Skocz do zawartości

Gwarancja w nowym 440xi gc?


Dprz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stoje przed dylematem dokupienia gwarancji do swojego 440xi gc. Podstawowo jest na 2 lata, ale przedluzenie o 1 rok jest tanie, na 2 lata dosc tanie a na 3 lata juz troche jednak kosztuje. Pytanie glownie celowane w uzytkownikow 335i/340i/435i/440i. Czy w tym okresie do 5 lat mozna sie spodziewac jakis niespodzianek kosztowych ? Roczny przebieg jaki bede robic to max 20tys km, przy czym z reguly wychodzi mi 12-15tys km, wiec po 4latach mysle ze auto bedzie mialo okolo 60tys.

Czekam na wasze opinie i zdanie na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial auto z salonu i nic sie w nim nie wydarzylo przez 7lat, rodzicow auto tez po 10 latach zero problemow, wiec poprostu zastanawiam sie czy jest sens wydawania 6500zl prawie na cos, czego nie wykorzystam, dlatego sie zastanawiam :)

Przy czym zastanawiam sie czy jesli gwarancje mozna miec na max 5 lat to nie znaczy ze bmw zaklada ze w tym okresie nic grubego sie nie stanie ? ;) czysta dyskusja panowie, nie mialem zamiaru wchodzic w dyskusje ze auto za tyle a zaluje na gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial auto z salonu i nic sie w nim nie wydarzylo przez 7lat, rodzicow auto tez po 10 latach zero problemow, wiec poprostu zastanawiam sie czy jest sens wydawania 6500zl prawie na cos, czego nie wykorzystam, dlatego sie zastanawiam :)

Przy czym zastanawiam sie czy jesli gwarancje mozna miec na max 5 lat to nie znaczy ze bmw zaklada ze w tym okresie nic grubego sie nie stanie ? ;) czysta dyskusja panowie, nie mialem zamiaru wchodzic w dyskusje ze auto za tyle a zaluje na gwarancje

 

Przedłużając gwarancje kupujesz swój święty spokój, a to jest bezcenne.

 

Jeżeli tylko jesteś pewny, że będziesz tyle użytkował samochód to nie ma się nad czym zastanawiać.

 

To jest moje zdanie:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial auto z salonu i nic sie w nim nie wydarzylo przez 7lat, rodzicow auto tez po 10 latach zero problemow, wiec poprostu zastanawiam sie czy jest sens wydawania 6500zl prawie na cos, czego nie wykorzystam, dlatego sie zastanawiam :)

Przy czym zastanawiam sie czy jesli gwarancje mozna miec na max 5 lat to nie znaczy ze bmw zaklada ze w tym okresie nic grubego sie nie stanie ? ;) czysta dyskusja panowie, nie mialem zamiaru wchodzic w dyskusje ze auto za tyle a zaluje na gwarancje

 

 

Chodzi mi o koszt ewentualnych napraw vs koszt tej gwarancji. Reasumując cokolwiek się stanie jesteś na + jak się nic nie stanie to straciłeś kasę :). Powiem tak mam 2 miesiące X6 przebieg niecałe 6k km obudowa drzwi od kierowcy jak się auto nagrzeje skrzypi i mnie to strasznie wk..wia jutro auto jedzie na serwis niech się bawią przy okazji zrobią przegląd i wymianę oleju (przy kupnie auta wytargowałem jedną darmową). Tak musiałbym dawać do jakiejś firmy od wygłuszeń co zresztą też się może wydarzyć jeśli ASO polegnie, tak masz dodatkowe 3 lata żeby im truć lista wyłączeń jest dość mała np gwarancją objęte jest też zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Rozwiązaniem jest wymiana sprężyn poza ASO. Dopóki nie zgłosisz poważnych usterek zawieszenia nikt nawet nie spojrzy na Twoje sprężyny (podejrzewam że po zgłoszeniu również) bo ASO ma to głęboko w poważaniu. I zrozumcie wreszcie - ASO nie szuka każdej możliwej okazji żeby zabrać gwarancję ! Oni dostają od BMW AG kasę za te wszystkie naprawy i jest im to bardzo na rękę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja już w drugim aucie dokupiłem dodatkowe dwa lata i nie żałuję. W f20 parował mi reflektor i jego wymiana na nowy w zasadzie pokryła koszt gwarancji. Myślę że naprawdę warto zapłacić za święty spokój tym bardziej że ceny niektórych podzespołów przyprawiają o dreszcze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w drugim aucie dokupiłem dodatkowe dwa lata i nie żałuję. W f20 parował mi reflektor i jego wymiana na nowy w zasadzie pokryła koszt gwarancji. Myślę że naprawdę warto zapłacić za święty spokój tym bardziej że ceny niektórych podzespołów przyprawiają o dreszcze..

Powiedz, jak oni określali parowanie- na oko ? Bo mi też delikatnie parują oba ksenony, ale nie wiem, czy 'ten typ tak ma' czy jeździć na oględziny...

Nie umiem określić w którym momencie to za duże parowanie, czy też nie powinno go być wcale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia awaria ZF przy której konieczna jest wymiana oleju i już 6k nie Twoje + cena części. Nie wspomnę o awarii silnika a nikt nie wie jak B58 się będzie sprawował. Nawet jak chcesz zmienić zawieszenie to po prostu tracisz gwarancję na zawieszenie.

A jak jest z pakietami - w tym roku nie ma już pakietu na 6 lat? 5 to maks? :shock:

Każdy sam najlepiej wie na co wydać pln - ja uważam że przy obecnych autach i poziomie elektroniki etc warto kupić spokój za stosunkowo niską cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy odbiorze 320i zaplacilem za gwarancje 5k pln brutto 5lat/200k km, w mojej ocenie kwota przy zakupie nie jest astronomiczna i warto wziac zamiast jakiegos wyposazenia. Jak kolega wyzej pisze, byle pierdola i koszty kosmiczne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie u gazdy zrobili w chuja bo gość sprzedał mi przedłużoną gwarancji tak wspomniał (kupiłem auto używane) a okazało się że to nie jest przedłużona gwarancja na 2 lata tylko jakieś ubezpieczenie na skutek np zniszczenia silnika itp ale nie ma to nic wspólnego z gwarancja BMW.

 

Przed kupnem widziałem że światła parują gość mnie zapewniał ze mam się niczym nie przejmować przejdzie a jak nie to mam gwarancje podjechałem na wymianę oleju bo po kupnie po 1 tygodniu już zaświeciło wspomniałem o światłach ze dalej parują ale twierdzą że moja gwarancja tego nie obejmuje.

Już nie wpasowane że w salonie się dziwili że jak mogli mnie wypuścić bez zmiany olejów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podstawowo jest na 2 lata

 

Czesc,

W Luxemburgu podstawowa gwarancja jest na 3 lata a przedluzyc ja mozna o kolejne dwa za okolo 1500 EUR w kazdym momencie na przestrzeni tych 3 lat (oczywiscie trzeba przestrzegac przegladow). Osobiscie zdecydowalem wiec nie placic za to od razu - jesli wciaz bede mial ten samochod po 3 latach, na pewno dokupie dodatkowe 2 lata sokoju. Dealer kusil mnie na opcje all inclusive za 80 EUR miesiecznie przy podpisaniu kontraktu na 5 lat (wszystkie przeglady za darmo i jakies tam inne duperelowate bonusy). Wzialbym to, gdybym mogl przyjezdzac na wymiane oleju i filtrow, powiedzmy, co 10kkm. Tak sie jednak nie da. Nie skusilem sie. Gwarancja to jednak co innego - tu nie zamierzam oszczedzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.