Skocz do zawartości

AdBlue


emerson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Nie spotkałem się jeszcze z żadnymi problemami odnośnie filtra.

Przez pierwsze 3 lata jeździłem 70% trasa, 30% miasto, wieś

Teraz więcej jeżdżę po zabudowanym tj jest jakieś 60%

Trasa zdarza się rzadko ale jak już nią jadę to nie często mniej jak 160 km/h

Pewnie dlatego nie mam i nie miałem nigdy problemów z DPF

Z tego co się orientuję to 5er z tym samym silnikiem ma już AdBlue


EDIT:

Nie wiem na jakiej zasadzie działa temat wypalania filtra. Czy robi się to tylko w warsztacie czy auto samoczynnie wypala filtr tak jak np w ciężarówce Volvo FH4

Jeśli samoczynnie to ja do tej pory jeszcze nie zaobserwowałem dymu z komina ani żadnego komunikatu, że trwa wypalanie/czyszczenie filtra.

Jeśli będziesz jeździć głównie po mieście to nie mam pojęcia jak to będzie u Ciebie się sprawować. Bratowa miała Kugę w Dieslu a jeździła głównie po zabudowanym. Laweta była częstym gościem do czasu aż się jej pozbyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam!

Czy BMW 430D ma Adblue? Jezeli nie, to jak wygląda sprawa z wypalaniem DPF? Jak często? Czy jest coś takiego jak funkcja automatycznego wypalania/regenaracji?

Prosze o odp.


Swego czasu googlowalem trochę o DPF i mianowicie na początku 2018 roku zostało dodane ad blue można znaleźć silniki bez a proces wypalania zależy od kilku czynników:

Musi być minimum 20% sadzy w DPF

Temperatura silnika musi mieć minimum 75stopni

Musisz mieć 1/4 zbiornika paliwa

Minimalna prędkość to 60km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z tego co pamiętam w moim F32 420d wypalanie można było poznać po zwiększonym dosyć znacznie chwilowym zużyciu paliwa /20l na 100km/ przez 5-10 minut. Nierówna praca silnika chyba też się wtedy pojawiła. Oczywiście nie wolno gasić silnika wtedy no ale to chyba każdy wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.