierzone i mieszcze sie w tolerancji 1%, opony oczywiscie runflat ze wzgledu na sztywnosc i trzymanie rozmiaru.

Opony bez runflata podczas szybszej jazdy beda pracowaly i zwiekszaly swoj obwod i wtedy moga sie pojawic problemy. Na szkoleniu pokazano nam film na ktorym to zjawisko dokladnie widac na podstwie opon z gwiazdka i bez.

Oczywiscie jesli auto na gwarancji to tutaj nie ma dyskusji i musisz kupic opony z gwiazdka bo przy awarii VTG nie bedzie uznana gwarancja. Sporo znajomych ma w iksach odpowiedniki homologowanych opon bez gwiazdki i takze bez problemow z napedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od twoich preferencji: Moje felgi 442M maja 8J et 36 i 8.5J et 47, ale w tej chwili mam dystans z przodu 12mm i z tylu 15mm, co w sumie daje 8J et 24 i 8.5J et 32. Wiec w tych granicach mozesz oscylowac - nie bedzie tarlo.

Mozesz takze zalozyc kola w rozmiarze 8J przod i 9J tyl bo takie tez sa dopuszczalne przy xdrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.Szukam felg do 440i xdrive .Czy szukac felg z czujnikami cisnienia(szukam tylko oem bmw z f36).Czy wszystkie felgi oem sa z czujnikami cisnienia? Czy można kupić bez?Od czego to zależy?.W e92 miałem felgi bez czujników ale nie wiem jak jest w f 36.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na: https://www.realoem.com/bmw/pl/select


Wpisz 7 znaków VIN'u >>> kategoria "Kompletne koła, obręcze i opony" >>> i masz listę opon z rozmiarami i modelami, które są rekomendowane.


Ja mam aktualnie Pirelli P Zero (225 i 255 19") i mogę polecić. Są według mnie ciche i najbardziej "miękkie" od wcześniejszych, które miałem Brigdestone Potenza i Goodyear Eagle F1 (Goodyear'y po roku reklamowałem bo wywaliło bąble).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.