Skocz do zawartości

F36 2.0D Xdrive Szarpanie z D na R i podczas przyspieszania.


forumromanum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć probowałem troche szukać ale tematu ale bez konkretów.

Bmw f36 xdrive 2.0D automat. Jakiś czas temu miałem problem z szarpaniem podczas jazdy szczególnie podczas gwałtownego przyspieszania ze zmiana pasa (wyprzedzanie).

Przerobiłem temat nowych opon (akurat byly nowe) i ciśnienia w nich. Wymieniłem olej w skrzynce napędu 4x4 + kalibracja, w warsztacie powiedzieli że rzeczywiscie bylo niby rozkalibrowane. No i powiedzmy sobie temat przycichł. Czasem sie zdarzało ale no nie az tak mocno. Teraz temat wrócił jak po zimie zmieniłem koła. napompowali troche za mocno opony i zapomnialem sprawdzić no i troche znowu poszarpało. I teraz skorygowałem na prawidłowe ciśnienia i poobserwuje jeszcze.

Natomiast pojawił się inny problem i nie wiem czy to w jakis sposób jest powiązane. Podczas przłączania z D na R jest wyraźne stukniecie z okolicy prawego tylnego koła z lekkim bujnięciem. Nie ma tego z kolei przy odwrotnym przełączeniu z R na D. Ktoś coś wie co to może być? Tak jakby metaliczny dźwięk. Dodam, że jakieś 10 tyś km temu wymieniałem klocki i tarcze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem samochód. Okazuje się ze poszedł ten element.


https://autoczescigabrys.pl/sklep/bmw/flansza-kolnierz-walu-skrzynia-rozdzielcza-reduktor-atc35l-bmw-seria-1-2-3-4-5-6-7-x1-e84-xdrive/


Wszystkie ząbki w środku były zjechane do zera prawie.


wiec jest szansa ze tematy szarpania i to były powiązane. Jeszcze nie zdążyłem przetestować czy szarpanie przy wyprzedzaniu itd zniknęło ale dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.