Skocz do zawartości

Zabezpieczenie


irek.k

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w biały dzień, mimo, że posiadam alarm z mojej 4 jakieś gn...e ukradli mi karbonowe obudowy lusterek i wkłady lusterek :( :evil: :mad2:

Auto zostawiłem dosłownie na około 3-4 godziny , monitoringu brak, nikt nic nie wie :( .Zostało mi naprawić z AC.

Dlatego , mam do Was pytanie .

Co byście polecili żeby jakoś dodatkowo zabezpieczyć auto gdyby, ktoś w przyszłości znowu chciał sobie coś przywłaszczyć np. jakiś system który by mnie

powiadamiał na tel. że ktoś majstruje przy nim, czy jakieś kamerki które reagują na ruch . Poradzcie coś, bo się na tym za bardzo nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oryginalne karbonowe obudowy lusterek trochę kosztują. (coś koło 1500 za za sztukę bez rabatu, x2 daje nam około 3000 zł). Z ali podróbki około 500 zł i zawsze się sprzedadzą.

Samo ściemniające wkłady też, a złodziejowi i zwykłe się przydadzą.

Kiedyś wkłady się znaczyło, poprzez grawerowanie numerów, tak samo na szybach i lampach.

Obudowy przykleisz, to połamią przy zdejmowaniu.


Sam mam w X3 oryginalne nakładki carbonowe na lusterka M performance plus samo regeneracyjna folia dla ich ochrony, więc koszty w razie kradzieży okrutne, jak na takie pierdoły. Staram się parkować, jak jest taka możliwość na strzeżonych parkingach itp.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystko trochę kosztuje, auto odebrałem w piątek po naprawie z AC. Koszt to około 9700 brutto :shock: , w tym dwie obudowy karbonowe po 1500, dwa wkłady po 1600, jedno ramie, bo było porysowane, coś tam jeszcze i plus robocizna i się uzbierało :duh: . Ktoś jak spojrzy w historię auta to może pomyśleć , że niezły dzwon był :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.