Skocz do zawartości

Opny letnie xdrive run flat czy zwykłe?


orlik

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup opon letnich w rozmiarze 225/50/17 do 430xd i nigdzie nie mogę znieść odpowiedzi czy mogą być to opony zwykłe nie run flat .


Jedni tewierdza że jesli jest xdrive to musi być ROF bo inaczej zepsuje się skrzynia itp.


Czy faktycznie tak jest :?: bo jazda na ROF jest mniej komfortowa a cena opony znacznie wyższa.


Do tego wszystkoiego dochodzi jeszcze rokomdacja BMW określona gwaizdką ? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy xdrive, szczególnie, jeżeli ma się mieszany rozmiar opon, nie kombinuj. Runflaty z homologacją BMW (gwiazdką). Poczytaj forum na temat xdrive w każdym dziale.

Ten napęd jest bardzo czuły na rozmiary i rodzaj opon, wiec ja bym nie ryzykował.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ustaw na Oponeo swój rozmiar, do tego zaznacz letnie i zaznacz run on flat. Opony z działu premium, tylko tam może wystąpić homologacja BMW i wygląda to np. tak:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p7-cinturato-225-50-r17-94-w-run-on-flat-#250459025

Masz napisane po prawej homologacja BMW.

A tutaj temat o xDrive:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=86&t=242171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup opon letnich w rozmiarze 225/50/17 do 430xd i nigdzie nie mogę znieść odpowiedzi czy mogą być to opony zwykłe nie run flat .


Jedni tewierdza że jesli jest xdrive to musi być ROF bo inaczej zepsuje się skrzynia itp.


Czy faktycznie tak jest :?: bo jazda na ROF jest mniej komfortowa a cena opony znacznie wyższa.


Do tego wszystkoiego dochodzi jeszcze rokomdacja BMW określona gwaizdką ? :mad2:

 

Miałem te same rozterki co Ty...


Ja na ten sezon wymieniłem koła 18 RF na 17 RF i jest przepaść.


Kupiłem opony Dunlop Maxx TT RunFlat i są tak ciche, że prawie w ogóle ich nie słychać. Komfort jest rewelacyjny. Moim zdaniem RF pogarsza znacząco komfort przy 18, czy 19 calowych kołach. Tam było twardo. Też się martwiłem o gwarancję i najpierw chciałem 18 bez RF, ale kogo nie pytałem to wybijał mi to z głowy. Niestety xDrive potrafi się rozsypać czasami nawet bez Twojej winy i jak będziesz miał opony bez "gwiazdki" to na pewno będzie problem. Może wygrasz z ASO, ale łatwe to nie będzie...


Mam drugie auto na podobnych kołach nie RF i nie widzę większej różnicy - analogiczny rozmiar opony 225/50 R17


PS. A 18 RF wytargałem na strych i będzie może z nich miał pożytek nowy nabywca jak będę sprzedawał auto. Auto lepiej wygląda na większych kołach, ale dla mnie niektóre wzory 17 też są ok, i taki sobie wybrałem. Ważniejszy jest dla mnie komfort niż to jak auto wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba nic gorszego nie runflot przeceiż samochód jest wtedy jak taczka tylko czekam aż zajade opony i nigdy wiecej

Przy 18 RF mogę się zgodzić, że jest nieprzyjemnie twardo przy poprzecznych nierównościach. Przy 17 RF 225/50 jest bardzo dobrze. Pełny komfort. Sprawdź sobie, jak masz gdzie. Przy 17 RunFlat nie jest moim zdaniem wyczuwalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.