Skocz do zawartości

[430ix] silnik B48 - docieranie i pierwsza wymiana oleju


tejotte

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Po ilu km powinno wykonać się pierwszy serwis olejowy w 430i? Pytam ponieważ jestem na etapie docierania silnika tzn. max. 160 km h + max. 4k obrotów, brak gwałtownych przyspieszeń. Od odbioru auta trzymam się mocno zalecanych wartości.


Po jakim czasie pierwsza wymiana oleju będzie optymalna? Czy wykonać to od razu po 2000 i potem stopniowo można zacząć normalnie jeździć czy po 2000 zacząć normalnie jeździć a olej zmienić dopiero po 3-5 tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy z tym docieraniem faktycznie tak jest że trzeba tak się skupiać nad tym ? Czy to nie jest taki jak z bateriami że kiedyś bylo potrzeba formatować. 2 tys km i potem można jechać normalnie ? Ja tego nie zrobię w rok nawet;/ robię średnio 2000km rocznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy z tym docieraniem faktycznie tak jest że trzeba tak się skupiać nad tym ? Czy to nie jest taki jak z bateriami że kiedyś bylo potrzeba formatować. 2 tys km i potem można jechać normalnie ? Ja tego nie zrobię w rok nawet;/ robię średnio 2000km rocznie

 

Jeśli nic się nie stanie z silnikiem podczas "agresywnej" jazdy przy docieraniu to nie będzie problemu, ale jeśli byś zatarł silnik na początku przebiegu - gwarancja tego nie uzna. Będą w stanie Ci udowodnić, że nie stosowałeś się do zalecenia odnośnie prędkości / obrotów i o nowym silniku/samochodzie możesz zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hey. Właśnie nie dawno odebrałem f31 340ix. Sprzedawca poinformował mnie że jako takiego docierania nie ma, jedynie przez pierwszy 1000km nie cisnąć na maxa i w miare do 160km/h. Staram sie spokojnie jeździć choć po 90km dwa razy przyłożyłem do odcinki-sytuacja tego wymagała ;) poźniej na spokojnie, aż po 500km pojechałem z krk do Gdańska, no i na A1 przez pewnien czas jechałem w zakresie 140-160. Natomiast zostałem kilkukrotnie sprowokowany do użycia pełnych możliwości przyspieszania jednostki wraz z prędkościami chwilowymi ok 250. Tak poza tym zawsze rozgrzewam olej i zawsze studzę dość długo przed wyłączeniem. Mam w tym momencie 1200km przebiegu, jak uważacie jeszcze się hamować do 2000km? Myślę że moja dotychczasowa jazda nie powinna zrobić szkody motorowi. Natomiast sprzedawca twierdzi że obsługi wg wskazań komputera, ja mimo wsystko po 2-3tkm chciałbym zmienić olej i filtr. Myślicie że mogę to zrobić na własną rękę? Czy muszę extra zapłacić za to w aso, bo oszywiscie pakiet serwisowy mojej pezdwczesnej zachcianki nie obejmie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien samemu olej tylko na taki jaki beda Ci lac na przegladach bo bez sensu jest stosowac rozne oleje co 15k km. Pamietaj zeby filtr byl oryginalny bo jak wyjdzie cos nie tak na gwarancji to beda szukac dziury w calym i powiedza, ze byla ingerencja poza aso. Co do docierania to mozesz juz cisnac troche bardziej do tych 2-3k km, zmienic olej i ogien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damascus7 też tak pewnie zrobie, kupię filtr oem i po 3kkm zmienie z olejem. Dowiem się w aso jaki olej idzie, chyba że ktoś wie?

Turas123 teraz zamierzam do 3kkm do 3/4 możliwości używać. Ps dopłata do motoru między 330i choć nie mała, to warta każdej złotówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako mały update dopiszę, że do 2000 bardzo pilnowałem tych wartości zapisanych w instrukcji tj. 160km/h max i nie przekraczać 4,5k obrotów. Starałem się też ostro nie przyspieszać.


Przy ok 2500 pozwoliłem sobie rozbujać auto trochę szybciej (momentami 200km/h), i kilka ostrzejszych wyprzedzeń ;). Przy 2720 wymieniłem olej w ASO po czym przez następne kilometry raczej ostrożnie używałem gazu ale coraz mniej się pilnując z każdym kilometrem. Teraz na blacie mam 2980 i już się nie ograniczam. Swobodnie korzystam ze Sport i Sport+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.