Skocz do zawartości

Problem z turbiną


essobe12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przechodząc do rzeczy. Jakiś czas temu kupiłem bmw 2015 Gt f36 benzyna 2.0 - 245km - zmapowana na 292km. Było okej z tydzień i zaczęły się problemy z turbiną. Świst i spadek mocy o połowe. Auto trafiło do serwisu bmw w którym wsadzono "nową" ( po regeneracji wiadomo za pol ceny) turbinę. Auto pojeździło 3dni i znowu ten sam problem czyli świst turbo i brak mocy a więc ponownie na serwis. Okazało się, że śrubka trzymająca wirnik turbiny się odkręciła i rozwaliła wirnik. Wsadzili nową tym razem na swój koszt turbinę która pochodziła może z tydzień i znowu ten sam problem. Reklamacji nie przyjęli już tłumaczac się tym, że auto ma podniesioną moc i wg. nich turbiny lecą właśnie przez to.

Auto oddałem gdzie indziej. Okazało się, że turbina (niby nowa) była nie wyważona. Gość zajmujący się naprawą turbin wyważył mi ją i autko śmigało dobry miesiąc do czasu jak znowu koło się zatoczyło i problem pojawił się na nowo... (świst tym razem nieco inny aczkolwiek podobny i brak mocy).

Błąd jaki wyskakuje to spalanie stukowe na 1 cylindrze.

Moje pytanie to co może być powodem awarii tych turbin oraz czy mapa faktycznie może mieć na to wpływ. Dodam, że auto przed zakupem miało już tą mapę od 1.5roku i wszystko było niby ok.

Wiadomo przy drugiej to ta śrubka była winna ale przy innych już nie.

Reasumując w aucie siedzi druga nowa turbina, która była nie wyważona i już miało być okej po jej wyważeniu auto zrobiło może z 2tyś km i problem powrócił. Nie wiadomo jeszcze jak wygląda teraz ta turbina bo nie została wyjęta ale chodzi o sam fakt tego że serwis się poddał zrzucając winę na mape silnika a kolejny mechanik tez nie podołał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak dziala serwis niestety. I kazdy kto daje auto do ASO musi sie z tym liczyc. Jako ASO nie dajemy gwarancji jesli w aucie jest zmienione oprogramowanie. Najlepiej by bylo przywrocic Ilevel czyli seryjne oprogramowanie i obserwowac co sie dzieje, przerabialem podobny temat w 428, sprawca byl uszkodzony sterownik turbiny. Mam nadzieje ze naswietlilem troche temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.