Skocz do zawartości

Wymiana oleju poza Service Inclusive


AndrzejekWWA

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem, że będę wymieniał olej jednak trochę częściej niż wynikałoby to ze wskazań komputera pokładowego. Aktualnie mam przejechane trochę ponad 11000km, a komputer wskazuje serwis za 12000km. To trochę za dużo jak na doładowany silnik.

Co ile wymieniacie olej ? Jakieś sugestię co do oleju ?

Otrzymałem następujący kosztorys z ASO BMW poza pakietem Service Inclusive:

Serwis olejowy silnika - 129,15

Przeglad - zakres podstawowy - 86,10

Przeglad/wymiana mikrofiltra(ów) - 86,10

Suma Robocizna - 301,35

Wklad filtra - 65,76

Olej BMW LL04 5W-30 5 SZT. - 430,50

Filtr klimatyzacji - 234,43

Suma - Czesci 730,68

 

Wymianę mikrofiltra klimatyzacji raczej bym sobie odpuścił, więc za wymianę samego oleju wraz z filtrem wychodzi jakieś 625zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jedź do byle którego warsztatu, kup sobie wczesniej olej 0w40 mobil new life i filtr oleju ori BMW i w 300zł sie zmieścisz za całość.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jedź do byle którego warsztatu, kup sobie wczesniej olej 0w40 mobil new life i filtr oleju ori BMW i w 300zł sie zmieścisz za całość.

 

bolekh, tak z ciekawości dlaczego 0W40? Ja chcę właśnie wymienić filtr oleju+olej (3k przebiegu) i zaproponowano mi do silnika 428i w xDrive:

 

olej (BMW od dwóch miesięcy przeszło na SHELL'a ) wiec polecamy np. Shell Ultra Ect 5w30 = 130pln

filtr oleju ori BMW = 53pln

+ robocizna w Sikora BMW 170pln

 

edit: taki sam olej jak napisałem powyżej potwierdził mi Doradca serwisowy z BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Również się podczepię. Mam zamiar wymienić olej poza ASO w 428i. Z tego co znalazłem wchodzi 5l a olej ten, który leje ASO to Shell HELIX ULTRA EXTRA 5W30 zgadza się?

Widziałem tutaj na forum ostatnio link do strony gdzie można sobie sprawdzić ile jakich płynów wchodzi do auta, pomoże ktoś odnaleźć bo nie mogę tego teraz namierzyć.

I ostatnie pytanko, oryginalny filtr oleju do tego auta to ten? http://czescidobmw.pl/produkty/filtr-oleju-oe-bmw,4219.html Nie chcę się naciąć ze złym filtrem żeby później ASO się gdzieś nie przyczepiło.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieron82 -> sprawdziłem na realoem.com oba numery tych filtrów i przy obu widnieje f32 428. Poprawka, teraz zauważyłem, że przy tym co ja podałem jest f32 428iX a przy tym co ty podałeś jest f32 428i. Nie myślałem, że xdrive coś tu zmienia, ja mam xdrive więc wychodzi na to, że mam wziąć jednak to co podałem w pierwszym linku?

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/partxref?id=3N53-USA-04-2015-F32-BMW-428iX&mg=02&sg=05&diagId=02_0008&q=11427566327&series=F32

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/partxref?id=3N53-USA-04-2015-F32-BMW-428iX&mg=&sg=&diagId=&q=11427640862&series=F32

 

PiotrekF36 -> ja wymieniam teraz olej powiedzmy, że po dotarciu i mam na blacie 5tys km. Do przeglądu komputer pokazuje mi 17tys km. Jak myślicie, doczekać te 17 tys. do wymiany w aso (jeżdżę sporo po mieście) czy jednak wymienić jeszcze raz na własną rękę w połowie do wizyty w aso? Nie wiem czemu odjąłeś te 5,5tys od 16tys? Przecież dalej masz do wizyty w aso 16tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekF36 -> ja wymieniam teraz olej powiedzmy, że po dotarciu i mam na blacie 5tys km. Do przeglądu komputer pokazuje mi 17tys km. Jak myślicie, doczekać te 17 tys. do wymiany w aso (jeżdżę sporo po mieście) czy jednak wymienić jeszcze raz na własną rękę w połowie do wizyty w aso? Nie wiem czemu odjąłeś te 5,5tys od 16tys? Przecież dalej masz do wizyty w aso 16tys.

Faktycznie, masz rację zupełnie się zamotałem jak to pisałem... faktycznie chyba trzeba będzie wcześniej podjechać gdzieś po 12 tys. km. Myślicie, że ASO będzie robiło problem jak przyjadę wcześniej niż komp pokuzuje i powiem, że chcę wcześniej zmienić w ramach service inclusive?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja kolejny raz wymieniłem olej poza aso między przeglądami wcześniej trzymałem się oryginału BMW czy to w ASO czy poza nim,teraz za namową kolegi wlałem Vavloline Extreme c3 5w30 , kultura pracy silnika taka sama ale zauwazyłem ciekawą rzecz że na BMW LL musiałem przejechać ok 5km aby olej zaczął łąpać temperature i przy szybszej jeździe na autostradzie miałem temperature ok 105-115 stopni w zależnosci od predkosci,teraz ide piecem 180-200km.h temperatura nie przekracza 110c,a z rana przejade ok 3km i juz sie wskazowka od temperatury podnosi.Teraz sie grubo zastanawiam czy na ten przegląd darmowy nie wezme swojego oleju :roll:

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej temperaturze powietrza już po 3km wskazówka ci się podnosi z 70C? Ja 428i też mam zalane teraz tym samym valvo i w stosunku do ori oleju różnic brak, myślałem właśnie, że temperaturki lekko spadną a tu nic. Tak jak dzisiaj było +10C to wskazówka ruszyła się gdzieś po ~5-6km może nawet więcej ciężko dokładnie powiedzieć, jak było poniżej zera to po 9km (tyle mam do pracy) wskazówka była w okolicach 80C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przecież to zależy jak jedziecie... Jeśli na eco pro dziadkując to silnik rozgrzewa się wolniej, jeśli na Comforcie czasem przyspieszając dynamiczniej, to szybciej... Mi na ogół w eco pro zagrzanie zajmuje ok 6-8 km.

Fajnie sobie włączyć ukryte menu i dokładnie poobserwować temperaturę oleju, od razu odechciewa się gazowania na zimnym :)

Edytowane przez PiotrekF36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekF36 -> eco pro nie używam w ogóle, dzisiaj dokładnie się przyjrzałem, wskazówka ruszyła się po 7,5km, temperatura powietrza 2C. Z czego pierwsze 3km 50-70km/h a reszta 100-140km/h. Napisałem o tym bo jak użytkownikowi boleknh wskazówka rusza się już po 3km to chciałem się dopytać w jakich warunkach bo ja potrzebuję x2 większego dystansu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekF36 -> eco pro nie używam w ogóle, dzisiaj dokładnie się przyjrzałem, wskazówka ruszyła się po 7,5km, temperatura powietrza 2C. Z czego pierwsze 3km 50-70km/h a reszta 100-140km/h. Napisałem o tym bo jak użytkownikowi boleknh wskazówka rusza się już po 3km to chciałem się dopytać w jakich warunkach bo ja potrzebuję x2 większego dystansu.

Musi wkręcać bardziej na obroty innego wytłumaczenia nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palnik na zimnym i sie nawet po 3 km nagrzeje :mrgreen: U mnie w warunkach miejskich z predkoscia 50-60km/h w obecnych temperaturach to po nawet 10 km potrafi sie dopiero wskazówka podnieść.Za to po pelnym rozgrzaniu nie podnosi sie powyżej 100°C nawet na torze w Ułężu czy na autostradzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.