Skocz do zawartości

Stuki w Układzie kierowniczy (maglownica)


Wasabi_313

Rekomendowane odpowiedzi

Hey żeby trochę się rozglądałem po forach i zauważyłem ze wielu użytkowników seri f skarży się na cieszkie prowadzenie samochodu przy jeździe na wprost ze układ jest zbyt czuły i dochodzi do tak zwanego pływania, szczerze u mnie tez to występowało ale ze wcześniej jeździłem a4 b7 o którym żona wspomniała ze prowadziło się lepiej zaczol mnie ten temat bardzo uwierać.

W związku z powtarzanym pojawiłem się na serwisie pokazałem ze mam lekko ścięta jedna oponę usłyszałem ze trzeba Zbierznosc zrobić z racji iż mam gwarancji stwierdziłem ze zrobię to u nich koszt 180€ samochodzik stał się przyjezdny i jazdy przy prędkości 200 zrobiła się przyjemna i pewna zakochałem się w samochodziki na nowo aż po 3 miesiącach od Zbierznosc przy wjeździe do garażu podziemnego gdzie to skręcam kołami na maksa w lewa stronę usłyszałem a nawet bardziej poczułem lekkie tąpkniecie na kierownicy ( na wjeździe mam mały krawężnik aby woda nie wchodziła do garażu ) i od czasu do czasu się to pojawiało w sumie skoro nie zakaźnym razem stwierdziłem iż mam najzwyklej w świecie urojenia dodaje iż podczas jazdy(po zrobieniu Zbierznosc ) nie odczuwałem nic śle przyszedł piękny monet wymiany oleju.

Standardowa procedura umawiasz się na serwis przy zdawaniu samochodu zaznaczyłem iż coś słyszę z przodu w zawieszeniu pan przyjął do wiadomości .

Po paru godzinach dostaje info iż samochód do odbioru ok przyjeżdżam i pytam czy znaleziono coś w sprawie stuków

W odpowiedzi pan tłumaczy wszystko jest w jak największym pozadku sprawdzili zawieszenie przemiły pan pojeździł po jak to powiedział odcinku prubnym z płyt i on tez nic nie zauważył

ok myśle płace i znikam

Jednak jako przewrażliwieniem podparty jazda po autostradzie myśle ze to coś jest jednak nie tak a jak każdy z nas nie potrzebuje żadnych niespodzianek przy większych prędkościach

Po przejechaniu kolejnych 10 tysi owe stukanie irytowało mnie coraz bardziej ale dalej odczuwałem to tylko przy wjeździe do garażu , na wizycie w Polsce nastąpił monet wymiany klocków w tym celu udałem się do znajomego mechanika któremu tez napomknąłem o stykach widmo po przecież wszystko jest w pozadku usłyszałem ze popatrzy jak podniesie samochód ,po około godzinie telefon „ klocki wymienione co do stoków zapraszam pokaże o co chodzi „

Wiec lecę bo przecież trzeba wiedzieć o co dokładnie pokazać w serwisie

Na miejscu Mechanik pokazuje mi jak przy całkowicie skręconymi kołamy w lewo poruszając tylko i wyłocznie kołem za pomocą rąk jak goni drążek ale nie przy kole a od strony maglownicy myśle ok może jabuszko ale skoro samochód na gwarancji

Wracam do bundes po paru dniach przyjeżdżam umówiony na termin wcześniej biorąc klucze od innych egzemplarzy znajdujących sie na parkingu salonu jedne z większym inne z mniejszym przebiegiem gdzie to stwierdzam podobne objawy jak w mojej sztuce (objawy pokazuje na filmiku do którego link poniżej i tłumacze chłopu ze stuki i czy to normalne

Standardowa odpowiedz ze takie coś szczególnie przy zgaszonym silniku jest całkowicie normalna ale profesjonalnie dodaje ze wjedziemy samochodzikiem i sprawdzimy

Ja zadowolony wszak wiem co pokazać , pan zauważa ze faktycznie coś jest nie tak sporządza notatek wysyła do centrali BMW tam oczywiście zgadzają się na naprawę przysyłają części robię nowy termin

Po dwuch tygodniach oddaje samochód na dzień wszak tyle stwierdzono ze wystarczy.

Na wieczór już po godzinach zamknięcia serwisu znajomy sprzedawca oddaje mi kluczyki proszę zrobili pojeździe posłuchaj czy wszystko w pozadku, dodając jednak iż powiedziano mu ze chyba wrócę spowrotem ...

Nakręciłem filmik jak to na chwile obecna słychać :




Zaplanowałem już powrót do serwisu w następnej notce podzielę się dalszymi losami owej history z wielka nadzieja iż jednak BMW uda się dojść do ładu wszak samochód klasy premium którym to naprawdę bobrze mi się jeździ i nie chciał bym aby mnie do siebie zrazili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem dzisiaj samochodzik ponownie na serwis i usłyszałem ze na gwarancji zostanie wymieniona cała maglownicy

Tak wiec kto ma jeszcze samochód na gwarancji niech sprawdzi to sobie po co później pieniądze wydawać

Nadmienię tylko ze ów chałas zaczol się pojawiać przed 40 000 przebiegu !!! Może jeśli jest to. Zesta przypadłość BMW posunie się do wymiany we wszystkich samochodach nie tylko tych na gwarancji ...

Mam jeszcze filmik jak to wyglada od spodu postaram się go tu wrzucić jak tylko dorwę się do wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,


po zobaczeniu twojego tematu postanowiłem sprawdzić sprawę u siebie i również przy maksymalnie skręconych kołach słychać to co u ciebie na filmie. Dasz radę powiedzieć coś więcej jak to tłumaczyć "specom" z aso żeby mnie nie zbyli? Też takie dźwięki mi się zdarzają przy wyjeździe z garażu już od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma coś wspólnego z Waszym problemem, ale jest akcja serwisowa układu kierowniczego

Wiecej w dziale F30 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=352411


Ja dziś dostałem maila z zaproszeniem (zarejestrowałem maila, klikając w link z pierwszego posta w ww. temacie)

Szanowny Panie / Szanowna Pani,


 


Z naszych danych wynika, że jest Pan/Pani właścicielem wspomnianego powyżej BMW.


 


W ramach prowadzonej na bieżąco przez firmę BMW analizy jakości stwierdzono, że może dojść pęknięcia śruby łączącej przekładnię układu kierowniczego i urządzenie Powerpack.


 


Podczas wykonywania ruchów kierownicą mogą być słyszalne irytujące odgłosy, a wspomaganie kierownicy może działać nierównomiernie. Błąd sygnalizowany jest przez odpowiedni komunikat Check-Control .


 


Pragniemy zagwarantować nienaganne funkcjonowanie Pani/Pana pojazdu. Dlatego należy dokonać poprawki przekładni układu kierowniczego.


 


Prosimy o szybkie umówienie terminu wizyty serwisowej naszym doradcą serwisowym: Grzegorz Skalski / Cezary Kiszko.


 


Czynność ta zostanie oczywiście wykonana bez żadnych opłat.


 


Jeśli wyżej wspomniany pojazd został już przez Pana/Panią sprzedany, prosimy o możliwie najszybsze przekazanie tego listu nowemu właścicielowi.


 


Dziękujemy Panu/Pani za współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam to samo...czy naprawiają to bez problemu ??

Auto z 2018 roku, przejechane ok 40 000. :shock:

Nie dostałem żadnej informacji z salonu.

Zauważyłem dodatkowo że przy parkowaniu w garażu są sszumy z okolic kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Przepraszam za milczenie (z powodów osobistych zapomniałem o kontunułowaniu wątku )

U mnie została wymieniona maglownica tak ze w samochodziku nic nie stuka nic nie puka

A ja wrucilem do spokojnego użytkowania i cieszenia z jazdy :)

PS. Nie zauważyłem żadnych szumów w swojej sztuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.