Skocz do zawartości

F36 - Fotelik i problem z zapinaniem pasa


guciosky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w piątek odebrałem moją nową F36 430i, z mojej starej E91 przełożyłem do tyłu foteliki Romer Kidfix, po dociśnięciu do oparcia udało się zapiąć isofix - oparcie jest bardziej pionowo niż starym samochodzie ale mniejsza o to, bo problemem jest zapisanie pasa. Gniazdo pasa jest na sztywno obsadzone w kanapie i nie wystaje powyżej, rozstaw jest dość wąski i gniazdo znajduje się zbyt blisko fotelika. Efekt jest taki że córka nie jest w stanie zapiąć pasa, ja sam muszę się trochę namęczyć, wydawałoby się że idealnym rozwiązaniem byłaby przedłużka http://allegro.pl/przedluzacz-do-pasow-bezpieczenstwa-wylacza-alarm-i6973224916.html jednak ze względów bezpieczeństwa nie wchodzi w grę. Poradzicie coś czy jedynym rozwiązaniem jest wymiana fotelika na taki który ma węższą podstawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten sam problem w F30. Fotelik Recaro Monza. Mały nie ma szans samodzielnie zapiąć pas. :mad2: W x3 nie było tego problemu...
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Miałem to samo. Trochę wkurzające. Wsadziłem drewniany klocek o grubości ok 2cm pomiędzy szynę isofix fotelika a to gniazdo pasów bezpieczeństwa żeby go odsunąć. Rozwiązanie dość prymitywne, ale córka jest w stanie sama się wypiąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.