Skocz do zawartości

zmiana tłumika w 428i


zacho

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie, czy ktoś z was zmieniał tłumik? jak tak to na jaki i jakie koszty

 

Najważniejszy pytanie to czy bez znacznych przeróbek można założyć do wersji 428i tłumiki od 335i lub 435i ?? Wiem wymiana zderzaka lub dyfuzora jest niezbędna jednak chodzi mi o sam tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma najmniejszych problemów. Mnie to robił serwis w zasadzie po jednym tygodniu od zakup ( wcześniej to była naprawdę kosiarka). Trzeba tylko pamiętać o różniacach w średnicy rury tego nowego wydechu. Polecam wydech z Performance, który oprócz brzmienia dodaje głębszego wygląda. Minus ok. 3-4 tys. km wygrzewania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony do 428i wydech na wzór 435i wszystko pasuje bez problemu , wydech robili mi w MG . Należy tylko kupić odpowiedni dyfuzor

Pod koniec lipca jadę jeszcze wyciąć tłumik środkowy ;)

 

To była pierwsza moja modyfikacja w tym samochodzie i jak najbardziej polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w najbliższym tygodniu zamawiam w PMS wydech Eisenmann - nie wiem tylko SPORT czy RACE :)

Wersje 2 x 76 w kolorze czarnym.

 

http://www.p-ms.pl/produkty/item/677-4er-f32-f33/645-sportowy-uklad-wydechowy-eisenmann-f32-f33-428i-428i-xd-2x76mm

 

Can't wait!!

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tancerz -> wersja race podobno brzęczy przy równej jeździe autostradowej także ja bym nie ryzykował, chyba że to nie jest twoje auto na co dzień to można myśleć.

 

kamil20011-> jest opcja by kiedyś posłuchać jak chodzi u ciebie ten wydech? Odbieram w najbliższym czasie 428i i zastanawiam się właśnie nad zmianą wydechu. Rozumiem, że wydech robiłeś w mg motorsport z Siemianowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę odsłuchać wersję RACE założoną w 328i w najbliższą środę - dam znać.

 

Dziś pojawiła się nowa opcja - założenie wersji SPORT i elektronicznej dodatkowej regulacji klap firmy AWRON - do tej pory była dostępna tylko w modelach M ale od teraz jest też dla ludu. Co to daje... mianowicie możemy pominąć komputer auta i ustawić np. max otwarcie klap przez cały czas, dzięki czemu efekt np. w mieście jest lepszy, a na trasie zupełnie wyciszyć wydech więc autostrada nie będzie problemem.

 

Zobaczymy w środę...

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sugeruje zmienić sekcję środkową i końcową. Mam w Z4 N20 Eisenmanna sport sekcję środkową i końcową, głośność wg mnie jest w sam raz, aczkolwiek zwraca uwagę przechodniów i sąsiadów (sąsiad z domu obok mówi, że słyszy, gdy odpalam auto w garażu). Sugeruję też zapoznać się z ofertą firmy Innotech Performance Exhaust, bardzo fajnie brzmią silniki N20 na takim wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gwarancje to straciłem wiaodmo tylko na układ wydechowy ... ale ogólnie nie robią mi z niczym problemu :)

 

Pewnie że można posłuchać jestem z Krakowa jak chcecie to wpadajcie :)

Teraz jeszcze wycinam tłumik środkowy pod koniec lipca , zobaczymy co się będzie działo

 

Linki które wkleił kolega powyżej z YT pierwsze auto to moje auto zaraz po zakupie odrazu zrobiłem wydech .. na filmie nie oddaje to dzwięku jaki jest naprawdę

Na postoju tak sobie ... ale w czasie jazdy miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja akurat nie chce żadnego dzwięku ,już mam w moto wydech dominatora więc dziękuje ;) Chce tylko tą rurkę od odkurzacza co jest w 420i przerobić na takie końcówki jak sa w 435i i usłyszałem w MG 3 tyś.zł + dokładka ,ile płaciliscie w ASO za dokładke?

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem wydech - Eisenmann 2x76mm SPORT + ceramiczne lakierowanie na czarno. Jak wydech nie będzie odpowiednio gadać, dołożę sekcję środkową. Miałem duży dylemat i prawie skusiłem się na wersję RACE ale jednak rozsądek wziął górę...

 

Trochę się martwię czy warto słuchać rozsądku w takich tematach ;)

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawaria Katowice ma dostepne F32 428i full M performance - chwalą sie nią na FB.

 

- lusterka, splitter, naklejki progowe, progi, dyfuzor, lotka, obudowa lusterek, nerki, naklejki boczne no i co najważniejsże wydech na dwie strony :lol: muszę chyba podjechac odsluchac tego wynalazku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.