Skocz do zawartości

428i wydech M performance


pieron82

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, ostanio chodzi mi po glowie wydech M performance.

 

Na leebmann widze, opcje dla 428i z dwiema koncowkami po lewej stronie:

http://www.leebmann24.de/bmw-m-performance-schalldaempfer-system-3er-f30-f31-4er-f32.html

 

Dla 435i po jednej na strone:

http://www.leebmann24.de/bmw-m-performance-schalldaempfer-system-3er-f30-f31-335i-ix-4er-f32-f33-f36-435i-ix-automatikgetriebe.html

 

Teraz pytanie, do 428i nie musze kupowac koncowek chromowanych (tzn nie ma takiej opcji na leebmann), a dla 435i juz tak? Jakie sa w standardzie, albo jak wygladaja? Szczerze powiem, ze nie przekonuja mnie te oryginalne, ze juz nie wspomne o cenie :) drobne 190eur.

 

Pytanie dodatkowe odnosnie czesci jakie potrzebuje w przypadku zmiany z aktualnego na ten dla 435i np dyfuzor cos jeszcze? Duzo jest przerobek?

 

I ostatnie juz pytanie :D ale takze wazne, czy jest roznica w dzwieku dla wydechow M performance 428i i 435i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli będzie to na pewno na 2 strony. Teraz tylko czekam aż Sikora wypowie się w temacie gwarancji i ewentualnego montażu (podobno nigdy tego nie robili)...mówią, że może byc kłopot z gwarancją po zmienia się przepływ spalin :) czekam w każdym razie na potwierdznie :)

 

aaa no i jeszcze MG wchodzi w grę bo cena praktycznie identyczna jak ten z M Performance (ale o tym już wiesz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w Bawarii w Katowicach nie mają żadnych problemów z wydech 35i Performance do 28i. Sam jestem szczęśliwym użytkownikiem od półtora roku i chyba jednym z pierwszych w takim połączeniu :D . I polecam.

Nie używam w ogóle radia.

Z drugiej strony już dużo o tym pisano na tym forum. Wystarczy poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ostanio chodzi mi po glowie wydech M performance.

 

...

 

I ostatnie juz pytanie :D ale takze wazne, czy jest roznica w dzwieku dla wydechow M performance 428i i 435i?

 

Kolosalna. 428 w porównaniu do 435 brzmi do du%y i wydech nie sprawi że r4 nabierze dźwięku r6.

 

Ale jak na r4 428 nawet fajnie brzmi na dedykowanym wydechu m performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ostanio chodzi mi po glowie wydech M performance.

 

...

 

I ostatnie juz pytanie :D ale takze wazne, czy jest roznica w dzwieku dla wydechow M performance 428i i 435i?

 

Kolosalna. 428 w porównaniu do 435 brzmi do du%y i wydech nie sprawi że r4 nabierze dźwięku r6.

 

Ale jak na r4 428 nawet fajnie brzmi na dedykowanym wydechu m performance

 

Absolutnie masz racje, ale mi chodzi o sam dzwiek wydechow M perfromance zarowno tego dedykowanego dla 428i jak i tego dla 435i - wszystko to dla sinika 28i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tez mam w 428i z wydechem MPerformance zaadoptowanym z wersji dedykowanej dla 435i. Nie mam porównania z tym dla 428i bo nie rozważałem. Jak już mam płacić 5k pln to oprócz dźwięku (dla mnie rewelacja) fajnie dostać jeszcze rasowy wygląd;) nie rozważałem żadnych aftermarketowych wydechów bo nie lubię nieoryginalnych akcesoriów. Wziąłem zwykły szary dyfuzor bo w połączeniu z felgami 441 M ferric grey i lakierem estriol blue jakoś bardziej mi pasuje niż ten matowy MPerformance. Przy białym aucie i czarnych felgach pewnie ma większy sens. Generalnie 428i to bardzo fajne auto a z tym wydechem to już wogole... Wcześniej miałem 335i e90 które brzmiało nieco bardziej rasowo ale po przesiadce do 428i plus wydech MPerformance z 435i nie czuje specjalnego dyskomfortu zarówno pod względem dynamiki (mimo tego ze 335i była na papierze minimalnie szybsza) jak i wrażeń odsluchowych (komfortowo w trybie comfort, a w sporcie włączają sie alarmy w innych autach w garażu i to gadanie przy odpuszczaniu i zmianie biegów;) W międzyczasie miałem f10 525d i dieslom mowię stanowczo nie;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w Auto Fus Warszawa jeszcze przed odbiorem auta w grudniu. Najpierw powiedzieli ze sie nie da ale potem pokazałem im filmik z Bawaria Katowice, siadło im na ambicji i sie dało;) koszty potwierdzam ale jeszcze doszły uchwyty za 280. Wziąłem koncówki chromowane za 800, Carbon kosztuje 1700, a poza tym nie pasował do mojej koncepcji. Jeszcze raz polecam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś powiem kiedyś na spocie stałem obok 435i zwykły wydech moją 235i m-performance i różnica jest spora jeśli chodzi o dzwięk więcej mi nie trzeba

ale fajnie by było mieć dwururkę po obu stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam założony w MG motosport ze Sląska i naprawdę psuje głowe ;-)

Co prawda nie slyszałem od 435i performance ale mam okazje porównać M135i z wydechem performance a druga zrobiona w MG i dla mnie jest przepaść pod względem dzwięku ... M-performance przy MG poprostu jest " niczym " dlatego płacąc 3500k za wydech do M135i uważam że jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto bo MG zrobiło świetną robotę za 3000 zł a efekt jest niesamowity .

Również jest klapka sterująca cicho / głośno więc wszystko na najwyższym poziomie i nie męczy w czasie jazdy . A przepięcia i dzwięk jest niesamowity .

 

Podobno wydech M-performance od serii różni się tylko ilością waty jaka jest w wydechu .

Mam 428i z MG i każdy jak usłyszy to jest bardzo miło zaskoczony .

 

Końcówki w m performance są brzydkie i nie brzmi ... jeżeli chcesz zapłacić za znaczek M Performance to myśle że Pan Michał Guzy z MG zrobi Ci podobny grawer choć nie wiem czy chciałby sobie czymś takim zepsuć renomę :)

 

Również nie jestem za " nie oryginalnymi " akcesoriamia do auta ale wydech to jedyny element na który się skusiłem bo jest zdecydowanie lepszy od oryginału , tym bardziej ze już trzecie auto robiłem w MG i za każdym razem wracam z uśmiechem na twarzy

Wystarczy wejść na ich profil na FB i zobaczyć że dla nich wydech do 428i to jest nic do tego co robią ;-)

 

Jeżeli zależy CI na oryginale i żeby mieć tylko końcówki po obu stronach jak w 435i to zamów sobie oryginal , jak chcesz mieć ładny wydech , który świetnie brzmi to jedz do MG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale ja ładnych końcówek MG nie wiedziałem jeszcze, wszystkie wyglądają jak rura z Castoramy, choć podobno robią lepsze. Jak dla mnie to fajna opcja budżetowa, brzmi spoko, ale to nie jest jakiś majstersztyk dźwięku, ot pusta rura i brzmi głośniej.

 

Tutaj w galerii mają jak to wygląda, wg mnie normalnie, bez szału:

http://mgmotorsport.pl/galleries/gallery?id=499

 

Jak dla mnie nie umywa się to do np. tego:

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/BMW-M235i-M-Performance-Parts-41.jpg

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/M-Performance-Exhaust-System-1.jpg

 

Czy nawet tutaj widać grubsze/lepiej zrobione elementy:

http://www.pasco-hk.com/image/cache/data/bmw-oem/F30/bmw_m_performance_f30_328i-600x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy dla BMW M Performance robi Akrapovic ale co oni tam wiedzą ;)

To jest pewna informacja? Wiesz czym w takim razie różnią się wydechy np evo line Akrapa od M Performance?

Tak słyszałem ale w sumie to nie wiem czy nie chodziło o wydechy do seri M... Tak czy inaczej BMW na pewno współpracuje z Akrapovicem bo na 100% wydechy akcesoryjne do motocykli firmowane przez BMW robi Akrapovic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na żywo brzmi MG, wyglada dobrze, ale ja nie lubię aftermarketowych akcesoriów, wiec wogole nie brałem takich pod uwagę. Szczerze mówiąc nie chciałbym, żeby wydech był głośniejszy niż ten, który mam w tej chwili czyli MPerf z 435i, bo jak już pisałem jadąc w trybie sport przez garaż podziemny włączają sie alarmy w autach sąsiadów a sama barwa dźwięku jak dla mnie bomba...
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy dla BMW M Performance robi Akrapovic ale co oni tam wiedzą ;)

To jest pewna informacja? Wiesz czym w takim razie różnią się wydechy np evo line Akrapa od M Performance?

Tak słyszałem ale w sumie to nie wiem czy nie chodziło o wydechy do seri M... Tak czy inaczej BMW na pewno współpracuje z Akrapovicem bo na 100% wydechy akcesoryjne do motocykli firmowane przez BMW robi Akrapovic.

Jeżeli chodzi o motocyklowe wydechy to wiem, ale nie wiedziałem że M Performance do 28i czy 35i robi Akrap. Musze zgłębić temat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.